İlkokul mezunu olan karşı cins sevgiliniz ya da eşiniz olabilir mi?

Merhaba güzel insanlar,
Misaller sizden olabilir. Soru açık ve nettir. Ne düşünüyorsunuz?
Bir gülüşün yeter, ölümü unuturum. Bir damla gözyaşında boğulurumm..
Bir gülüşün yeter, ölümü unuturum. Bir damla gözyaşında boğulurumm..

2|4
4133

En İyi Kız Görüşleri

• Diplomanin cehaleti almadigi bir gercek ancak bircok alanda hayata karsi kendisini geliştirmiş olmasına dikkat ederim. Insan iliskilerinde nasil oldugu, tartismalarda takindigi tavir, konusmasi, merhameti vs bunlar bilhassa üzerinde duracagim seylerdir. Ornegin kitap kapagi dahi acmayan saygisiz bir universite mezunundansa kitap dostu bir ilkogretim öğrenimini tamamlamis kisi bence daha yeğdir. Malesef gunumuz sartlarinda da diplomanın yadsinamayacak bir onemi vardir, hayat şartları ogrenimini tamamlamasina olanak vermemis olabilir ama artik acik lise akabinde acikogretim fakulteleri gibi bircok imkan var yani benimle beraberken de bu gayreti "kendisi icin" gosterebilir

0|2
    0|0
  • Okumakla adam olunmuyor kişi kendini yetiştirememişse harvard mezunu olsa bir şey olmaz. Ben ilkokul , üniversite ayrımına karşıyım karşılıklı anlayış sevgi ve saygı olduktan sonra evlilik tabii ki de olur.

3|3
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum. Okumak ile adam olunmaz. Karşılıklı anlayış sevgi saygı varsa her türlü olur 😅

En İyi Erkek Görüşleri

• Eğitim ile öğretim iki ayrı şeydir ve birbirleri ile farklı kulvarda yüzerler. Eğitimi olan ama öğretimi olmayan bir insan ile tabiki evlenilebilir. Bazı insanlar farklı sebeplerden öğretim görememiş olabilir. Ama eğitim aile ve insanın kendisinde var olan bir durumdur. Zor olan öğretilmiş ama eğitilememiş yaratıklarla birlikte olmaktır.

0|1
    0|0
    • Abi güzel yerden girdin mükemmel bir şekilde çıktın ellerine yüreğine emeğine sağlık katılıyorum her bir dediğine 😊
      Ben tartışmayı severim abi ara sıra zıt şeyler yaz ya 😅

• Kardeşim doğrular tektir. Tartışma için doğrunun doğrusu gelince ilkinde kendi doğrumuzu tartışırız :)

• Aynen öyle abi doğru tekdir kişilerin doğrusu doğruyu doğru olanı değiştirmez. Olur abim 😀

• Evlilikte az da olsa denklik esastır. Üniversite mezunu birisi için karşı tarafın en azından lise mezunu olmasını beklerim.

Yine de sevginin dini milliyeti olmadığı gibi, aşkın sağının ve solunun bulunmadığı gibi bu soruya da yaşamadan net cevap vermek zor.

0|1
    0|0
    • EyvAllah abi. Çok güzel bir şekilde yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık. Denklik insanlık ile olur abi. Diploma ile değil. İnsanlık diploma ile olmaz. Mesele sevmek 😊Mantık evliliği değilse...

• Sen de haklısın. Babam üniversite mezunu annem ilkokul mezunu çok iyi anlaşıyorlar.
      Ikıncı paragrafı bunun için yazdım. Karşına öyle birisi çıkar ki kalbin yerinden çıkacak gibi olur. Sen onun hicbir şeyine bakmazsın. Aşkın gözünün kör olduğunu gerçeğini iliklerine kadar yaşarsın. Tahsil vs umursamazsın.

• EyvAllah abi. Çok güzel yazmışsın katılıyorum her birine 😊 Teşekkür ederim emeğin için

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3931
  • Kesinlikle olabilir kriterlerimde bu yok kendini ve hayatini nasil geliştirdigine bakarım

0|4
    0|0
  • Olur ama kendini geliştirmesini isterim

1|1
    0|0
  • Olabilirde olmayabilirde.

0|1
    0|0
  • Büyük ihtimalle olmaz. Gerçekten kendini eğitmişse ve iyi bir işi yoksa olmaz bana göre. Parasını yiyeceğim gibi saçma sapan şeyler anlamayın ama kariyer hedefim için nefes almadan ders çalışıyorum, iyi şeyler hedefliyorum. Karşımdakinin de böyle olmasını isterim. Bana bakmasın ama kendisine bakabilsin. Ayrıntı şu güzel bakabilsin. Hayat alt tarafı bir ev bir de yemekten çok daha fazlası. Görülecek çok yer yapılacak çok şey var.

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık katılıyorum hayırlısı Rabb'im gönlüne göre versin inşaAllah 😊

• önemli olan bir okulu okuması değil ki insanın kendini ne kadar geliştirdiğidir
    okumakla alim olunmuyor yani, ne cahiller var okumuş cahiller kendini geliştirebilmişse neden olmasın?
    belki okuyamamıştır hayatı nasıl işledi kim bilir?

0|1
    0|0
  • Günlük hayatta insanları okumuş veya okumamış diye ayırmam ama evlilik farklı bir müessese olduğu için anlaşabilme açısından olsun maddi imkan olsun denk olmak önemli. Yoksa anlaşmazlık çıkar diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum. Çünkü okumak ile insan olunmaz. Okumak ile meslek de olmaz. Ben 12 senedir çalışıyorum. Maddiyat önemli ama geçinecek kadarı önemli...

• Ben de bunu kastettim aslında

• Ne güzel o zaman 😊

• Nasıl bir insan olduğuna bağlı demek istiyorum. Ama her ne sebeple olursa olsun zorunlu eğitimi bile tamamlamadıysa makul bir sebep gelmiyor aklıma. Belki eğitim sistemini eleştiren bir aile ya da düşünceye sahiptir. Farklı bir eğitim görmüştür. Uzak ihtimal olsa da, kesinlikle sevgilim olamaz demeyeyim.

0|1
    0|0
    • Tabiki önemli olan insanlık. İnsanlık diploma ile de olmaz. Eskiden ilkokul zorunlu idi şimdi lise de zorunlu ama çoğu lise terk ya da ilkokul mezunu!

• Zekayı okul seviyesiyle ölçemeyiz bu nedenle eğer kendini geliştirmiş, iş güç sahibi olmuş ve karakteri oturmuş biriyse ilkokul mezunu olup olmamasını sorun etmem.

0|1
    0|0
  • neden olmasın... evlılık ıcın dıploma aranacaksa bu ılk once evlılıge yetrlılık dıploması olmalı! gunumuzde oyle cıft dıplomalı essek varkı cobanın kıcına ancak tuvalet kagıdı olur onların dıplomaları..

0|1
    0|0
  • Olabilir tabi 😊
    Gönlü güzel olsun yeter
    Bunun beceriksiz anlamına gelmez ki
    Bir de o kişi hayat şartlarından dolayı erken yaşta çalışmaya başladıysa
    Mezuniyet önemli değil önemli olan kalp😊

1|1
    0|0
  • Bizim kadınlar gibi aptalca komplekslerimiz yok o yüzden evleneceğimiz kızın tahsil durumu çokta önemli değil. Ama önemli değil diyen kızların % 99 u bu konuda samimi değildir.

0|1
    0|0
    • Herkes herkes değildir herkes herkese benzesede. Ben samimi olup olmayanları biliyorum. Anlamak çok zor değil!

• Büyük konuşmak istemiyorum ama hayır benden aşağıda olsun istemem.

0|2
    0|1
  • Neden olmasın hayat ona okuma fırsatı vermemiştir yeterki öğrenmeye düşünmeye ve araştırmaya meraklı olsun

1|1
    0|0
  • Olabilir işi varsa düzenli çalışıyorsa sorun değil ben çok gördüm ilkokul mezunu olup iş yeri sahibi olan ya kafalar uysun da karakterli olsunda adam gibi adam olsunda sorun degil ne mezun olduğu

0|1
    0|0
  • Benim için olamaz. Eğitim seviye farkı önemli benim için.

0|1
    0|0
  • Hic bu sekilde dusunmedim, sevgi aşk boyle sinirlamalara giremez.
    Sevgi ve saygı anlasma karsilikliysa neden olmasin **

0|1
    0|0
  • Olabilir tabiki. Yüksek lisans yapmışlardan sevgilimiz oldu da ne oldu. Diplomasını okuyacağıma, yüreğini okurum.

0|1
    0|0
  • Kendini geliştirmiş ve iyi bir işi varsa önemsemem.

0|1
    0|0
  • Onu belirleyemeyiz bir kere sevdinmi bence bu tür küçük şeyleri gormezsin şahsen ben öyleyim diğer kızları bilemem hardward ünv herkes okumak zorunda değil okuyaninida gördük okumayaninida...

0|1
    0|0
    • Belirleriz çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum. Önemli olan insanlık adam olmak...

• İşe almıyoruz sonuçta, kendini geliştirsin diploması lazım değil bana 😅

0|2
    0|0
  • Evet. Kişi okula gitmeden de pekala kültürlü, kendini yetiştirmiş, medeni biri olabilir.

0|1
    0|0
  • Yürek konuşursa bir kere mezuniyet, görsellik dinlemez kardeşim. ✔️

0|1
    0|0
  • Cahil cahil konuşmadığı sürece eğitimi problem yapmam..

0|1
    0|0
  • Sanmam. Bizim okuldakiler hep kürtü. Ben doğuştan Türk kizi isterim. Ayrımcılık değil tercih.

0|1
    0|0
  • Olabilir tabi ama lütfen kendini geliştirsin. Birşeyler hakkında yorum yapabilsin

0|2
    0|0
  • Kendini iyi yetiştirmiş ise güzel de bir mesleği var ise önemi yok

0|2
    0|0
  • Kendini gelistirdiyse neden olmasin onemli olan adam olmasi ama ben okumadm esim okudu diye eziklenecekse olmasin tabi bide onla ugrasmim

0|1
    0|0
  • Önemli olan beyni ne mezunu. kimisi var kaç üniversite bitirmiş ama haşaa eşsekten eşşek

0|1
    0|0
  • Önemli olan birbirimizi sevmek değil mi..!

0|1
    0|0
  • yav neden olmasın bunun sorusu bile sorulmaz insanları ayrıştırmamak lazım eğer sana uygunsa kısacası kafalar uyuşuyorsa ne oldugunun bir önemi yok

0|0
    0|0
    • Evet katılıyorum kafalar uyuyorsa önemi yok. İnsanlar bunu bilmiyor. Bilmeyenlerin öğrenmesi için sorusu sorulur!

• Olabilir tabii ki.

0|2
    0|0
  • Olabilir oldu daaa...

0|1
    0|0
  • bir yerde çalışıyorsa olabilir

0|1
    0|0
  • Olabilir. Ama olmamali😂😂

0|2
    0|0
  • insan olabilmeyi becerdikten sonraa sorun yok

0|1
    0|0
  • Olabilir, evlenmeden önce sınav yapmıyoruz 😃

0|2
    0|0
  • Olabilir tabi

0|2
    0|0
  • Olabilir sonuçta insanlık önemli.

0|2
    0|0
    • Of ya yine mi sen minnnaaaqq 😂Harbi mi diyon😅

• Tamam uyuz adam iyi geceler kendine iyi bak görüşürüz 👋🌺

• EyvAllah minnnaaaqq 😊

• Yargilamiyorum ama gerçekler farkli zor yani olmaz

0|1
    0|0
  • Olmak isterse olabilir

0|1
    0|0
  • Tabiki de olur neden olmasın

0|1
    0|0
  • Büyük komusmiyim hersey olabilir hayatta..

0|1
    0|0
  • Olabilir niye olmasın.

0|1
    0|0
  • okumaya hevesli ve gelişime açıksa olabilir

0|1
    0|0
  • Benim şuanda var ve çok mutluyuz

0|1
    0|0
  • Olabilir tabi, okumuşların ne faydasını gördük

0|1
    0|0
  • Olabilir benim için sorun yok

0|1
    0|0
  • Elbette, ruhunda cehalet yoksa sorun olmaz.

0|2
    0|0
  • Olur

1|3
    0|0
  • Büyük konuşmamak lazım

0|1
    0|0
Daha Fazla
20
Yükleniyor...