Neden bizim Türk halkı yabancı dile bu kadar özeniyor. Bizim dilimiz bence daha güzel. Niye manevi değerlere sahip çıkmıyorsunuz?

Gizli Üye
Hep yabancılara özentilik var. Yabancı ülkelerde şunu yiyorlar, şunu konuşuyorlar, şöyle yapıyorlar. Çünkü şunlar şu. Onların geçmişte yaşadıkları tarihsel olaylar farklı, bizim geçmişimiz farklı. Neden kıyas yapıyorsunuz? Neden Atalarımızın, Peygamber Efendimiz (s. a. v)'ın , padişahlarımızın ve M. Kemal Atatürk' ün yaptıklarını örnek almak yerine başka ülkelere özentilik yapıyorsunuz? Tamam birinin kötü özelliği olabilir, diğerinin iyi. Ama o iyinin de kötü özelliği olduğu gibi kötünün iyi yönü var. Siz 4×4 lük insan olabiliyor musunuz? Kimse Allah değil 4×4 lük olsun. Ama elimizdeki manevi ve maddi değerlerimiz her geçen gün özentilikleriniz yüzünden değerini kaybediyor. Yazık arkadaşlar. Gerçekten yazık. Bunu yapmayın. Batıda zina hor görülmüyor diye buraya taşımaya kalkmayın. İnsanların sevgilerini böyle yaparak köreltiyorsunuz. Sonra sıra size gelince bu kız niye bakire değil ya da niye öpüştü diye yargılıyor sonra kullanıp atıyorsunuz. Kızlarımıza 'namussuz' 'kullanılmış' damgası vuruyorsunuz. Temiz birini istiyorsanız temiz olun. Temizlik önce sizin vicdanınızda başlasın. Sizin körelmiş duygularınız bir kızın sevgisini yakıp yıkıyor. Size inanan, sizi seven insanların duygularını kötüye kullanıyorsunuz 3 kuruşluk zevk uğruna. Değer mi be 3 kuruşluk zevk için aşkı, sevgiyi mahvetmek? İnşallah Allah herkesin kalbine göre verir. Böyle çıkarcı insanlara Allah fırsat vermesin.
Neden bizim Türk halkı yabancı dile bu kadar özeniyor. Bizim dilimiz bence daha güzel. Niye manevi değerlere sahip çıkmıyorsunuz?
2
5
Görüşünü yaz