BOŞANIYORUM 25 GUNLUK EVLİ KALDIM INTIHAR ETMEMEK ICIN YAZIYORUM YARDIM EDIN?

denizkızıgibi
22 yasındayım üniversite mezunu bir kızım. birine aşık oldum üniversitede 3 yıl görüştük asıktım çok sevdim ınanılmaz aşıktım hatalarını görmedim , sorumsuzdu birazda umursamazdı ama İste asıktım hayatımın aşkıydı evlenmek ıstedıgımı söyledim bana bir evlenme teklifi ettı ailesi bana karşı soğuktu maddiyattan kucumserlerdı aılemın durumundan ötürü anlıyordum bunu ama olabıldıgınce sıcak kanlı olmaya çalışıyordum annesi annemle tanıştıgında evimize geldiler hiç konuşmadı kadın annemle torununu sevdi neyse orta yolu buldum sonra nısanımız oldu nisandan sonra ailesi aılemı bir kez aramadı 6 ay nişanlı kaldık nişanlılıkta çok yorulmuştum aıleısının hatalarını onun hatalarını ortecegım diye ne derlerse tamam dedim siz bilirsiniz ailemi hiç karıştırmadım , sivaslı alevilerdi bizde sunnıydık ben hiç sorun yapmadım ailemde yapmadı ama onlar çok sorun yaptılar nisanda Nisan bohçasına seccade koyduk diye ablası annesi olay çıkardı aileme duyurmadım sustum , herneyse 20 hazıranda nikah oldu ben hersey bitti diyip düğüne gün saymaya basladım bir kız olarak sorunları hep toparladım ne derlerse sustum biz kıracıydık babası benim oğlum kıracılıgı bilmez senın kızın kıracılıgı bilir dedı babama bu yüzden oğluma ev alıyorum ben dedı babam bozuldu ama birşey demedi kızım seviyor diye siz bılırsınız dedı ben çok ağladım ama yine birşey demedim bende çeyiz ve halılarımı aldım yeni mezundum ogretmenım çalışmıyordum o yüzden beyaz eşya alamadım onlar aldılar bunuda sorun yaptılar bende ben size taksitle ödeyeyim dedim babasına düğünumuz oldu 13 eylülde saydığım gün geldi cattı benim icin peri masalı gibi olan gunun sonunda İmam nikahı kıymak icin onların İnancına Gore dede geldi dede nikahı kıyıldı ben İmam istedim İmamı getirmediler aılemıde evden kovdular balayına gıttık ılk gün ben İmam nikahı istedim ailesinden gızlı kıydık camide sonra balayına devam ettik balayında kavga ederdik bana tokat atardı herneyse ıstanbula geldik. geldikten sonra beni 3 kez evden kovdu her kavgamızda annesini arardı kız gibi aynı anne gel kavga edıyoruz derdi annesi ve ablası gelince bana kufur ederdi kahpe derdi 2 kez kovdu gıtmeıdm aılesıne yalvardım dedim ki ben yeni evliyim kocamı seviyorum yapmayın etmeyin ailesi susar oğullarını savunurlardı banada gıt derlerdi 3. kez kovdugunda 11 ekımde şiddet uyguladı hakaret ettı yine aılesını çağırdı sebebıde sen evlenirken beyaz eşya almadın İmam nikahı kıydırdın ailenle görüşüyorsun gibi saçma sapan seyler hatta baban düğünden takım elbise giymedi gırı seyler söyledi gece 3 de babamı çağırdı babama saldırdı bana saldırdı sonra kovdu. ertesi gün karakola gıttım darp raporu aldım 27 ekimde bana boşanma davası açmış. karım beni evde dövüyordu demiş zinet esyalarını aldı gitti demiş halbu ki annesi kaynanam yanı düğünü gecesi bılezıklerımı kolumdan aldı borclarımız var onlara verıcez diye bende vermıstım beni tek bir hırkayla gece 3 de kovdu sonra hırsız dedı maddı manevi tazminat açmış birde bana karım dövüyordu diyormuş. şimdi ne yapacagım?
BOŞANIYORUM 25 GUNLUK EVLİ KALDIM INTIHAR ETMEMEK ICIN YAZIYORUM YARDIM EDIN?
13
8
Görüşünü yaz