Sevgilimle anlaşamıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

+5Xper
Gizli Üye
Ben düzenli, plan ve programına uyan, disiplinli çalışan, kurallara ve prosedürlere sağdık, mantıksal düşünen bir insanım. Bir iş yapacaksam o işi önce planlar, sonra işleme sokarım. Eksik veya açık bırakmam, kusursuzluğu severim. Sevgilim de benim tam tersim. Plan ve program ona göre değildir, disiplini yoktur, işine bodoslama girer, ayrıntıları atlayıp genel geçer basit şeylere odaklanır, duygusal düşünür. Ben bu kızla çok iyi anlaşmanın yanında, en ufak bir fikir ayrılığı yaşadığımızda kesinlikle ortak bir paydada buluşamıyoruz ve bu da şiddetli kavgalara sebebiyet veriyor. Genelde ben çok fazla tahammül edemediğim için çekip gidiyorum veya sanaldaysak internetimi falan kapatıyorum. Bu kız troll bir insan. Gırgır şamatayı çok seviyor ve ciddiyet gerektiren durumlarda bile ciddiyetten uzak gereksiz şakalar yapıyor. Ben bu kızla nasıl anlaşabilirim?
Güncellemeler:
5 ay
"Ayrıl" cevabını nedensiz bir şekilde kabul etmiyorum. Ben iki zıt insanın nasıl ortak paydada buluşabileceğini sordum. Sevgilimle %95 çok iyi anlaşıyoruz. Sıkıntılı olduğumuz durum, fikir ayrılığı yaşadığımız durum. Ben de bu durumu nasıl düzeltebileceğimi soruyorum.
Sevgilimle anlaşamıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Ne yapmalıyım?
3
1
Görüşünü yaz