Evlenilecek erkek ya da kız bulmak zor mu?

Hep görüyorum, duyuyorum, evlenilecek kız yok erkek yok! Yok diyenler sizler evlenilecek insan mısınız? Önce kişi kendine bakacak sonra çevresine bakacak...
Sen konuşma Sonner😅
Sen konuşma Sonner😅
Güncellemeler:
Görüşleriniz için teşekkür ederim. Hafta sonu yoğunluk var biraccik birazdan geliyorum...

3|6
4030

En İyi Kız Görüşleri

• Insanların önce kendi kafalarında oluşturdukları engelleri ve tabuları yıkmasından ileri gelir evlenmek. Sadece tek bir açıdan bakıp, katılması ve görülmesi o kadar çok özellik ve güzellik varken sadece bir açıdan bakmaları ve bu açının daima olumsuz olması örneğin cinsellik veya kişinin özgürlüğün baskılanması olabilir, kişiyi evlenme düşüncesinden uzak tutar. Birlikte huzur dolu, paylaşımın bol olduğu, sadakatin ve merhamet duygusunun doruklardan inmemesi gereken bu müessesenin, bu kadar aşağılanması, boşanma sayılarından daha az olmasını görmek üzücü bir durum. Aramakla bulunmaz fakat bulanlar arayanlardır demiş atalar. Düşünen ve düşünebilen insanlar için çokta zor olmasa gerek.

0|2
    0|0
    • Çok çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum. Tabular engeller yıkılmalı.

Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir. Aramadan olmaz!

• Eğer bir insanın kendisi evlenilecek biriyse ona karşılık mutlaka onun gibi de evlenilecek biri vardır. Bu zamanda herkes kendine bakıp düz gün yaşarsa ortada böyle bir sorun kalmaz zaten. Ama ben her haltı yiyip sonra karşıma düzgün biri çıkmıyor diye sikayet edersem o zaman çıkmaz tabi kimse kusura bakmasın. Davul bile dengi dengine. İnşallah herkes kendi kadar temiz biriyle evlenir

1|2
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum anlatmak istediğim de bunun gibi bir şey. Hayırlısı amin inşaAllah..

• Amin. Teşekkürler

En İyi Erkek Görüşleri

• Sizleri yazmış olduğum bir şiirle selamlıyorum.

#AykırıGerçekler

Düzmece hayatlar yaşar olduk..
    Kim kimi düzüyor hiç belli değil..
    Yapay mutluluklara sevinir olduk..
    Yaşadığımız hayat inanılır gibi değil..
    Düzen baştan böyle kurulmuş dostlar..
    Tıpkı düzenin olmadığı yerde, düzenin el üstünde tutulması gibi..
    Birde düzülen kesimden bahsetmeli..
    Hangi düzlükte yaşamakta bunlar?
    Eğrisi, doğrusu ortada iken..
    Görüneni görmez, görülmeyene inanırken..
    Düzgün bir insana rastlamak..
    İşte bu zamanda hiç de kolay değil..

0|1
    0|0
    • Aleyküm selam abi hoş geldin. Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık. Rabbim gönlüne göre versin inşaAllah.

Fakat abi katılmıyorum kolay. Kolayı zor eden de zoru kolay eden de kişilerdir...

• Eyvallah kardeşim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah. ✔️

• Amin inşaAllah abi😊

• Valla çevremde gördüğüm o kadar kötü evlilik örneği var ki artık evlilikten uzaklaştım. Normalde çok isteyen birisiydim evliliği ancak gerek bu sitede gerek reelde gördüğüm kötü karşı cins örnekleri beni soğuttu açıkçası. Ama hala küçükte olsa bir umudum var. Hayırlısı..

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık. Haklısın katılıyorum maalesef kötü örnekler çoğunluk. Zaman zaman benim de soğuduğum oluyor. Sonra diyorum ki herkes herkes değildir herkes herkese benzesede 😅
      Benim de bir umudum var çok şükür hayırlısı 😀

• Umudumuz var ama yinede korkuyor insan. Hayırlsı.

• Haklısın bende de korku var hayırlısı

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3828
  • Kısmet :D

0|1
    0|0
  • Katılmadığım önerme. Evlenecek kız çok erkekte çok fakat insanların evlenmek için yeterli parası yok genel olarak. Yoksa her yer evlenecek kız-erkek dolu.
    Bırakın bu işleri, bakire olmadıkları için evlenecek kız bulamayan adam da, zengin ve yakışıklı koca adayı bulamadığı için evlenemeyen kız da yalnız kalsın.

0|1
    0|0
    • Bende abi maddi imkanları bekliyorum. Katılıyorum abi kız da erkek de çok. Fakat zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir. Hadi benim ev kredim bireysel kredim var bir de aileme bakıyorum.
      İlla para şart değil çalışmak yeterlidir. Birlikten kuvvet doğar. İnsanlar kaçıyor...

• Aynennn dediğin gibi kardeşim benim

• EyvAllah abi😊

• Bence insanda bitiyor herşey eğer istersen var istemezsen yok tamamen insana kalmış bişey evet bazen yoruluyoruz pes ediyoruz ama şuda bir gerçek ki her insan bir değildir diğerinin hatasını bir başkasına yüklemek elbetteki herşeyi zorlaştırcak bir gerçek

0|1
    0|0
  • Ortada iki kitle var.
    Birinci kitle evlenmek için evlenen ve durumu yürütemeyip boşanan.
    İkinci kitle ise yanlış seçim yaparak evlenen ve yanılgıya düştüğünü fark edip boşanan.
    Ve iki kitleye de bakıp evlilikten irkilen büyük bir çoğunluk var.
    Yani, zor olan evlenecek kişiyi bulmak değil de bunu yürütecek iradeye sahip olmak.

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın abi kesinlikle katılıyorum haklısın. Fakat üçüncü kitle de var. Herkes herkes değildir herkes herkese benzesede ameller niyetlere göredir hadisi şerif.
      Evlilik Allah'ın emri peygamberin sünneti ve imanın yarısıdır...

• Herkes ayarına göre ararsa sürüyle var. Her türlü haltı yedikten sonra temiz insan arar ve bulurlar. Ama o temiz insan karşısında olan kişiyi istemez. O tiplerde kendi cinsini istemez. Madem kirli sevmiyorsun sende kirletme ve kirlenme arkadaşım.

0|1
    0|0
  • Evet cok zor iki defa denedim erkekler gittiye gidince korkiyorlar, 3 hafta önce benden ayrildi ona numarami sil dedim beni engelledi, yani artik nasil birine güveniym? Önce cok asiksiniz evlilik planlari yapiyorsunuz ondan sonra ayriliyorsunuz cok tuaf -.- etrafimda 2 evlilik 1 yil bile sürmedi bosandillar

0|1
    0|0
  • Evlenilicek kızlar evlenilmeyecek erkeklerle, evlenilicek erkekler evlenilmeyecek kızlarla. E tabi birbirinizi bulamadan yanlış insanları seçerseniz zorlaşır işiniz

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum fakat herkes herkes değildir herkes herkese benzesede hayırlısı...

• devir çok kötü.. gercekten nıyetı evlılık olan kısılerın buna layık ınsan bulması samanlıkta ıgne aramak gıbı.. allah herkesı helal sut emmıslerle mayası saglamlarla karsılastırsın..

0|1
    0|0
    • Devir kötü abi haklısın. Nesilden nesile daha da kötüye gidiyor insanlar ve insanlık fakat herkes herkes değildir herkes herkese benzesede hayırlısı. Ameller niyetlere göredir hadisi şerif. Amin inşaAllah abim cümlemizi

• Amann kafayı yorma buna 😂
    Sen bul gerisini boşver 😅

0|1
    0|0
    • Benlik sıkıntı yok Rabia 😅

• İltifat etsen de etmesen de artık ben öyle anladım 😅
      Aynen bir görüşte vuruluyorlar (kendi tabirlerince) sonra o güzellik gitti mi artık heyecan kalmadı diyorlar
      tamam ilk görüşte de aşk olabilir ama bu dış görünüşüne değil, belki edebine, ahlakına veya zekasına olmali

• EyvAllah canın sağ olsun katılıyorum kesinlikle maalesef hayırlısı

• Kendimize baktığımız için böyle düşünüyoruz zaten. Yediğimiz halatlar ortada. Lan herkes benim gibiyse yandigimizin resmidir diyoruz.🤣

0|1
    0|0
  • Zor evet evlenmem kedi alırım birkaç tane diye düşüncem yakında sjsnsxn

1|2
    0|0
  • Açıkçası o eski insanlardanda evliliklerden de eser kalmadı... Ama hala var, umudumu yitirmeyeceğim.

0|2
    0|0
  • Hayır zor değil. Evlenmek isteyen her turlu evlenir. Onemli olan anlasabilecegi biriyle evlenmek. O cok zor bulunur.

0|1
    0|0
  • Dostum cok dogru dedin! Sanki kendileri evlenecek olgun zekaya sahipler mi?😎👍

0|1
    0|0
  • Geldim. 😊 bilmem evlenecek insan mıyım bunu çevrem bni tanıyanlar karar verir. Ve bnce zor

0|1
    0|0
    • Hoş geldin 😊
      Bilirsin sen ne demek bilmiyorum 😀
      Sen karar ver yahu boşver çevreyi😀
      Çevredekiler hep konuşur hep bir şey derler ne yaptığına bakmazlar yaptıklarının onların ne kadar işine geldiğine bakarlar. Neden zor muş😀
      Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir. Bence kolay 😀

• Hiç sorma yaa 😒 olsun ama misafir severim.

• Hehehe 😅
      Bende severim, her izin gününde benim için özel olarak gelen kardeşlerim gençler çocuklar var😅
      Ailem de sever ailecek severiz 😀

• karpuz değil ki içi kelek mi anlayasın xnxmcm evlenmemek en iyisi bu devirde

0|1
    0|0
  • Evlenecek kız da erkek de bulmak zor değil zor olan kafa yapısına uygun anlaşabileceğin kızı ve erkeği bulamamaktır

0|1
    0|0
  • Ben hala kendime bakıyorum 😀 hiç bir kızla ilişkiye girmedim 25 yaşıma kadar ama artık birini bulmak gerek 😀

0|1
    0|0
    • Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir...

• Çok zor... bu zamanda... akıllar cinselliğe yöneldi menfaate yöneldi...

0|1
    0|0
  • 20’li yaşların ortalarına kadar her iki taraf için de kolay. Yaşanmışlık az, aşk olsun gerisi önemli değil modunda göz körlüğüyle evlenmek çok basit ki bu yaşlarda evlenenlerin çoğuna sorsan şimdiki aklım olsa onunla evlenmezdim, çok yıprandım derler.
    Ama 20’lerin sonlarında artık gözün açılmış, hayat felsefen oturmuştur, az çok yaşadıklarından ders çıkarmışsındır, aşk değil mantığın ağır basar ve aşk bana yeter diye bir evlilik yapamazsın. O yüzden evlenecek kız/erkek yok diyenlerin çoğu bu kesimdir aslında, mantık evliliği aradıkları için bir yönü eksik olan adayı direk silerler ve kız/erkek yok ya yoksa evlenirim moduna girerler.
    Olayı çok güzel özetlediğimi düşünüyorum🧐 😂

0|1
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın ellerine yüreğine emeğine sağlık kesinlikle katılıyorum 😅

Benim kız kardeşim ablam 18inde evlendi😅Bir sürü görücü gelmişti😅

Seven kusur görmez ama namussuzluk ihanet kusur değildir..

• Evt bnde yok diyorum haklsn ama kendimede bakiyorum bosa konusmam

0|1
    0|0
    • Nesilden nesile daha da kötüye gidiyor insanlar fakat herkes herkes değildir herkes herkese benzesede hayırlısı. Hayır var. Göremiyorsun görmek istemiyorsun belki de senin çevrende yok. Başka yerlere bak...

• Evlenen mi kaldı arklarım eniştemizi yengemizi netflix and chill yapmaya davet edin yeteeer hangi yüzyıldayız allah aşkına

0|1
    0|0
  • Nasip kardeşim üzülme. Bak ben 32 sindeyim hala bulamadım bişi.

0|1
    0|0
    • Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir 😊
      Ben üzülmüyorum abi var olduğunu biliyorum. Rabbim gönlüne göre versin inşaAllah elinden geleni yap..

• Çabalamakla olmuyor kardeşim. Bende ilk önce zayıf cilet gibi giyinir yakışıklıydim. Ama defalarca terk edildim. O kadar çaba boşa gitti. Demek çabalamak işe yaramıyor güzel kardeşim.

• Hak etmeyen için yapmışsın abi. Olur olur olacaktır. O olmuyorsa bir başkası. İyi ve güzel insanlar hala var. Gidenlerin canı cehenneme üzülme

• Zor diyorlar ama bence zor değil..
    Her insana göre kız da erkek de var...
    Ben kötüysem kötü erkek de var iyisem iyi erkek de var...
    Bence zor değil

0|1
    0|0
  • Öyle zaman olmuş gibi marka takıntısı gibi eş takıntısı var.

0|1
    0|0
  • Nasıl tarif etsem😐
    Çooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkk zor

0|1
    0|0
    • Hehehe hiçte bile 😅
      Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir. Kolay edenler ile ol kolaylaştır kolaylaşır...

• Gerçekten yok guvenilecek doğru insanı bulmak çok zor

0|1
    0|0
    • Hayır zor değil. Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir. Aslında çok kolay tabi karakter meselesi...

• birbirine uygun iki insanın birleşmesi zor. zaman ve kısmet

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum zor değil. Zaman hiçbir şeye yaramaz. Kader kulun çabasına bağlıdır

• ne yanlış

• Git gide zorlaştığı bir gerçek. İnsanlar artık daha seçici. En azından geçici olmasından iyidir.

0|1
    0|0
  • Ask oldurmez sevgiyi dogruysa buldugun kisi ama yanildiysaniz iste ozaman hayat zindan olur..

1|2
    0|0
  • Değil uğraşmak zor

1|3
    0|0
  • Arkadaşlık Sitesine Gir Bulursun.

0|1
    0|0
  • İstersen kolay istemezsen zor

0|1
    0|0
  • zoe degıl ımkansıza yakın :)

0|1
    0|0
    • Sen de mi? Hiç de bile imkansız diye bir şey yoktur imkanları imkansızlaştiran insanlardır 😊Zoru kolay kolayı zor eden de kişilerdir. Kolay edenler ile ol ve kolaylaştır...

• haklısında bazı durumlar karısıdakı yuzunden cıkmaza gırer...

• Ewet bu dewirde cook zor

0|1
    0|0
  • Şu hayatta kolay olan ne kaldi ki?

0|2
    0|0
  • Zor değil. Herkese evlenebilir

0|1
    0|0
  • Zor tabi ya.

0|1
    0|0
  • Evlenilcek zor ama eğlenilcek kolay

0|1
    0|0
  • Uyum zor.

0|1
    0|0
  • zor filan degil, sizler korsunuz

0|1
    0|0
    • Evet bence de zor değil. Herkes herkes değildir herkes herkese benzesede. Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir..

• Kaderimizi yaşarız

0|1
    0|0
    • Kader ikiye ayrılır ihtiyari ve ızdırarı kader ızdırarı kader de kulun hiçbir etkisi yoktur ihtiyari kader ise bize kulun çabasına bağlıdır cüzi irade de denir...

• Zorla oldu akrabamizdi.. Halamda onun abisiyle evliydi bisekilde susturuldum psikolojik baski degisik sanki kitlenmis bagli gibiydim. 6 ay sonra dilim çözüldü de herkesw anlatabildim sanki tilsim gibi

• İhtiyari kader. Susma korkma kaç. Polisi ara...

• Bu devirde zor

0|1
    0|0
    • Nesilden nesile daha da kötüye gidiyor insanlar fakat herkes herkes değildir herkes herkese benzesede hayırlısı. Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir. Kolaylaştıranlar ile ol ve kolaylaştır sende kolaylaşır...

• İkiside zor kankiş, korkarım sen evde kaldın😄

0|1
    0|0
  • Evet son dönemlerdeki haberler falan

0|1
    0|0
  • Bu devirde zor

0|1
    0|0
  • İmkansız şu dönem için

0|1
    0|0
  • İyisini bulmak zor

0|1
    0|0
  • Zordur

0|1
    0|0
    • Katılmıyorum kardeşim zor değildir. Zoru kolay kolayı zor eden kişilerdir kardeşim..

• Allah Allah 😂İlerde görürüm ben seni bakalım neler oluyor haydi hayırlısı kardeşim 😅Sabrın sonu selamet 😅

• Amin abi hayırlısı :D

• zor değıl. sonuçta kısmet işi bu

0|1
    0|0
Daha Fazla
16

Benzer Benceler

Yükleniyor...