Evlenmeden önce karşı cinse sorulması gereken en önemli soru nedir?

#beyazorkidem😘

5|11
75150

En İyi Kız Görüşleri

• Kötü alışkanlıkları var mı alkol, kumar, uyuşturucu v. s.
    Gece klüplerine gidiyor mu? Karı kız ayakları var mı? Ben bunları sorarım 😂

6|2
    0|0
  • Bamya sever misin? Bizde bu sorulur çok ciddiyim şaka değil

1|5
    1|0
    • Aşkım ben hiç bamya sevmiyorum kdjdjdjdjd

• Babam anneme sormuş annem hayır sevmem deyince evlenmeye karar vermişler o gün bugündür gelenek bunu sormak bizde😂bamya yiyen bizden degildir der babam🤦‍♀️😄😄

• İlginçmiş kuzum 😂😂🙈

En İyi Erkek Görüşleri

• Bir ilişkide beklentin nedir?
    Ve bir ilişkide ki istek ve beklentilerin nelerdir?

2|1
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

73148
  • Bu evliliği kaldırabilecek misin?

Benimle evlenir misin? Deyip şaka yapmak isterdim ama yapmadım sayın 😂.

1|2
    0|0
  • Hastalıkta sağlıkta benimle misin :)

1|0
    0|0
  • Eğer başka biri varsa sölermisin.

1|0
    0|0
  • Bekar mısın yani :)

1|0
    1|0
  • Bekar mısın?

1|0
    1|0
  • Evlenmeden önce sorulması gereken bir çok soru var bence.

Misal ülkemiz de çoğu insan Müslüman olarak geçiyor lâkin dine inanmayan hatırı sayılır bir kesim var.
    Bundan ötürü ilk soracağım soru:
    1 - "Müslüman mısın?" olacaktır.
    Zaten eğer müslüman ise, bu sorumu garipseyebilir.
    Bende ikinci sorumu sorarım:
    2- "Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun? Allah'ın emrettiği farzları, Peygamberimizin uyguladığı sünnetleri uygulamaya çalışıyor musun?" diye sorarım.
    Bu sorulardan aldığım tepki ve cevaplar, kararımın neticesine varmama büyük oranda yardımcı olur.

Lâkin, bu sorular tamamen dini inancı üzerinedir. Bir insanla sadece dini inancı üzerinden evlenmek, her insanın kaldırabileceği birşey değildir.

Hayat yaşam tarzı sorularını ihmal etmem elbette.
    3- "Kitap okuyor musun? Ne tür kitapları seversin?" gibi bir soru, onun hayal gücünü ölçmeme yardımcı olur.
    Hayal gücü kuvvetli olan birisinin bu dünyada büyük hedefleri olur. Kimine imkânsız gelse de, hedefe ulaşmanın ilk sırrı, başarıya inanmaktan geçer.
    Dördüncü sorum zaten bellidir o zaman.
    4- "Hayatındaki hedeflerin neler? Sadece aile kurmak mı yoksa bir aileyi ayakta tutarken gerçekleştirmek istediğin başka hayallerin var mı?"

Elbette geleceği hakkında sorduğum bu soruların inandırıcılığı için geçmişini sorgulamam gerekir. Geçmiş, gelecekte olacakların teminâtıdır demişler.
    5- Geçmişin de hayallerine ulaşmak için bir çaba sarfettin mi? Ne yaptın?
    6- Şimdiye kadar aile kurmak için görüştüklerin oldu mu? Büyük hataların oldu mu? Bu hatalardan ne gibi bir ders çıkardın kendine?
    7- İşlediğin günahlar için tövbe ettin mi?
    Peygamber efendimizin bile günde 100 kez tövbe ettiği bir dünyada sen kaç kez tövbe ettin?

Ve son olarak, soracağım soru:
    8- Paranın esiri misin? Yoksa para senin mi esirin?
    Parayı bilinçli şekilde kullanmasını biliyor musun?

Diye sorarım. Alacağım cevaplara göre karar veririm.

6|0
    1|0
  • İnsanlara soru sorarak tanıyabilseydik eğer burda herkesin ne olduğunu şıp diye anlardık bence evlilik kararı alıdığın kişiyi zaTen özümsemiş olmalısın ki evlenme kararı almışındır...
    Bu saatten sona sorulacak tek soru vardır o da ilk çozgumuzun adını ne koyalım?
    ya da balayına nereye gidelimdir. 😉

3|0
    0|0
  • Allah ve NAMAZ ile aran nasil? Evlilik büyük sorumluluk ve sabır emek ister bunu yapabilecek misin? Ateşin yanında su olabilir misin? Sonsuza dek bana sadık kalabilir misin? Hastalıkta, sağlıkta, iyi günde kötü günde, hayat arkadaşım olabilecek misin?

3|2
    0|1
  • Eş adayım;

*Sadık,
    *Temiz Kalpli,
    *Yeri gelince hanım, yeri gelince kaplan olabilecek,
    *Temiz ve bakımlı olacak,
    *Merhametli olacak,
    *Oturmayı/kalkmayı bilen,
    *Bir yere gidildiğinde eşini utandırmayacak ve en iyi şekilde temsil etmesini bilecek,
    *Ailesini ilk plana koyacak,
    *Kocasının bir dediğini iki etmeyecek,
    *Kocasının aile ve akrabalarına iyi davranacak,
    *Yemek yapmasını bilecek,
    *Çalışmak istemesi ona bağlı (Fakat çocuğuna iyi bir anne olmak, çocuğunu ve eşini ihmal etmemek şartıyla)
    *Güzel ve çekici olacak,
    *Mümkün ise babadan ev, arsa, tapu, miras vb... olacak.
    *Eşine manevi açıdan destek olacak,
    *Özel günlerde kocasına hediye alıp onu gezdirecek, kocasının moralini hep yüksek tutacak,
    *Dedikodu yapmayacak,
    *Ahlaklı olacak,
    *Savurgan olmayacak,
    *Empati yapabilecek,
    *Hanım toplantıları, Kısır-Altın günlerinde yapılan yiyecekleri ilk kocasına tattırıp “Olmuş mu?” diye soracak,
    *Doğacak çocuğun ismi konusunda kocasına öncelik tanıyacak,
    *Ehliyeti olacak,
    *İlk yardım eğitimi almış olacak,
    *Asgari düzeyde bilgisayar kullanma becerisine sahip,
    *Prezantable,
    *Seyahat engeli olmayan,
    *Zor Hayat Şartlarına Hazırlık Eğitimi almış olan,
    *Hamilelikte kocasına hormon değişikliklerinin etkisini mimimum seviyede yaşatacak,
    *Tercihen Aş ermeyen,
    *Bebek bakımında geceleri nöbet tutabilecek,
    *Tüm bu hayat şartlarına rağmen Sürekli Güler yüzlü ve Hanım Hanımcık kalabilecek,

Niteliklerde olmalı efenim 

0|1
    4|0
  • Ev işlerini komple benim üstüme yıkmak gibi bir niyetin var mı? diye sorardım heralde sonra ilerde her seyi benden bekleyip söylenmesin, çekemem. Bide baba olmaya hazir mi kac cocuk istiyo onu sorardim 😂

2|3
    0|0
  • Evliliğin içinde kendime bir yer istemeyecek ve edinmeyecek kadar yüksek bir dehayım, aptallar koşacaktır evliliğin kollarına, ve ona ulaştıklarında umdukları tesellinin bulunmadığını farkedecekler, ancak çok şey geride kalmış olacak onlar için, kişisel özgürlük ve bireysel kurtuluş ihtimali, tamamıyla katledilmiş olacaktır.

1|0
    0|0
  • Yani evlenilecek kişi başta beğenilmiş ve sevilmiş olduğuna göre niyeti ve istekleri belli olan kişidir.. Bu nedenle artık evlenilecek kişiye bir şey sorulmaz.. Ancak düğün ve eşya durumunda fikir sorulur..

2|0
    0|0
  • Ne sorarsanız sorun tamamen dürüst olunmayacağı için bir önemi yok. Şimdi ben dönüp sorsam titiz, temiz biri misin? değilse hayır pisim mi diyecek...

2|2
    0|0
  • Hastalıkta - sağlıkta, iyi günde - kötü günde yanımda olacağına, beni bir ömür boyunca seveceğine söz veriyor musun? Toz pembe bakardım hep ama evlilik çok ciddi bir müesseseymiş. İcabında bir ömür aynı yastığa baş koyacağın, her anında yanında olan insan rastgele bir insan olmamalı bence.

1|0
    0|0
  • ~Benimle Evlenirmisin? 🤗
    Durum evlilik aşamasına geldiyse sorulması gereken en önemli soru budur benimle bir hayatı paylaşabilirmisin iyi günde kötü günde..

2|0
    0|0
  • Biz eşimle erken evlendiyimiz için saatlerce oturup konuşmuştuk. Ama.. İlk bir birimize verdiyimiz soru:Biz buna gerçekten hazırmızız? Her şeyden vaz geçmeye deyermi? Eşimin bana sorusu:Erken Anne olmayı gerçekten istiyor musun? olmuştu.

1|1
    0|0
  • Bana senin mutlu olduğun evlilik tablosunu cizermisin der kahve mi alıp arkama yaslanip dinlemek isterdim.

2|1
    0|0
  • Bunun tek cevabı yoktur bence. Kişilik uyumu tek soruyla anlaşılacak birşey değil. En önemli tek sorudan çok, en önemlilerden oluşan bir düzine şey sorulup anlaşılmalı.

1|0
    0|0
  • Bekaretin yerinde mi :D malum ikinci el sevmiyorum xD

2|6
    0|0
    • Oldu olacak kilometreyi de sor 😄

• Anlamadım?

• Mesela araba uzun süre çalışmayınca motoru çalışmaz ya. Onun gibi uzun süre çalışmazsa onun da motoru bozulmaz mı

• Aklında biri olduğu halde'mi benimle evleniyorsun?

Sevgilin varsa ailen izin vermeyip benimle'mi evlendiriyor?

Bu soruyu sorarım cevaba göre evlenirim, çünkü kızın aklında başka biri varda evleniyorsa o sadece bir imzadır, bedeni bende olup ruhu başkasındaysa neyleyim o kızı?

Önce bana sonra kendine zarar verir

1|0
    1|0
  • geçmişten gelen yorgunluklarim bazen gözyaşi oldu, onlarla süzülmeyi gözealabiliyor musun?

2|1
    0|0
  • Daha önce sevgilin varken hiç başkasıyla kalben yakınlaştın mı?

Eğer bu sorunun cevabı evetse düğün iptal edilmeli.

2|1
    3|0
  • Evlenmeden önce ne sorarsanız sorun düzgün cevap alamazsınız, yaşamadan kimse kimseyi bilemez bu yüzden, kimsede Yoğurdum ekşi demicene göre.😂😂😂

2|1
    0|0
  • Yatak ve oturma odası sizin tarafamı ait şimdiden konuşalım

1|2
    0|0
  • Benimle evlenmeye emin misin son kararın mı bu deliyi ömür boyu çekmeye razı mısın?
    Razıysan gel benimleeee diye kıraca bağlarım 😘😘😘

2|1
    0|0
  • Hiç aklıma gelmedi böyle bir şey.
    Ne sorulabilir ki? Sorduğum sorulara yalan cevap verme ihtimali var, belki tahammülüm olmayacak cevaplar verecek. Her olay vaktinde gelir. Eğer geçmişten bir zombi anı bugün dirilirse. Geldiği yere geri döner.

1|0
    0|0
  • Evlenmeden önce kimse kimseyi tanıyamaz istediğin soruyu sor cevap al boşadır. Aynı evi paylaştığımda gerçekler ortaya cikar😉

2|2
    0|0
  • Soruyla bir insanı tanıyamazsın, ağız hep laf yapar sadece. Yaşamak lazım o kişiyi. Tepkilerini, karakterini, düşüncelerini ona sormadan görmek lazım. Evlilik ciddi iş.

1|1
    0|0
  • Beni severken başka kızlar hakkında ki görüşlerini merak eder, sorardım. Çünkü önceden bende o kızlar grubunda idim...

1|1
    0|0
  • Soru sorma taraftari degilim. Kusur buyurursam affola ama agzı olan konusur evlenmeden once yasamayı onu kendi gözümle tanımayı tercih ederim 💐

1|2
    0|0
  • Ben her şey sorarım affetmem 😄 sorularımın da hepsi önemli, ayırt edemiyorum.

2|1
    0|0
  • Sen Anne lik nedir bilir misin?
    ya da Sen Refah bir Hayatı Bırakıp Benim bu Savaşta yanımda olabilirmisin?

2|0
    1|0
  • Hey lanet olası benimle cehenneme kadar varmısın 🤔🤔🤔🤣🤣

3|0
    0|0
  • Çok konuşmuyorsa, yemek yapmayı biliyorsa, idare etmeyi biliyorsa, aile olmak nedir biliyorsa. Sorulacak bişey yok. Deneyip öğrenilecek şey bunlar. Alacağın cevaba beni tatmin etmez, görmem lazım

0|0
    2|0
  • ganbang deep throat cum shot bu terimler tanıdık geldi mi?
    Cevap evetse ilişki biter. :D

1|0
    0|0
    • Anlamları nedir?

• @kubkubz okumaya okurum da ya illa söylettireceksin bu kavramlar bir takım ayıp ayıp sitelerde kategori olarak bulunuyor deep throat dediği derin bilmem ne uygulamalı hali ise erkeğin malum organını bayanın nefesini açma maksadıyla gırtlağını derinliklerine indirmesini deniyor. Cum shot ise erkeğin orgazm anında ateş eter gibi kendi sıvısıyla bayanı beng beng vurmasına deniyor. E bunları bilen bir bayandan da şüphe edilir

• İlginçmiş. Yapmış birde geliştirmişler gkekf.

• buna hazır olduğuna emin misin? :) ev işlerini paylaşacağız değil mi? vs. vs. :)

1|2
    0|0
  • namaz kılıyor mu? kapalı mı? zina işledi mi? ailesi ile nasıl? sabıkası var mı*

3|0
    1|0
  • eğer evlılık noktasına geldıysem aklımdakı tüm soruları cevaplamıştır zaten

1|1
    0|0
  • Ikide birde herseye kırılıp Küsme huyu var mı diye sorarim varsa biter hayatta küsme gibi bir huyum yoktur evlilikteki en onemli detay

1|1
    0|0
  • Sadece duymak istediğimiz şeyleri söyleyecek olduğunu düşünüyorum. O yüzden yaşayarak öğrenmek lazım

2|0
    0|0
  • Bakire misin?
    Eğer değilsen şimdiden söyle, evlendikten sonra pişman olmayalım...

0|0
    2|0
  • Ağızdan çıkanlara inanmam pek.. Pratiğe, davranışa, somut tavırlarla ispatlamalı..

4|0
    0|0
  • Ailesini sorun. Ailevi ilişkileri zayıfsa 2 defa düşünün.

1|0
    0|0
  • O evreye gelen insanin zaten karşındakini tanımış olması lazım bu soruyu sormak biraz saçma olabilir

1|0
    0|0
  • Sorunca ne olacak ki? Sanki doğru mu cevap verecek?

1|0
    0|0
  • işlerim kötü giderse yanımda duracak mısın yoksa çekip gidecek misin

4|0
    0|0
  • Daha önce kaç kişiyle birlikte oldun? Her iki anlamda da

1|2
    1|0
  • Bir ömür benimle hayati deli dolu yaşamaya varmısın

2|1
    0|0
  • Benden önce hayatında biri oldu mu, oldu ise neler yaşadın?

1|0
    0|0
  • Benim ve senin yeni hayatımıza başlarken geçmişi silmeye hazırmısın?

1|0
    0|0
Daha Fazla
171

Benzer Benceler

Yükleniyor...