Vücudunuzla geçilen dalgalar sizi üzüyor mu?

subscribe
Toplumda herkes için dayatılmış bir güzellik algısı vardır. Uzun olacaksınız , sarı olacaksınız , renkli gözleriniz olacak. İncecik bilekler incecik eller... Erkekseniz kaslarınız olmalı.. bir sürü saçma şey. Yaratılışını seçemezsin öyle değil mi? İnsanın olduğu her yerde sorun var kısacası.. eski çağlarda da köle doğanlar köle olurdu asil doğanlar asil.. oysaki bunu seçmemişlerdi tıpkı bizim gibi. Bazen bu sözler canımı yakıyor. Geçen kuzenim geldi bize çocuklarıyla. Ben hep 50 kiloyumdur ama karantinada 55 oldum. Bana dedi ki sen karantinada kilo almışsın bir tarafın çıkmış. Tam arkamda duruyordu bunu söylerken döndüm ve dedim ki yani senin gibi mi? Çok şaşırdı bana şaşkın şaşkın baktı cevap vermezdim normalde ama canıma tak etti. Kendi 67 kilo bu arada. Bazı insanlar bazı insanlarla kendini yarıştırır. Aynı boydayız hatta ben uzunum ondan 2-3 cm bana hep ben senden uzunum deyip dalga geçerdi. Bıktım usandım. Herkes yaratılışıyla güzel değil mi? Nedir bu insanların birbirine dayattığı algılar? Bu şeyler bir insanı intihara bile sürüklüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Vücudunuzla geçilen dalgalar sizi üzüyor mu?
7
4
Görüşünü yaz