İnsanları mutlu eden; aşk evliliği mi, mantık evliliği mi?

Evlilik kararı en önemli kararlardan biridir. Karar verirken duygular ön plana çıkar. Aşk ve mantık evliliği olarak iki karat vardır. İnsanları mutlu eden hangisidir?
Aşk vs mantık.
Aşk vs mantık.
?

#Melankoli55 #Melankoli55sordu #SeveniSevin #AşkMantıkEvliliği
  • İnsanları mutlu eden; aşk evliliği mi, mantık evliliği mi?Aşk evliliği
    A seç
  • İnsanları mutlu eden; aşk evliliği mi, mantık evliliği mi?Mantık evliliği
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncel
Ankette %68 aşk kazandı

2|3
10985

En İyi Kız Görüşleri

• Aşk evliliği yapınca işler karışıyor. Sadece aşık olunduğu için. Her şeyi kabul ediyorsun.
    Mantık evliliği yapılırken de düşünceler ortaya çıkıyor, adı üstünde mantık. Aşk ve mantık evliliği yapanların bazıları ayrılıyor. Bir sürü nedeni var. Evlilik denince akla çok mutlu bir aile tablosu geliyor gözüme. Maalesef karakter uyuşmazlıkları her şeyi berbat edebiliyor ve mutlu değil mutsuzluk yerini alıyor. Bu yüzden aşk ve mantık evliliği yapılırken iki kez düşünmek gerekir. Hayal edilir mesela.

1|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşleri

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 107

• Bence mantık evliliği. Mantik evliliği de olsa sonuçta severek evleniyorsun ve bu şekilde evlendikten sonra birbirine aşık olan çift de çok fazla var. Ama sırf aşık olup gözüm hiçbirşeyi görmüyor, seni her kusurunla kabul ediyorum diye evlenenler aşk bitince soluğu boşanma davasında alıyor

0|2
    0|0
  • Aşk evliliği yaptım 5 sene sevgili +1 senelikte evliyiz. Doğru olanı buldun mu evlenceksin. bir de aşktan ziyade sevmek önemli aradaki çekimi hoşlanmayı ya da aa mühendis aşık oldumm aa karın kasları, kolundaki damara aşığım abi yaa diye diye aşk sanıp evlenenler aşkın adını kirletmekten öteye gidemeyip bir de aa sakın evlenmeyine döndürüyorlar işi.

0|2
    0|0
  • Bugune kadar hep mantık evliligi olsun istedim karsima mantigima uygun cok iyi biri cikti ama aşk olmadigi icin icim almadı bir turlu, yaptigi en ufak yalnişi bile gozumde buyuttum olmuyomus aşk olmasi sart aşk oldugu zaman onun hatalarini gormuyosun gozune bir perde cekiliyo adeta tabiki dogru kisiye asik olabilmek en iyisi..

0|1
    0|0
  • Tabi bu işler de pek genelleme yapmak olmuyor malesef. Bir bakıyorsunuz aşk evliliği yapan mutsuz bir bakıyorsunuz mantık? bu işler biraz kısmet ve şans işi. Ama evlenilecek insanın bence iyice tanınması gerekiyor. O yüzden insanlar birbirlerini iyice tanımaya çalışsın hemen güvenmesin ve sevsin. Sevginin olmadığı yerde mantık çok uzun süreli kalamıyor.

1|1
    0|0
  • ikisininde olması lazım ne sadece aşk yeter ne de mantık. Allah aşkına zerre birşey hissetmediğiniz bir adam veya kadın ile aynı yataga nasıl gireceksiniz? Ya mantıklı evliliğinizden sonra durduramayacagınız kadar büyük bir şekilde birisine aşık olursanız? kendinize bunun hesabını nasıl vereceksiniz

0|1
    0|0
  • Mantık evliliği para evliliği olduğu için bazı kadınlar para uğruna herşeyi kabul ettiği için daha uzun sürmesi mantıklı :) ama aşk evliliğinde insanı seversin seni bağlayan tek unsur o dur ve o insan değişince sevecek değer verecek bişey kalmayınca olay bitiyor bence o yüzden aşk evlilikleri kısa sürüyor diyolar.
    Sonuç olarak herşey kendinde eksik olanı karşı tarafta arıyor :)
    Not: aşk evliliği çok özel bence 😊

0|1
    0|0
  • Bence aşk evliliği, aşk'tan yana pek iyi birşey görmemiş olsamda yinede ikinci yeniden sevmeye hir umudumuz var ama olsa aşk evliliği ya.. mantık evliliği hoşuma gitmemiştir hiç bir zaman

0|1
    0|0
  • aşkın barındığı mantığın olduğu bir evlilik. aşk bir yere kadar ilerler. sadece sevdiğin içi bazı şeyleri görmezsin ama gerçek aşk değilse ya da aşk biterse gerçekler ortaya çıkar. mantık evliliği çıkar işi gibi görünse de bir çeşit iş planı gibi bakılıyor duruma. gelecek vb. şeyler düşünülüyor. bazı şeyler göze alınıyor ve de karar veriliyor o yüzden mantık evliliğinin sürme ihtimali daha yüksek. aşk ve mantık bir arada olmalı.

0|1
    0|0
  • bence aşk ya düşünsenize aşık olduğunuz insanla evlenmişsiniz bir de üstüne üstlük her sabah onunla uyanıp onunla yatıyorsunuz. kahvaltıyı birlikte yapıyorsunuz birlikte gülüp birlikte ağlıyorsunuz kesinlikle aşk.. sözde aşklar hariç

0|1
    0|0
  • aşk farkli birsiy evlilik farkli bisiy... bazen birini seversin ama evlilik icin uygun biri degildir yani cocugunun babasi olacak biri degildir bazense biriyle evlenirsin cok iyi baba olur ama asik olamazsn yani mantikla asik olup evlenmek diycemde malesef gönül ferman dinlemyor

1|1
    0|0
  • İkisi bir arada olmayınca olmuyor. Sevmeyince paraya sarılıp yatamıyorsun. Para olmayınca da aşkla karnın doymuyor. Sentez gerek.

0|2
    0|0
  • Aşk evliliğinin mantıklı bir şekilde yaptığın zaman sadece aşk evliliği yapmış olmazsın ya da sadece evliliğinden korkup Mantık evliliği yapmazsın mantık evliliği çokta tanımadan verilen bir karar aşk evleri nde yeteri kadar tanımana fırsat zamanın oluyor bunu mantıken kararlaştırmadığın zaman tabii ki aşk bir işe yaramaz

0|1
    0|0
  • Aşka tikladim ama mantigin disinda gelisen bir evlilige de karsiyim. Asik olup mantiga uygunsa evlenirim. Zor yani o yuzden😏

0|1
    0|0
  • Mantıksızca seçilmiş hayat arkadaşı, hayatı çekilmez kılabilir; gel gelelim bu iş anlaşması değil, evlilik olduğu için sevgi şart

0|1
    0|0
  • Sevgi ve saygi evliliği.
    Ask eviligin de mutluluğu tutturamadim. (Hatayi yapan ben değildim, simdi neden tutturamadin, senin hatan filan yorumlar gelicek, belirtiyim)

0|1
    0|0
  • 18-24 yasinda ask evliligi 25-30 mantik evlilgi 30 +ne gelirse gelsin raziyim evliligi.😢 ben mantik evliligi diyorum

1|3
    0|0
  • İkisinden de teker tane olduğu zaman mutlaka bir patlak veriliyo. Önce AŞK olur daha sonrasında mantığa göre yolunu çizersin...

0|1
    0|0
  • Yarı aşk yarı mantık olmalı sadece aşk karın doyurmuyor aşık evlenip şu an birbirine ilk günkü gibi olmayan çok insan biliyorum.

0|1
    0|0
  • Her ikisi de olmalı sadece bitanesiyle bu iş olmaz çok aşıksındır ama mantıken düzgün biri değildir e aşık değilsindir mantıken düzgün biridir aşık olmadığın insanla nasıl geçer ömür yani

0|1
    0|0
  • Evlilik insanı mutlu etmez bence hedefe ulaşınca kıymetin kalmaması gibi şöyle düşün oyundaki tüm levelleri geçmişsin gibi dizinin bütün sezonları bitmiş yeni sezon çıkmıycak gibi

0|1
    2|0
  • Aşk evililiği mutlu eder ama belli bir yaştan sonra akıl ve kalp arasında kalıyorsun. Mantığın birisini istiyor ama kalbin başkasını. Gerçekten zor bir durum.

0|1
    0|0
  • İkisinin ortası yok mudur? Aşk insana siyahı bile beyaz gösterir.. sadece mantık olursa da bir zaman sonra çekilmez olur.. ama hayatla ilgili ortak düşünce ve amaçlar varsa bu insanı seversin zaten..

0|1
    0|0
  • Mantik evliligi zaten sevgi olmadan kimse evlenmez gorucu usulu evlendim asik oldum hersey gayet guzel😊

1|2
    0|0
  • Aşk die bişey yok. Saygı ve anlayış varsa sevgi oluşur. Ve mutlu çiftler hep bu kriterlere sahiptir.

1|3
    0|0
  • Mantik evliligi cunku ask ilerde bitiyor saygi sevgi kaliyor anlsabilmek uyum saglayabilmek lazim diye dusunuyorum

0|2
    0|0
  • Ikiside olması lazım serseri bir tipe aşık olduğun halde evlenmek büyük hata olur o yüzden baştan insan seçici olmalı herkese kalbini açmamak lazim

0|2
    0|0
  • Aşk evliliği yapmak ısterim mantığımi da kaybetmeden

1|1
    0|0
  • Günümüz de mantık ve aşk evliliği yok maalesef menfaat ilişkisi ve evliliği var. Aşk tabiki de var ne istediğini bilirsen

0|2
    0|0
  • Gecinmeye gözü olan ister aşk evliligi olsun ister mantik evliligi olsun mutlu olur

1|1
    0|0
  • Aşkın bir ömrü var ama mantığın yok, bu yüzden mantık evliliği daha çok mutlu eder.

0|1
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    77

Erkekler Ne Diyor 83

• Mantık evliliği... Eğer aşk hayatindaki olayların aynisini evlilik hayatinda siradanliktan uzakta tutarak yapmayı başarırlarsa aşk evliliği öne gecer ama bunu yapacak insanlarla ankaranin denize bakacak diye umut ettigi sokaklarla aynı oran..

0|1
    0|0
  • Aşk evliliği her zaman cazip gelir. Ancak aşkın gözü kör olduğundan bir çok kusuru görmezsin. Aşkın azaldığı zamanlarda gördüğüm kusurlar senin kafanı karıştırır canını sokar ve mutsuz olursun.

Mantık evliliğinde tüm kusurları bilirsin. Ancak artıları ve eksileri topladığında artılar fazla geldiği için evlenirsin. Mantık evliliğinde hayal kırıklığı yaşamazsın. Ayrılıkların da hemen hemen hic olmadığı bir evlilik türüdür.

0|1
    0|0
  • Aşk evliliği ile mantık evililiği istatistikleri tutulduysa bakılsın. 2000 den önce ki ayrılıklar 2000 den sonra ki ayrılıklar. Kaç boşanma olayı olmuş. Kaçı mutlu bir aile yuvasında. Sosyal medya dan sonra iş çığrından çıktı.

0|1
    0|0
  • Askin suresi var ve cogu zaman dogru kararlar vermeni engeller ama mantik cogu zaman daha iyi , iyi soylemeyelim de size daha uygun bir es secmenize yardimci olur, tabi kombosu olursa sahane olur o ayri

0|1
    0|0
  • Ikisi de degil.. Sevgi evliligi.. basit bir hoslanti zamanla sevgiye donusebilir veya buyuk bir ask bir sure sonra küle dönebilir.. o küle donusen asklar yuzunden bu bosanmalarin cogu zaten..

1|1
    0|1
  • aşk olup cepte para olmayınca eninde sonunda evde şiddet olur sonra aşk biter sonunda boşanma olur

cepte paran olursa ver parayı susttur kiminle takıldığının önemi olmaz dostun olur paranı yer altına yatar

0|1
    0|0
  • İkisini harmanlayıp yapılan evlilik... Aşık olup direk evlenirsen olmaz, parası var diye evlenirsen hiç olmaz. Uyumlu olmak önemli, anlaşabilmek önemli, sevgi duymak, saygı duymak önemli, İhtiyacımız kadar olana önem vermek önemli.

0|1
    0|0
  • Sorsan herkes bir şeyler yazıyor iki taraftanda memnun olan yok galiba, bencede mantık, çok aşık oldum diyenler en önce kaçtılar nerde o eski Aşklar diyorum.

0|1
    0|0
  • Aşık olduğun kişiyi mantığına uygun hale getirmek daha uygun olurdu sanki. Zaten evlilik yapacaksan o sana sen ona uyarak yapmalısın. Bu durumda mantıkta zamanla uyuşuyor

0|1
    0|0
  • Aşkta yanarsin mantık da yanar mi insan?
    Allah'a sığınırim içime sinmeyen biri ile evlilik yaptırmasın bana..

0|1
    0|0
  • Aşk evliliği en güzel olandır mutlu olabilirsiniz, ama yarı yolda kalmak var , verilmiş sözler tutulmayabilir.

0|1
    0|0
  • Mantık evliliği diyorum en azından mantıkla hareket edip aşkı bulabilirsin ama aşk ile evlenip uyuşmazlık olduktan sonra buna mantıkla dahi yaklaşmak istesen bile o ilişkiyi kurtaramazsın

0|1
    0|0
  • Mümkünse ikisi birden yoksa aşk evliliği mantık bana biraz yavan geliyor hani birlikte olmak zorundaymışsın gibi o ne! Aşkta en azından bağlılık Tutku var sonsuz güven var

0|1
    0|0
  • Aşk evliliği😏

0|0
    0|0
  • Tecrübe sahibi biyiim, kalbiniz sizleri yanıltır her zaman da böyle olmuştur. Unutmayın!!

0|1
    0|0
  • Mantık evliliği günümüzde daha uzun süreli, daha saygılı ve içeriği daha bol.
    Aşk denen bir duygunun var olduğuna da inanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Günümüzde ask evliligi yok derecede.
    Cunku para para.

0|1
    0|0
  • Yahu aşka inanan ne kadar çok cahil insan varmış...

0|1
    0|1
  • Her işte mantıklı davranmak iyidir fakat gönül işlerinde akıl mantık işlemez gönlünün sesini dinlemek en doğrusudur diyorum

0|1
    0|0
  • Mantığı olmayanlar evleniyor
    Mantıkla bakarsak bu kadar borç harç içinde evlenilmez
    Bu krizde çocuk hiç yapılmaz

0|1
    0|1
  • Bence mantık ya Çünkü bu devirde aşk meşk hep yalan ya

0|1
    0|0
  • Her ikisi de olur saygi sevgi ve güven olduktan sonra

0|1
    0|0
  • Aşk olmzssa evlilik olmaz yani sevmediğin biri ile 1 saat duramzken ömür nasıl geçer

0|1
    0|0
  • Belli bir yaştan sonra aşk değil mantık evliliğini arar insan

0|1
    0|0
  • Tutku ve ten uyumu bunun yanısıra sevgiyle birleşince her şey çok daha güzel olur ve birlikteliğin ömrü uzar

0|1
    0|0
  • Mantıkla yürüyen pişman olur ancak bana göre gönülgözüyle seven herkes mutlu olur. yanıltmaz hiç bir zaman

0|1
    0|0
  • Evlilik büyük sorumluluk ister ve bu sorumlulugu duygularinla degil mantiginla yurutebilirsin.

0|1
    0|0
  • sadece aşk evliliği yapmak kendini camdan aşaa atmaktan farksız işi garantiye alalım ikisi bir arada daha iyi

0|1
    0|0
  • Aşk karın doyurmuyor
    Patatesin kilosu olmuş 5 lira

0|1
    0|0
  • 18-30 yaş arası aşk evliliği 30-50 yaş arası mantık evliliği tapu kadastroya doğru gider

0|1
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    53

Benzer Benceler

Yükleniyor...