Boşanma kararı alsam mi yoksa bunu mu yapsam?

Gizli Üye
İstemeyerek bir evlilik yaptım ailem yüzünden (19 yaşımda). Eşimi sevmeyi çok denedim ama olmuyor. İyi bir insan, fakat çok alıngan, dağınık ve cok klasik biri (Ben tam tersi). Ayrıca kocam diye sahiplenecegim biri de değil. Sadece saygı duyduğum bilgili kültürlü iyi bir insan işte..
Çocuğum olur unuturum bu kötü evliliğimi dedim ve çocuk yaptım ama yine sevemedim, üniversite okursam mutlu olurum dedim; gittim, okudum atandım öğretmen oldum ama yine mutlu olamadım. Hiçbir şey, hiçbir başarı beni mutlu etmiyor çünkü ben kendimi bildim bileli ne para ne kariyer vs istedim; tek dilediğim aşik oldugum bir insandı ama işte tam da bu isteğim olmadı. Ve cok eksikliğini hissediyorum özellikle ilerleyen yaşla birlikte. Şu an 33 yaşındayım ve gizli depresyon var dedi doktor. Sebebini biliyorum ama itiraf etmek çok zor; dışarıda çok mutlu gamsız biri gibi duruyorum oysa içim çok yıkık ve bunu kolay paylaşabilecegim kimse yok çevremde. .
Bu durumdan kurtulmak çok istiyorum fakat boşansam oğlum çok üzülecek ve okul başarısı ve hayatı olumsuz etkilenecek (ki maşallah çok iyi, terbiyeli ve başarılı bir çocuk kendisi) ama boşanmasam da benim içim günden güne çürüyor..
Bugün bi abla ile konuştum ve bna dedi ki "evliliğini hiç bozma ama dilediginle de aşk yaşa. Zaten evlensen aşk bitecek bir gün. İnan bna en güzeli bu şekil" dedi. Kötü bir çözüm gbi duruyor aslında ama nedense bir yandan da mantıklı gbi göründü (utanarak söylüyorum bunu ama başka çıkış yolu bulamıyorum )
Bna ne önerirsiniz?
Boşanma kararı alsam mi yoksa bunu mu yapsam?
8
1
Görüşünü yaz