Bu soruma buradaki herkesten akıl istiyorum yardımcı olun lütfen?

Mervetşdmr0607
Hayırlı geceler herkese. Ben 24 yaşında genç bir kızım. Bundan 1 buçuk sene önce bir adama güvendim tanıdım sevdim evlenmek amacıyla yola çıktım. Annem kanser hastası kalın bağırsağı dışarda yaşıyor onun beni gelinlik ile görmesi ençok istediğim şeydi. Ancak bazı şeyler yolunda gitmedi. Bu kişi 29 yaşında markette orta reyon görevlisi. Aileler tanıştı anlaştı ilk başta ayrı ev olucak kiraya çıkıcaktık ancak çocuğun annesi şöyleydi (elini bana bir kere öptürmeyen, sürekli suratı asık, hiç kızım ya da gelinim demeyen evine gittiğimde yemeğini bulaşığını yıkamama rağmen saol demeyen nedenini sorduğumda ben böyleyim tikim var sarılamam diyen birisi). Neyse ben dedimki önemli olan aile değildir evleneceğin adamdır dedim. Çünkü salağım. Ailesi çok yanlışlar yaptı ama en son (düğüne 2 ay kala aynı evde yaşayalım dedi bizimkiler de hayır başta öyle anlaşmadık deyince bunlar oğullarının evinden çıkıp aynı bina üst kata taşıdılar. Düğüne 1 ay kala annesi köye gitti 2 hafta gelmedi ve bana anneyle oğulu ayırdın gibi hakaretli msjlar attı birşey demedim aileme anlatmadım. Düğüne 5 gün kala annesi anneme hakaretler etti. Gelin çarşısına gelmedi diye ama sebebi benim annem kanser yani gezemiyor çabuk yoruluyor üstelik corona var dedim ama kadın bana hakaretler etti anneme ölsün dedi küfürler etti annenin teyzenin ağzına burnuna biber sürerim dedi bende bunu nişanlıma anlattım ama o annesine tek kelime etmedi ve tam tersi düğüne 5 gün kala davetiyeler dağıtıldı helşey hazırken nikah düğünde olacaktı babasıyla gidip gelinliği kına yerinı düğün salonunu iptal edip köye kaçmış. Neyse biz bitirdik dediler telefonu yüzümüze kapattılar. Ben hep sustum saygımı bozmadım ama düğün günü herkes eve geldi davetliler felan anlattım durumu herkes o adamın ailesinden bile akrabalar bana hak verdi Allah korumuş dedi. Düğün günü gecesi ben odamda ağlarken düğün olmamış tabi (gizli numaradan beni aradı nişanlım denen insan işte annesine saygı duyacakmışım ağzıma sıçsa susacakmışım biz şimdi bittik mi geliyorsan nikahtan gel felan dedi sonra ben yüzüne kapattım. Ertesi gün numaramı değiştirdim. Şimdi bu olayın üzerinden 2 buçuk ay geçti ben daha kendime yeni yeni geldim çeyizleri eşyaları gördükçe ağlıyorum. Dün anneme mesaj geldi altınları çeyizleri istiyorlarmış babamda onlar iptal etti üstüne birde telefondan mesaj dan hakaret ettiler polislerle gelsinler dedi. Bu şahıs benim yolumu kesti ve bana (işte adın nişan attı ya çıktı senle kim evlenir artık dul sayılırsın sen beni sevsen bana kaçarsın dedi bende bir tokat atıp yüzüne tükürdüm defol git yardım edin diye bağırırım dedim. Sizlere sorum şu (nişan attım diye kimse istemez mi artık beni, yani ben hep mutlu bir yuva kurmak istedim ben yanlış ne yaptım Allah çarpsın fazla birşey yazdıysam) başınıza böyle birşey gelse Allah korusun ne yapardınız?
Güncellemeler:
6 ay
Ya ne kadar delikanlı yüreğe sahip insanlarsınız Allah razı olsun ben kafama taktım uzun oldu özür dilerim ama birilerinin görüşüne ihtiyacım vardı

6 ay
Birşey fark ettim durumu paylaştığım andan beri birsürü erkek destekleyici yorum yapmış Allah razı olsun cidden ben adamlığa olan inancını yitirmiş bir kızdım şimdi görüyorum ki biryerlerde hala adamlığın kitabını yazan insanlar varmış saolun
Bu soruma buradaki herkesten akıl istiyorum yardımcı olun lütfen?
18
4
Görüşünü yaz