Tanımadığınız bir kızın aldatilmasina izin verir miydiniz?

internet üzerinden biri ile tanıştım guvenmedigimden kimlik fotoğrafı istedim gönderdi 4-5 ay kadar konuştuk sonra kırgınlık oldu konuşmayı bıraktık bıraktıktan 1 ay sonra kırgınlığı uzatmanın gereği yok dedim yazdım (tabi net üzerinden telefon alışverişi yüzyüze görüşmeden olmayacak demistik?) cevap gelmedi masajları görmeyince meraklandim Instagram Facebook üzerinden arkadaşlarını bulup ordan ulaşabilirim diye düşündüm ve yaptım da ulaştım aradım açtı aynı ses aynı konuşma şekli tanımıyorum ben sizi dedi hakkında bildiklerimi anlattım kimlik fotoğrafın bile var elimde dedim görüntülü konuşurken çekilmiş fotoğrafın falan dedim sonra bu fotoğrafları kendisine gönderdim böyle birşey nasıl olur nitelikli dolandırıcılık dedi bende hakkında bildiğim ayrildiginiz nisanlinizin adı mesleği bu degilmi dedim ad meslek doğru ama ayrılmadik hiç temmuzda düğünü m var dedi fotograflardaki benim ama sizinle konuşan ben değilim siz silmeyin gerekli işlemleri savciliktan yapicam tanık olarak cagirirlar hesap kimin adına çıkar dedi peki dedim ertesi gün baktım esas profilden çakma profilde bulunan fotoğrafları silmiş bende bugün savcılığa dilekçe verdim doğru yapmışım di mi bı de sizce olayın aslı nasıldır?
uzun oldu okuduğunuz için teşekkür ederim 🤗
Güncellemeler:
4 ay
internet üzerinde tanıştığımız profil ile ulaştığım profilin isimleri farklı gönderdiği kimlikteki TC dahil herşey doğru sadece isim kısmı değiştirilmiş
Tanımadığınız bir kızın aldatilmasina izin verir miydiniz?
2
3
Görüşünü yaz