Boyle bir durumda olsaydınız nasil bi yol izlerdiniz? Isin içinden çıkamıyorum?

Gizli Üye
Kendimi çok yetersiz hissediyorum, 6 senelik ilişkim vardi ailesini cok savunuyo olmasi beni onlara uydurmaya calisiyo olmasi benim de dik durmaya çalışmam sonunda sevdiğim halde ayrilmak zorunda kaldim, calismicaksin evlenince aksam ezanindan once evde olucaksin cocuk bakarsin kapanicaksin ailem kapali kapanmazsan olmaz vs vs bir suru şey cikiyodu dayanamadim ayrildim. Bu 6 sene icinde üniversitem bitmisti evlenicem yeni mezunum maasim dusuk olur diye kucuk kardesime ben bakmaya basladim annem calismaya devam etti dugun masraflari icin falan 2 sene oldu hala evlenmedik bu sorunlar da olunca ona uyum saglamakta zorlandikca bizden iyi olurmu evlenmeye niyetin var mı diye sorular sormqya basladi surekli şartlar koştu evlenince soyle olursun boyle olursun diye benim de evlenince mutlu olacağıma dair inancim kalmadi. Uniden sonra calismadim 2 sene deneyimim yok, okulda ogrendiklerimin cogunu unuttum grafikerim programlar degisiyo surekli elim de yavasladi is gorusmesi yaptigim her yer deneyim istiyo ailemin beklentilerini karsilayamiyorum 6 senem bosu boşuna gitti ne kendimi geliştirebildim ne ailemi memnun edebildim ne de kendimden beklentilerimi karsilayabildim hayal ettigim hayat bu degildi kpss ye girdim bolumum en son 2 sene once 98 puanla 3 kisi atamis daha atamasj olmamış ben aldim 81 hayatımda yolunda olan hicbisey yok tek ben mi boyle hissediyorum bilmiyorum
Boyle bir durumda olsaydınız nasil bi yol izlerdiniz? Isin içinden çıkamıyorum?
1
3
Görüşünü yaz