Arsızlık ve onursuzluk, namussuzluk ve sınır tanımamazlık ne zaman akıllılık oldu?

Günlerdir bir çok kadın ve kız üye ile tartıştığım bu konular üzerine hep şu dendi:aklını kullansaydın, kanmasaydın, inanmasaydın sendeler, ne gelirse başına haketmişsindir, insan ettiğini bulurlar falan filan. Oysa hepsinde ortak noktam iyi ve sevgi dolu olmam, geçmişi ne olursa olsun geleceğe bakalım demem, seviyor ve aşık isem hiç bir fedakârlıktan kaçmam, maddi manevi sevgilimin yanında olurum, insani ve ahlaki değerlerim ile severim, yapıcı ve faydalı olurum, asla ön yargılı olmam, konuşarak çözer ve aşk her şeyi halleder derdim. Çıkarsız ve koşulsuz sever alnım ak sonuna kadar gitmeye hazırım derdim.
Bu mu akıl kullanmamak, ettiğimi bulmak, enayilik?
Pardon da sizi kim yarattı, kim eğitti, nasıl bu kadar kör ve sağır oldunuz, akıl ve kalpleriniz yok oldu?

0|0
32

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

32
  • Önce karakterine bakmalisin . Karakteri güzel mi ? Iyi biri mi , dürüst , vicdanlı , şerefli mi ona bak önce . bir de geçmiş önemlidir. Geçmişi pis olanın geleceği de pisliktir . Ha eğer tövbe edip akillandiysa o ayrı . Ama ben pek akillanan görmüyorum . Öyle işte herkese guvenme . Helede daha ilk günlerden para filan istiyorsa seni değil paranı seviyordur .

0|1
    0|0
    • 6gün

Neden ruh hastası dedin kendine? Rumuzlar bizi anlatan kişilik ve hayata dairlerimiz hakkında ip ucu veren isimlerdir aslında. Neden bunu seçtin?

• 6gün

Evet guru olucam yakinda

• 6gün

Çok bir şey farketmiyor aslında.

• Arsızlık, onursuzluk, namussuzluk, sınır tanımamazlık gibi kavramlarla iç içe olduğumuz bu hayatta, bu tür şeylere karşı belli bir savunma mekanizmasına sahip olman gerekiyor.

Bunlar olmadığı takdirde olası tehditlere karşı zayıf ve bunlara karşı açık hedef haline gelirsin. Doğal olarak talihsizlikler ilk seni yakalar.

Bu mesele akıl meselesi değil, futbol oyunu gibi düşün, defansın yoksa kalecin bir işe yaramaz.

cut.

0|0
    0|0
    • 6gün

Bende zaten bunu diyorum. Kadının kadın olmadığı bir yerde eş te olmaz, hayırlı bir nesil de yetişmez...

• 6gün

İnsanlık yüzyıllardır böyle, zaman zaman yükseliyor, zaman zaman dibe vuruyor. Bu döngünün klişesidir bunlar.

• bunlara değmeyecek olanı ayırt edebilmek gerekli

0|1
    0|0
  • Üzmeyin şeker adamı

0|0
    1|0
  • Insanları tanıyan yanlizlasir

0|0
    0|0
    • 6gün

Oysa insan olmak hayata lezzet katar. İnsanlıkta ölürse ne kıymeti var yaşamanın?

• 6gün

Derdiniz kiminle onunla konuşun bence :)

• 6gün

Hepinizle. Brnim diyen de aynı, farklıyım diyen de, akıl fıikırıyor diyende. Hep bir hile, aldatmaca, oyun. Neden değiştiniz bu kadar?

Benzer Benceler

Yükleniyor...