Evlenilecek erkek ya da kız bulmak zor mu?

Hep görüyorum, duyuyorum, evlenilecek kız yok erkek yok! Yok diyenler sizler evlenilecek insan mısınız? Önce kişi kendine bakacak sonra çevresine bakacak...
Sen konuşma Sonner😅
Sen konuşma Sonner😅
Güncellemeler:
Görüşleriniz için teşekkür ederim. Hafta sonu yoğunluk var biraccik birazdan geliyorum...

3|6
4030

En İyi Kız Görüşleri

• Insanların önce kendi kafalarında oluşturdukları engelleri ve tabuları yıkmasından ileri gelir evlenmek. Sadece tek bir açıdan bakıp, katılması ve görülmesi o kadar çok özellik ve güzellik varken sadece bir açıdan bakmaları ve bu açının daima olumsuz olması örneğin cinsellik veya kişinin özgürlüğün baskılanması olabilir, kişiyi evlenme düşüncesinden uzak tutar. Birlikte huzur dolu, paylaşımın bol olduğu, sadakatin ve merhamet duygusunun doruklardan inmemesi gereken bu müessesenin, bu kadar aşağılanması, boşanma sayılarından daha az olmasını görmek üzücü bir durum. Aramakla bulunmaz fakat bulanlar arayanlardır demiş atalar. Düşünen ve düşünebilen insanlar için çokta zor olmasa gerek.

0|2
    0|0
    • Çok çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum. Tabular engeller yıkılmalı.

Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir. Aramadan olmaz!

• Eğer bir insanın kendisi evlenilecek biriyse ona karşılık mutlaka onun gibi de evlenilecek biri vardır. Bu zamanda herkes kendine bakıp düz gün yaşarsa ortada böyle bir sorun kalmaz zaten. Ama ben her haltı yiyip sonra karşıma düzgün biri çıkmıyor diye sikayet edersem o zaman çıkmaz tabi kimse kusura bakmasın. Davul bile dengi dengine. İnşallah herkes kendi kadar temiz biriyle evlenir

1|2
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum anlatmak istediğim de bunun gibi bir şey. Hayırlısı amin inşaAllah..

• Amin. Teşekkürler

En İyi Erkek Görüşleri

• Sizleri yazmış olduğum bir şiirle selamlıyorum.

#AykırıGerçekler

Düzmece hayatlar yaşar olduk..
    Kim kimi düzüyor hiç belli değil..
    Yapay mutluluklara sevinir olduk..
    Yaşadığımız hayat inanılır gibi değil..
    Düzen baştan böyle kurulmuş dostlar..
    Tıpkı düzenin olmadığı yerde, düzenin el üstünde tutulması gibi..
    Birde düzülen kesimden bahsetmeli..
    Hangi düzlükte yaşamakta bunlar?
    Eğrisi, doğrusu ortada iken..
    Görüneni görmez, görülmeyene inanırken..
    Düzgün bir insana rastlamak..
    İşte bu zamanda hiç de kolay değil..

0|1
    0|0
    • Aleyküm selam abi hoş geldin. Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık. Rabbim gönlüne göre versin inşaAllah.

Fakat abi katılmıyorum kolay. Kolayı zor eden de zoru kolay eden de kişilerdir...

• Eyvallah kardeşim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah. ✔️

• Amin inşaAllah abi😊

• Valla çevremde gördüğüm o kadar kötü evlilik örneği var ki artık evlilikten uzaklaştım. Normalde çok isteyen birisiydim evliliği ancak gerek bu sitede gerek reelde gördüğüm kötü karşı cins örnekleri beni soğuttu açıkçası. Ama hala küçükte olsa bir umudum var. Hayırlısı..

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık. Haklısın katılıyorum maalesef kötü örnekler çoğunluk. Zaman zaman benim de soğuduğum oluyor. Sonra diyorum ki herkes herkes değildir herkes herkese benzesede 😅
      Benim de bir umudum var çok şükür hayırlısı 😀

• Umudumuz var ama yinede korkuyor insan. Hayırlsı.

• Haklısın bende de korku var hayırlısı

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3828
  • Çok zor

0|1
    0|0
  • Evet zor

0|1
    0|0
  • Evet.