İçki içmediğim için erkek arkadaşım ayrıldı?

Gizli Üye
Merhabalar, yaklaşık bir yıldır benden 7 yaş büyük bir doktorla görüşüyordum. Ben 32 yaşındayım. Görüştüğümüz kişiyle hiç kavga gürültü tarzı bir durumumuz olmadı. Üstelik birlikte çok güzel eğlenceli vakit geçirebiliyorduk. Ama sonradan ileriye dönük konuşmalarda annemin kapalı olması ve benim içki kullanmamam gibi bana göre son derece saçma sebepler öne sürdü. Hayat tarzı olarak dengeli yaşamaya özen gösteren biriyim. Açığım ama aynı zamanda inançlarımdan da kopmak istemiyorum. Belirli değerler benim için önemli. Hiçbir zaman yobaz ve kısıtlayıcı düşüncelerim olmadı. Konuştuğum insanın alkol kullandığını baştan beri biliyordum. Ama alkolik olmadığı sürece benim için sorun değildi. Eğitim ve maddi açıdan ikimizde denk durumdayız. Ancak bu düşünceler çok canımı sıktı ve ayrıldık. Hem inancım gereği hem de hiç öyle bir kültürde büyümemişim için hayatımda hiç alkol kullanmadım. Şimdi benim için hayırlı biri değil diye düşünsem de içim acıyor. Böyle saçma sebeplerle ayrılmaya. Sizce haksız mıyım? Bazen insan gerçekleri kabullenmek için dış seslere ihtiyaç duyuyor. Yorumlarınız çok değerli benim için sizce haksız mıyım?
İçki içmediğim için erkek arkadaşım ayrıldı?
7
6
Görüşünü yaz