Üniversite Tercihi ve Uzak Mesafe İlişkisi?

+5Xper
Gizli Üye
Merhabalar, Sizlere danışmak istediğim bir konu var. Sevdiğim kişiyle 3 yıllık bir ilişkim var. Birbirimize güveniyoruz. Aradan geçen zaman içerisinde doğru kişiler olduğumuzda da inanıyoruz. 4 yıllık üniversite eğitimi için Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonrası bir tercih aşaması olacak. Ben sevdiğimle aynı şehirde eğitim görmemin daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Bunun sebebinin 'kıskançlık, güvensizlik, düşüncesizlik, geri kafalılık' olarak atfedilmesinden hoşlanmıyorum. Elde böyle bir imkan varken ilişki için hayırlı olacağına inanıyorum. Kabul etmek gerekir ki üniversite yılları yani hayatın en kıymetli yıllarında uzak mesafeden ilişki yürütmek yerine yakın olmak daha hayırlı olacaktır. Hem şehir olarak bana uzak hem de ailesiyle aynı şehirde olmazsa (ki kendisine Türkiye'nin eğitim açısından gelişmiş olan en iyi 2 şehirini örnek verdim ve ortak bir karar alabileceğimi düşündüğümü söyledim) bunun zararımıza olacağını düşünüyorum.

Her insanın bir hayata bakış açısı ve karakteri vardır, elbette insanların eğitimine karşı duruş sergileyecek bir birey değilim ancak böylesinin daha hayırlı olduğuna inanıyorum. Saf ve temiz kalpli bir insandır, ailesinden farklı bir şehirde benim de olmadığım bir yerde ya başına bir şey gelirse korkusu oluyor insanın içinde. Doğal duygular olduğuna inanıyor ve aşağılayıcı olmayan, samimi ve gerçekçi bakış açılarıyla yazılmış yorumlarınızı bekliyorum. Yaşam tarzı olarak geniş bir insan olmadığımı da eklemek isterim.
Güncellemeler:
5 ay
Yanıtlara halen açığım ve hepsini tek tek okuyup yanıtlamaya çalışacağım. Bu güncellemeyi görenler, görüşlerine ek durumu en uygun şekilde nasıl açıklayabileceğimle ilgili de bilgiler ekleyebilirler.
Üniversite Tercihi ve Uzak Mesafe İlişkisi?
2
1
Görüşünü yaz