4 yıllık bir ilişkim var. Artık seviyor muyum yoksa sadece bir alışkanlıktan mı ibaret anlayamıyorum, ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Arkadaşlar 4 yıldır bir ilişkim var. Ailelerimiz de tanışıyor, gayet iyi yolunda gidiyor aslında herşey. Fakat sanki artık sevmiyormuşum ve benim için sadece alışkanlıktan ibaretmiş gibi geliyor. Geçmiş dönem yaşanılan güzel günlerin yanısıra elbetteki kötü günlerde yaşandı. Bazen karşılıklı şiddet bile içerdi. Önceden benden ayrılırsa diye ödüm kopuyordu. Bununda zaman zaman sevgim ile değil inadım ile alakalı olduğunu düşünüyorum artık. Sevmedim demek yanlış olur, hatta sevmiyorum demek. Ama sanki artık sevmiyor gibi hissediyorum. Herşeye kavga ederdik. şu an ise ortada hiç bir sorunun olmaması bana sorunmuş gibi geliyor. Dış görünüşüne pek önem vermiyor, daha doğrusu benim istediğim tarzda değil dış görünümü. Bu fiziksel olarak değil tabiki. Çoğu zaman zeki ve kültürlü de gelmiyor. Ailesini çok seviyorum hatta benim annemde ona bayılıyor. Ama ömür boyu yaşamak istediğim biri değil gibi geliyor çoğu zaman. Cinsel olarakta yine çekmiyor beni. Gerçekten sevip sevmediğim konusunda kafam çok karışık yaklaşık 2 aydır. Bu bir süreç mi atlatmam gereken?
4 yıllık bir ilişkim var. Artık seviyor muyum yoksa sadece bir alışkanlıktan mı ibaret anlayamıyorum, ne yapmalıyım?
9
13
Görüşünü yaz