Gençler evlenmiyor diyen bir cumhurbaşkanımız var ama biz ona gençler evlenemiyor diyelim, bu zamanda nasıl evlenebiliriz?

Gizli Üye
Arkadaşlar büyük lokma yemedim büyük konuştum. Maddi durumu iyi, varlıklı bir ailem var. İki ablamda durumu iyi olmayan ama ekmeğini helal yoldan kazanan kişilerle evlendiler şükür. Bir ablam şu an ev aldı kredi ödüyor diğeri de araba almak için para biriktiriyor. Evlenince yaşanılan maddi zorluklardan vs bahsederlerdi bende kızarım. E zengin insanlarla evlenseydiniz o zaman derdim. İkisinin de lafı "büyük konuşma, bir aşık olursun basiretin bağlanır var ya hiç birşeyi gözün görmez" di.
Gerçektende öyle oldu. 6 buçuk yıllık ilişkimden sonra bir daha düşünmüyodum ve sadece kendi menfaatlerim uğruna bir evlilik düşünüyordum. Mesela erkek beni sevecek ve bana deli gibi aşık olacak her istediğimi yaptıracağım, her istediğimi aldıracağım diyordum öyle olmadı.
Ta ki şimdiki sevgilimle tanışana kadar. Kendisi 10 yaşından beri çocuk esirgeme kurumunda kalmış daha sonra da üniversite kazanıp başka şehire gitmiş şimdi de memlekete geri geldi. Bizimde tanışmamız o şekilde başladı. İdealleri olan bir adam. Annesinden çok çektiği için sevgi açlığı çekende bir adam. Özellikle ilk buluşmamızda ki o ilk anı utanışını gülüşünü konuşurken ki heyecanını bastırmaya çalışını unutamıyorum.
Daha ilk günden bu kız kendim olmam için bende eksik olan tek şeymiş demiş arkadaşımıza. İkimiz aynı anda o kişiye böyle arkadaşın vardı daha önce neden tanistirmadin demişiz. Tek bir sorun var benim istanbula gitmem gerekiyor ve 6 saatlik bir yol. Oraya gideceğimi zaten biliyordu ve buna rağmen sevgili olduk. Son zamanlarda benden uzaklaştığını hissetmiştim dün bana açıkladı ben gitmeni istemiyorum benim gönlüm razı değil ya beni artık yetersiz görürsen dedi.
Birbirimizden uzak kalmamak için ne kadar erken evlenebilirsek o kadar iyi gözümün önünde ol hep diyor ama düğünü nasıl yapacağım ben, arkamda duran bir ailem yok hem öğrenciyim hem işe girdim dedi.
Heybesinde acı hatıraları olan 10 yaşında yetişkin olmuş bir adamı seviyorum artık ben. Onu kaybederim diye ödüm kopuyor.
İkimizin de çalışıp birikim yapması en azından 1,2 sene içinde evlenmemiz gerekiyor. Öğrenciyken evlilikte nasıl olacak bilmiyorum.
Gençler evlenmiyor diyen bir cumhurbaşkanımız var ama biz ona gençler evlenemiyor diyelim, bu zamanda nasıl evlenebiliriz?
5
4
Görüşünü yaz