Babamı nasıl ikna ederiz haklı tarafı var mı yoksa haksız mı ne düşünüyorsunuz? Detaylı bir şekilde okuyup yardımcı olur musunuz?

Gizli Üye
Babamı nasıl ikna ederiz haklı tarafı var mı yoksa haksız mı ne düşünüyorsunuz? Detaylı bir şekilde okuyup yardımcı olur musunuz?
Merhaba,

Benim 32 yaşında ağabeyim var 59 yaşında babam 55 yaşında annem var iki kardeşiz Bende 29 yaşındayım. Gerçekten artık çok kararsız ve içten çıkılmaz bir konu içinde kaldık ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ağabeyim bundan bir yıl önce nişanlandı kız 23 yaşında 79 kiloydu babam sırf kız kilolu diye istemedi neyse uzun zaman sonra ikna oldu kızla evlenmeye yakın bir takım anlaşmazlıklar oldu nişanı bitti.
Şimdi 30 yaşında Almanca öğretmenliği okumuş güzel bir kız var buraya taşındılar ev sahibi kendileri üç dört yıl oldu. Biz bu kız için abim adına talip olmak istedik, aynı zamanda bizim tıraş olmaya gittiğimiz berber de bu kızın köylüsü ve babam saç tıraşı olmaya gittiğinde bu kız nasıl falan diye soruyor.
Bu adamda yani berber babama diyor ki bizim ortak bir arkadaşımız var o kızı başkasıyla otele gitmiş oda kiralamış ve kalmış bana böyle söyledi o otelde çalışan arkadaş demiş berbere babama kulağıma gelen bu abi demiş, babamda kızı istemedi hatta bir kaç defa bir oğlanın arabasından inerken de görmüş babam, şimdi kız abimi Instagram da ekledi buluşup konuşmuşlar kız inkar etmemiş evet ortak bir arkadaşımız var ona gittik otelde çalışan akrabaya oda kiraladık Bende çıktım gittim sonra demiş abime ama abim kendi duymuş gibi anlatmış kız da ailen bilmesin benim yüzüm açık demiş, Ama babam diyor ki ben o kızı kesinlikle istemem kendimi kavat dedirtmem arkadaş olarak görüşüyorsa görüşür hatta gitsin otelde bir de kendisi kullansın ama ben gelin olarak almam adını da duymak istemiyorum demiş anneme. ama öncesinde abim aradığında görüşüyoruz dediğin de görüş bakalım diyormuş abime de bugün de abim kıza direk öyle bir şey söylemedi ama yeni nişandan çıktığım için şu anda hazır hissetmiyorum dedi kız de çok kırılmış ve annesine durumu anlatmış gerçekten iki arada bir derede kaldık ama tabii kız otel mevzusu yüzünden olduğunu bilmiyor daha doğrusu babamın ya da annemin bildiğini babam kızı istemiyor anlayacağınız ortada kaldık ne olacak bu iş gidemiyoruz fikirleriniz nelerdir?
Hatta babam diyor ki bana bu işi ispat dahi etseniz Ben o kızı almam diyor daha önce de öbür kızın kilosu yüzünden böyle yapmıştı gerçekten bu adamın ne yapmaya çalıştığını anlamıyoruz artık ne diyorsunuz bu duruma?

16 Ekim 2020 Cuma Saat 14.34
Güncellemeler:
6 ay
arkadaşlar bence siz de aynı Fikri dinleyin Ben böyle bir şerefsiz olduğunu görmedim hayatımda hani diyorlar ya Allah çocuğun da hayırlısını versin diye Allah asıl ailenin hayırlısını versin
6 ay
vallahi arkadaşlar kimse bana hayırlı evlat muamelesi yapmaya kalkmasın evet bu adam senin beş para etmez bir karaktere sahip sırf parasıyla adam her şeyi parasıyla yapabileceğini düşünüyor İnsanlara böyle iftira atmak kolay işte babam değil kim olursa olsun böyle bir şey yapan şerefsizdir açık ve net söylüyorum babam diye savunacak değilim ayrıcadünyaya gelmeyi Ben seçmedim bu kadar saygı sevgi işine abartmayın hak ediyor her şeyi hak ediyor ağzınıza sağlık. 👏
25
11
Görüşünü yaz