Sizce ne yapmalıyım?

kadır1991
Merhaba, çoğumuz aşık olmuş insanlarız. Kaybettiğimiz dahada acısıdır. Bir kız sevdim, inanarak, Allaha dua ederek. Kavuşmamız epey gecikti. Araya ailevi sorunlar girdi. 3 yıllık ilişki sonrası, kayboldu ortadan. 2 yıl haber alamadım. Ama hep onu bekledim. Onun yokluğunda bir kızla konuştum o kızda bana yazdı. Bir kaç haftalık muhabbet ve dedimki benim gözüm ondan başkasını görmüyor. 2. Yıl dolmadan çıktı geldi. Ve ben şaşkınım durumları anlattı. Dinledim, inandım. Sonrasında bana neler yaptığımı sordu. Bense geçmişteki o kız mevzusunu anlattım ilk başlarda normal karşıladı, 1 ay geçti yine açtı konuyu ve süresini sordu 1 kaç hafta belkide o kadarda olmadı dedim. Bana yalan söyledin! dedi. İlk başta yüzeysel konuştuk fazla üzerinde durmamıştık. En ufak bir tartışmada o kız varya ona git demeye başladı. Elbette ona hak veriyorum. Ayrı kalmamıza kızmıyorum. Sevdiğim anadan babadan yetim. Ve baya mal varlığı var amcaları elinden almaya kendi çocuklarına almaya çalıştı mani olabildiğim kadar oldum, ama bazen güc yetmiyor. Son zamanlarda tekrar tartıştık, bana yaşımız büyük çocuğumuz olurmu? Dedi. Bu muhabbeti her zaman yapar kafasına takmamasını, Allaha bırakmamızı isterdim. Bu sefer nasıl olduysa boşluk anımamı denk geldi bilmiyorum, netten bir koca karı resmi buldum ve dedimki bu teyzeye veren Rabbim, neden bize vermesin? dedim. Vay senmisin onu diyen! Anamdan emdiğim sütü burnumda getirdi. Ve ayrıldık öyle istedi. Napsam dönmüyor. İlk kız olayında iki hafta ayrı kalmıştık kız arkadaşı demiş olur böyle şeyler tepeyi dağ yapmayın barışın demiş. Öyle barıştık yoksa diğer türlü imkansızdı. Niyetimiz bahara adını koymaktı ama napacağım çok çaresizim bütün yolları kapattı. Bu arada o yurt dışında yaşıyor. Ha deyince gidip gelmek mümkün olmuyor.
Sizce ne yapmalıyım?
1
1
Görüşünü yaz