Eşim ve annem arasında kaldım?

Gizli Üye
Ben her zaman eşim ve ailem arasında her zaman sıkışıp kalıyorum. Ailem çoğu konuda yanımda olmadı, her zaman eşime karşı onlar yüzünden mahcup düştüm.
Son zamanlarda ise o kadar kötü şeyler oldu ki, neredeyse eşimle boşanma safhasına kadar geldik.
Ailemle ilgili çoğu şeyi eşimden sakladım, mahcup olmak istemediğim için zaman zaman yalan söyledim; kabul ediyorum benim de hatalarım oldu. Ama annem ile eşim geçenlerde tartıştılar ve eşim bunca zaman sustu sustu ve sonunda anneme patladı.
Annem hâlâ haksız olduğu konuları kabullenmek istemiyordu ve kendini haklı çıkarmak için sürekli başka konulara giriyordu. Eşimle o akşam eve geldiğimizde, bana; “bir daha annenle bir araya gelmek istemiyorum. Sen git, onlar gelsin ama benim için annen bitmiştir” dedi.
Eşim haklı olduğu için “tamam” dedim fakat diğer yanda annem var. Ben ne yapacağımı bilmiyorum, kimselere bir şey anlatamıyorum; çok bunaldım.
27 yaşındayım, 15 aylık bir oğlum var. Ben de bir babayım, fakat ben annemin yerinde olsaydım hatalarımı kabul eder, oğlumu, gelinimi alırdım karşıma, hatalarımı telafi ederdim.
Ama annem ise, “eşin bana bağırdı, ben kırıldım” diyor. Annem ve eşim arasında kalıp, bir tercih yapmak zorunda kalmak istemiyorum. Aramızda sorun olmasın, birlik bütünlük içinde olalım, istiyorum; ama şimdi bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bir fikir verin Allah rızası için?
Eşim ve annem arasında kaldım?
8
6
Görüşünü yaz