Sevgilimin tavrı beklediğim gibi olmadı, neden böyle yapmış olabilir?

Gizli Üye
Merhaba öncelikle...
Sevgilim normalde kıskanç biri Galatasaray dozunda. Yani bir erkek arkafaşım olsa dahi görüşsem bin ton laf eder. O da mı gelecek, ne alaka o, nereye gideceksiniz bilmem ne diye sorgular yani. Beni sahiplenir, çekemez bunları.
Bugün sevgilimleydim. Arkadaşım da sonradan geldi. Arkadaşım dediğim kız arkadaşım dostum. Tek arkadaşım hatta. Onun da erkek çevresi çoktur. Çok hiperaktif yerinde duramayan sürekli konuşan eğlenceli bir tip. Bugün arkadaşım Elif ile bir şeyle yapacaktık. Ben söylemiştim sevgilime. Ne yapacaksınız diye sordu. Bilmiyorum kafaya göre takılırız biz ikimiz dedim. O da tamam dedi. Bu soruyu birkaç kere sordu. Bize katılacak iki arkadaşımız daha vardı ondan bahsetmemiştim. Ama içim çok rahatsız oldu ondan bir şey gizlemek istemiyordum. Bana aşırı güveniyor.
Her neyse Elif geldi bizim eve. Sohbet muhabbet ettik üçümüz. Sonra yemek felan söyledik. Elife dışarıda buluşacağımız kişi yazdı "neredesiniz" diye. Elif bana gösterdi "canım şu fotoğrafa bak" dedi. Sevgilime çaktırmamak için. Bende dayanamadım. Dedim ki "ya aman ne saklıyorusun ki Sametten (sevgilim adı)" dedim. "Akşam bizi alacakta Elifin arkadaşı aşkım" dedim bi an refleks olarak şaşkınlıkla döndü bana sonra yüzünü düzeltti. Affalladı bi yani. "o sonradan eklendi plana" diye ekledim. O da "ha tamam ya" dedi. Fakat ben onu çok iyi tanırım. Mimikleri bakışları her şeyi ele verir. Kırıldığını hissettim kıskandı zannettim "Ne oldu bir şey mi oldu" dedim. "hayır olmadı aşkım ne olabilir" dedi. "bana öyle gelmedi yemin et" dedim. "Yemin ederim valla yok bir şey" dedi. İkna oldum kıskanmadığına. Oysa kıskanması gerekirdi. Bu beni üzdü. Neden böyle oldu? Beni sevdiğinden şüphem dahi yok. Beni çok seviyor ama neden kıskanmadı ya neden deli olacağım yaaaaaa
Sevgilimin tavrı beklediğim gibi olmadı, neden böyle yapmış olabilir?
1
1
Görüşünü yaz