Abilerim, ablalarım YARDIM?

Gizli Üye
Herkese merhabalar, ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim 2 yıldır erkek arkadaşımla birlikteyim o da benden 1 yaş büyük. Bizim ilişkimiz öyle ergen ilişkiler gibi olmadı asla aksine ilerisi için de yeri geldiğinde birlikte olursak ne yaparız vs tarzı konuşmaya başlamıştık son dönemlerde. Fakat 1 aydan fazladır koronavirüs sebebiyle evlerimizde çok uzak olduğu için görüşemiyoruz fakat son 1 2 haftadır havadan sudan konuşurken lafı sürekli evliliğe getirip duruyor. Tabiki benimle ciddi düşünmesi hoşuma gitse de açıkcası çok erken olduğu için geriliyorum. Gerilmemdeki en büyük etken, gelecekle ilgili yaptığı planların çoğunu bana sormadan kendi kafasına göre her şeyi belirlemesi ve benim de bunu koşulsuz şartsız kabul etmemi bekliyormuş gibi seziyorum. Örneğin erkek arkadaşım pilotluk okuyor, mesleğe başladıktan sonra bir süre çalışır sonra sahil bölgesine yerleşir ticarete atılırız hayatımızı sessiz sakin geçiririz diyor fakat ben yazılım mühendisliği okuyorum ve üniversiteyi bitirir bitirmez mesleğimi elime almadan daha evlenmeyi bırakın, taşınmak bile istemiyorum. Konuşmalarında belli etmese de onunla gelirsem oranın koşullarına göre nasılsa iş bulabileceğimi söylüyor fakat kendim iş hayatına girmeden tamamen ona bağlı olmak istemiyorum. Lafı çok uzattım, kusura bakmayın, diyeceğim o ki hayat bu daha bir sonraki gün ne olacağımızı bilmesek de kendi hayatımı onun ellerine bırakmış olmak gibi istemiyorum ama onu da kaybetmek istemiyorum. Sizce yeniden evlilik konusunu açarsa yaklaşımım nasıl olmalı?
Abilerim, ablalarım YARDIM?
2
1
Görüşünü yaz