Tek sorun memleketimiz ve kültürel fark diyen sevgili? Ne yapmalıyım?

Gizli Üye
Merhaba; 33 yaşında 8 sene önce boşanmış bir kadınım. Çocuğum yok. Çalışıyorum ve ailemle birlikte yaşıyorum. Çevrem güzel bir kadın olduğumu söyler ben de güzel bulurum. 8 senede kimseyle görüşmedim. Güvenemedim. 3 ay önce biriyle tanıştım. Benden 7 yaş büyük ve daha önce hiç evlenmemiş. Beğendiğim ve sevdiğim biri. Nazik ve eğitimli biri. 3 aydır epey vakit geçirdik. Her seferinde yıllardır sevgilin olmamış olmasına şaşırıyorum çok güzelsin diyip iltifat eder. Hiç tartışmadık da. Ama gel gelelim konu evlilikten açılsa ya senin memleketin benim memleketim bilmiyorum falan diyip geçiştiriyor. Önceden annemin başının kapalı olmasının bile onun için sorun olabileceğini söyledi. Çok üzüldüm bu lafına gönlümü aldı devam ettik. O alkol kullanan biri ama ben hayatımda hiç içki içmedim. Fakat onun kullanmasını sorun etmiyorum. Ailem de bağnaz bir aile asla değil ama değerlerine bağlı bir aile. Benim memleketime işi dolayısıyla 10 yıl önce gelmiş. Ben de ileride fırsat bulursak gidebileceğimizi söyledim. Lakin sürekli yok burda çok alkollü lokanta yok. Yok burda sosyal hayat istediğim gibi değil diyip söyleniyor. Ben de benim getirmediğimi yapabileceğim bir şey olmadığını söyleyip çıkıştım. Dün yine benzer şekilde konuşunca o kadar üzüldüm ki. Sabaha kadar ağladım. Bu mu yani hiç mi tanımadın diye sitem ettim. Yaşımız küçük değil ben şu an hemen evlenelim demiyorum ama böyle bir şey bana eften püften bir sebep gibi geliyor. Üstelik giderek daha çok bağlanıyorum. Dün zaten bu sözlerinin kırıcı olduğunu ve görüşmek istemediğimi söyledim. Sabah yine yazmış. Sizce bu ilişkiyi tamamen bitirsem mi? Açıkçası çok üzgünüm her zaman iffetli namuslu biri olmak için çabaladım. Ama bu boşanma belası zaten ayrı üzdü beni bir de böyle şeyler. Ağlamaktan helak oldum. Abarttığımı söylüyor. Lütfen yorum yapar mısınız? Teşekkürler.
Tek sorun memleketimiz ve kültürel fark diyen sevgili? Ne yapmalıyım?
9
3
Görüşünü yaz