Sizce sağlıklı bir ilişki nasıl olmalıdır?

Bir kere sağlıklı bir ilişki öncelikle sağlıklı bireylerden oluşur diye düşünüyorum kendisinin farkında olan bireylerden oluşur. Geçmişle ve geçmişiyle barışık, geleceğe dair planlar yapabilen, güven duygusunun hakim olduğu, sorumluluk bilinci oluşmuş, insiyatif alabilen insanların birbirleriyle sağlıklı iletişim kurabilmeleri ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Sizin görmediğiniz açıdan görebilen sizin bakmadığınız pencereden bakabilen bir bireyle hayatı daha dolu dolu daha zengin yaşayabilirsiniz. Yeter ki birbirinizin hayatına ayak bağı olmayın, birbirinizi engellemeyin, birbirinizin gelişmesinin önüne bariyer koymayın. Çünkü bunun adına yeri geldi mi kıskançlık yeri geldi mi güvensizlik diyorsunuz. Bunların olduğu bir ilişkinin sağlıklı bir ilişki olması mümkün değil bence. İnsanın önce kendisine saygılı olması lazım, kendinize gelmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu sitede herkes mağdur, herkes aldatılmış, herkes çok iyi niyetli, herkes en doğru insan neden böylesiniz ben çok merak ediyorum. Sonrada kimseye güvenmiyorum diyorsunuz çok komik. Siz tanıdığınız 5 kişi tarafından aldatılmış olabilirsiniz. Bu 5 kişinin günahını neden 6. insandan çıkartıyorsunuz neden hakkını yiyorsunuz ve tanışma aşamasında neden güvenmediğinizi hissettiriyorsunuz? Ben kimseye güvenmiyorum demek aslında ilişkimi yürütemiyorum demek değil midir? O zaman neden bu tarz yerlerde insanlarla tanışmaya çalışıyorsunuz? Bu şekilde doğru insanı nasıl bulmayı düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.

Evet sizce sağlıklı bir ilişki nasıl olmalıdır neler gereklidir ve neden insanları hep aynı kefeye koyuyorsunuz. Bu güven sorununuzu aşmanız için ne gerekli?
Güncellemeler:
6 gü
...
3 gü
…...
Sizce sağlıklı bir ilişki nasıl olmalıdır?
1
1
Görüşünü yaz