Sizce ne yapmalıyım, değişmeli miyim?

Gizli Üye
sosyal anksiyetem var, insan içinde rahat edemiyorum...
20 yaşındayım, çok dışarıda takılan biri değilim, üniversiteye gidersem düzelirim diye düşündüm, geçen yıl yarım dönem tek üniversite yüzü gördüm corona sayesinde..
arkadaşım sayım 20'yi geçmez, içlerinden gerçek arkadaşım, kardeşim olarak gördüğüm 4 kişi tek var, ikisi erkek liseden arkadaşım, diğer ikisi kız kuzenlerim... Kimseye sosyal anksiyetemden bahsetmedim.
Hiç sevgilim olmadı, bundan dolayı yakın olan 4 arkadaşım dışında herkes bir şey söylüyor; işte neden kız arkadaşın yok, neden dışarı çıkmıyorsun. Anlamıyorum bir insanı diğerinden ayıran şey sevgilisi olup olmaması mı... Geçen biri benle baya bir dalga geçti, sen elin bir kıza değince sana bir şey oluyordur diye, yani anlamıyorum insanların derdi ne... Dışarı çıkmadığımdan kimseye aşık olmuyorum bundan dolayı da sevgilim olmuyor, yani sebebi bu. Ben instagramdan bir kızla tanışmayı doğru, içten bulmuyorum...
Hep evde takıldığımdan, yetenek kilidimi açtım fjjsdhb. Resim yeteneğim var mesela, gitar çalıyorum yazılım öğreniyorum, benle dalga geçen insanların tek yapabildiği pi*lik, ama yinede kendilerini üstün görüyorlar, bir gün tersime denk gelirler... İnsanlarla kavga etmeyi de sevmiyorum, yoksa çoktan gömmüştüm bir iki tane. Siz okuyucuların düşüncesini merak ediyorum, bir kızla tanışmalı mıyım, yoksa nasıl rahat hissediyorsam öyle mi takılayım?
Sizce ne yapmalıyım, değişmeli miyim?
5
1
Görüşünü yaz