Sizce ne yapmam gerekir?

Gizli Üye
Uzun zamandır platonik olarak sevdiğim biri var. Yıllar önce bir dönem belli etmiştim hislerimi açık açık değil ama yani tavırlarımdan anlıyordu bence, o zamanlar aynı ortamda çok sık bir araya geliyorduk, bazen birlikte vakit geçirirken omzuna yaslanırdım veya elini tutardım, olumsuz bir tepki vermezdi hatta memnunmuş gibi davranırdı karşılık verdiği bile oldu ama asla sözle ifade edilen bir şey yoktu sadece durduk yere sarılmak el ele tutuşmak gibi şeyler oluyordu aramızda, bunların ne anlama geldiğini, gerçekte ne hissettiğini hiçbir zaman çözemedim. Bu dediğim 6 yıl falan önceydi. Sonrasındaki yıllarda ara sıra denkgelir görüşürdük, normal muhabbet ederdik güler eğlenirdik. Bir sevgilisi vardı fakat içimde hala ona karşı bir şeyler vardı... Son zamanlarda ise çok sık görüşemez olduk ama birbirimizin bir sınavı, önemli bir iş başvurusu vs. olduğu zamanlarda mutlaka arayıp tebrik ettik. Şimdi, bugün onun sevgilisiyle sözlendiğini öğrendim... Aramak istedim ama arayıp ne diyecektim. Aramam gerektiğini düşünüyorum fakat içimde böyle hisler varken nasıl dilim varıp da tebrik edebilirim bilmiyorum...
Sizce ne yapmalıyım? Şimdi ve bundan sonra nasıl davranmalıyım? Duygularımı nasıl kontrol etmeliyim? Yıllar önce aramızda geçen bu belli belirsiz şeylere nasıl bir anlam yüklemeliyim?
Yardımcı olursanız çok sevinirim
Sizce ne yapmam gerekir?
1
1
Görüşünü yaz