Ayrılmam gerekiyor, neden yapamıyorum?

Gizli Üye
Daha önce eşimden iki kez ayrıldım. Resmi değildi. Birinde beni hamileyken sebebi bile belli değilken terk etti. Anneme bıraktı beni gelicem dedi ve gitti.
Ama gelmedi.
Sonra geldi affettim. Barıştık. Daha sonra ise kızım 1.5 yaşındayken yaklaşık 2 ay boyunca ayrıydık. Annesinin dostu, (nikahsız yaşıyor) bana cinsel bir kaç laf söylemişti. Kavga ettik ve eşyalarını kapıya koydum.
Bu sürede bana bir kuruş yardım yapmadı. İşe girdim ama olmadı. Lanet bir yerde yaşıyorum. Sırf saç rengim, giyimim farklı diye dul damgasını yemekten kaçamadım.

Bir kardeşi var erkek. Hapse girdi ve çıktı. Onu yanına işe aldı çalıştığı yere. Sabah beni bağırarak kaldırdı. Bir kez de sen ara beni, ben mi koşacam peşinde diye telefonumu açtırdı. (telefonu yok) neyse!
Kardeşinin hırsını benden aldı. Çoraplarını yıkayıp banyoya asmıştım. Niye yerinde değilmiş? Birde bana kızarken arkadaşım dedi. Bende döndüm, sensin arkadaşım. Git annenin yattığı adamlara böyle bağır çağır. Ben arkadaşım falan değilim. Annem babam belli dedim.
Geldiği ile vurmaya başladı.
Karşılık bile veremedim. Yatağa düştüm, yüz üstü. Arkamdan saçımı tuttu ve kafama defalarca vurdu.
Ben anlatırken ağlayarak yazıyorum.
Ayrılmam gerekiyor. Ama yapamıyorum. Nereye gideceğim? Bir kızım var. Bir daha nasıl bir hayat kurabileceğim?
Çok yoruldum. 5yılı devirdim bu evlilikte daha çok küçüğüm bunları yaşamak için.
Sahi bunun yaşı var mı ki?

Dert ortağımsınız. Gizli sorup, rahatça istediğimi anlatıyorum. Ama kimseye anlatamıyorum.
Elim titriyor. Vurduğu yerler hala acıyor. Gözlerimden damla damla yaş akıyor.
Ama hala gidemiyorum. Neden bu çaresizlik? Neden?
İlk de değildi bu, sonda olmayacak.
Belki bir gün bende o kadın cinayerlerinde hakkını aradığınız kadınlardan olacağım.
Dilerim ki, kızım hep iyi olsun. Dilerim ki, evlenirken asla böyle adamların iyi yüzlerine inanmayın.
Dilerim ki, siz benim yaptığımı yapmayın.

Günaydın diyeceğim ama güneş doğsada bana hala hava karanlık.
Uzun oldu, buraya kadar okuduysan, teşekkür ederim.
62
31
Görüşünü yaz