Iliskilerde tartismadan kacinma yollari size göre nelerdir😊?

Bir ilişkide en önemli şeyin iletişim olmasi gibi, tartismalarda da en zararli şey olabilir !.. Bir cok çift bir konuda tartismaya başladiktan bir zaman sonra neden tartistiklarini , tartişmaya gecerler. Peki siz bu konuda ne yapiyorsunuz?
Iliskilerde tartismadan kacinma yollari size göre nelerdir😊?

0|1
215

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

215
  • Saygı çerçevesinde her tartışma kavgasız biter. Karşılıklı empati kurma, anlama ve kavrama önemli. Kiyaslamalardan kaçınmalı. Ya Sen şunu yapıyorsun bak bana ben yapıyor muyum demek yerine bu hareketini sana yakıştıramıyorum sen kendine yakistiriyorsan bunu bilemem sözünü at bomba gibi kucağına bak nasıl değişiyor 😉
    Tartışma bir nevi muhareberedir. Satranç gibi bir muharebe zararsız savaş verecksin. Mat etmenin yollarını kullanacksin. Tabi bazı kadınlar mat kırmızı ruju ile çok zafer (tartisma) kazanmıştır 😂😂😂😂
    Daha açıklarım ama bu kadari da yeterli😊😊😊
    Tartışın ama asla kavga etmeyin sözüyle konuyu bağlıyorum 😊

1|0
    0|0
    • 12saat

Iletisimde sen dili ben dili konusma tarzi vardir. Sen sunu yapiyirsun diye suclamak sen dilidir. Sunu yaptigin icin bende boyle hissetyim demek ben dilidir. Buna dikkat edersen ilirkilerde tartismalar mutlulukla biter🤣illa kirmizi ruja gerek yok yani..

• 11saat

Tabi ki dilleri butunlestirmek her zaman önemlidir.
      Sen ben yok diyeceksin biz demek efsane bir kelimeldir çok derin anlamı vardir😊😊😊o kırmızı ruj örnek olsun diye dedim öyle de yapan var😂😂
      Inşallah herkes kendi telekominikasyonun sevdiği insanlarla en doğru yolla kurar😊

• Tırı vırı şeylerden gereksiz tartışma bir şey vermez ama diğer türlü tartışma çiftler için bir fırsattır aslında. Kaçmadan ve kırmadan herkes kendini iyi ifade edebilirse bu samimiyet karşıda sıcaklık yaratır.
    Ve birçok sorun çözülür bu sayede ve çiftler birbirine daha samimi daha sıcak saha sıkı sıkı sarılmış olurlar o tartışmanın sonunda. Küsmek yok ama :)

1|0
    0|0
  • Bazen tartışma olmalı tatlı, tartışmalar ama sevgiyi arttırır..

1|0
    0|0
  • Uzlaşmayla çalışırım hep. İnatlasip konulari uzatmayi ve icinden cikilmaz bir hale getirmeyi sevmem.

1|0
    0|0
    • 23saat

Ama sindirmek hicbirzaman problemleri cozmezk

• 23saat

Sindirmek demedim ama ben ortayi bulmak yani buyumeden cozmeyi kastettim. Kimin haklı olduğu cok da önemli olmayan insanlarla olmayi sectim hayatimda hep. Cok hirsli insanlarla olamiyorum.

• 23saat

Haklisin bir yerde..

• Bir taraf aktif volkan gibi patlamaya hazırsa diğer taraf çarşaf misali deniz gibi olmalı ki mevzu istese de büyüyemesin. :D Bkz. - Ben.

1|0
    0|0
  • Görseldeki kadının bacakları niye öyle dolanmış
    Üç harflimi acaba

1|0
    0|0
  • Tart-ış-mak. Adı üstünde orta yolu bulmak. Bir kişi tartışma esansında dengeyi bozarsa ağırlık kendi lehine gelişir ki bunun adı da tartışma olmaz. O olsa olsa baskınlaşma olur.

1|0
    0|0
  • Anlayışlı olmak ve her zaman doğru bilmediğini bilmek

1|0
    0|0
  • Tartışma bazen gereklidir kırıp dökmeden olursa tabi. Sürekli birikirse birşeyler sonuç kötü olur

1|0
    0|0
  • O tartışma nihai karar varmak zorunda.. O şekilde uyuyamam😂😂

1|0
    0|0
  • biri altdan almalı

1|0
    0|0
    • 23saat

Ama sindirmek hicbirzaman problemleri cozmezki

• 23saat

bir farkı yok;
      kavgasız geçince birbirimize şübheli bakış atıyoruz hayırdır inşallah diye =))

• 23saat

🤣🤣🤣

• lafı değiştirmek veya susmaktır

1|0
    0|0
  • ben tartışmamki çeker giderim

1|0
    0|0
  • Susmak

1|0
    0|0
  • İyi geçinmektir

1|0
    0|0
  • Tamam de geç 😀

1|0
    0|0
  • Tartışmaya başlayınca öperek sustursun beni.

1|0
    0|0
Yükleniyor...