Rica etsem akıl verebilir misiniz , yaptığım suç mu?

Mutsuz_Muhendis_
Üniversite 1. sınıfta bir çocuk bana çıkma teklifinde bulunmuştu, kabul etmedim. Çünkü çocuğu sevmiyordum. Aynı sınıftaydık bu çocukla. Bende gittim yine aynı sınıfta olan biriyle 4 yıl boyunca sevgili oldum o kabul etmediğim çocuğun gözleri önünde. Eski sevgilimden ayrılalı 1.5 yıl oluyor. Ayrılma sebebimiz boş yere kıskançlık yapıp, aileme, bana her şeyime küfür etmesiydi. En son cinnet geçirip aileme anlatmıştım. Yoksa yine sevgiliydik şu an. 1,5 yıl içerisinde arkadaş kaldık, arada tabi yine aşk konusu geçiyordu aramızda. 2 hafta önce bana hakaret etti yine engelledi gitti. Bunları söylemek ayıp ama , durumu kötüydü. Marketten kendime bir poşet alışveriş yapsam aynısını ona da yapıyordum o aç kalmasın. Üzülmesin diye en küçük ayrıntıya kadar düşünüyordum. Benim de ona karşı hatam oldu, ama o benim canımı çok yaktı. Psikolojik şiddet uyguladı. Annemin sigara içtiğini öğrendiğinde senin annen bir oro*u demişti. Ben onu severken sırf sınıfta erkek oturdu ben de sırtımı arkaya yasladım diye sen onların ya*rak kokusunu almak için mi sırtını yasladın demişti. Bunlar en hafif küfürler.. Onu çok sevmiştim ama o beni sevemedi ya da sevmedi. Güzel günlerden çok kötü günler yaşadım. Gözünde değerim yoktu. Şimdi bu kabul etmediğim çocuğa instagramdan ulaştım, telefon numarasını aldım, 3 gündür whatsapptan konuşuyoruz. Çalıştığım şirkette ona iş ayarladım. Aynı yerde çalışacağız. Sonra aklıma eski sevgilim geldi, o da bizim gibi bilgisayar mühendisi olacaktı ama dersleri yapamadığı için okulu bıraktı. En son yasaktan önce garsonluk yapıyordu. Sonra kendime dedim ki o sana kötü olsa bile sevgiliydiniz kalkıp hiçbir şey yaşamadığın ve eski sevgilininde nefret ettiği kişiye yardım ettin. Ağladım, üzüldüm keşke yapmasaydım dedim. Eski sevgilim zaten bu çocukla konuştuğumu duysa adımı or*uya çıkarır..
Rica etsem akıl verebilir misiniz , yaptığım suç mu?
3
3
Görüşünü yaz