Çiftler geçmişte yaşadıkları ilişkileri birbirlerine anlatmalılar mı?

Aşk her zaman şeffaf olmayı mı gerektirir? Çiftler birbirlerine her şeyi anlatmalı mı?
Çiftler geçmişte yaşadıkları ilişkileri birbirlerine anlatmalılar mı?
  • Evet, çiftler arasında hiçbir konuda gizli saklı olmamalı
    A seç
  • Hayır, geçmiş yaşanmış ve bitmiştir
    B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|2
140185

En İyi Erkek Görüşleri

• Bu mevcut ilişkinin dinamiklerine bağlı. Karşılıklı olarak bunu konuşmaya hazır mısınız? İki taraf da duyacaklarına hazır mı? Duymak istiyor mu? Bir de bu geçmiş yükünü birlikte paylaşıp hafifleyebilecek bir seviyede mi ilişki? Bu gibi soruların cevaplarına göre ilişkinin derinliği için geçmişin tozlu sayfaları değerli :)

2|0
    0|0
  • Erkekliğin baskın olduğu toplumda yetiştiğimiz için bilmek biraz zedeler gibi geliyor ama ben önce kendi elimin kirine bakmam lazim..
    Sonradan ortaya çıkması daha olumsuz bir durum yaratacağından bilinmesi, ona gore yol alınması gerekir diye düşünüyorum..

Ve sevgi, ask, anlayış varsa aşılır her sorun, engel..
    Allah'in iziniyle inşallah :)

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Yanlış gibi görünse de geçmişte yaşadığı şeyleri anlatmak karşı tarafa durustluktu ve çiftler birbirlerini daha iyi anlamaya çalışır tanımaya çalışır karakterini böyle belli eder ! Gizli saklisi olmamalı bence ki sevgili olacağınız kisiyke ileride ne yanlış ne doğru yapılacağını bilmeleridir ve sorunlarla karşılaşmamak için dürüstçe kendilerini anlatırlar ☺

0|2
    0|0
  • Hayır anlatılmaz tecrübe ettim bunu erkekler bilmek istesede duymaktan nefret eder. Bende sevmem eski sevdiğini konuşmasını bizim karşı taraftan duymak istemediklerimizi karşımızdakine anlatmamalıyız çok yanlış oluyor sizi seven geçmişinizde değil geleceğinizde yer alsın

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 183

• Ben anlatılmasını isterim. Çünkü geçmişini bilmediğim biri geleceğim olamaz.

0|1
    1|1
  • Hayır anlatmam, dinletmekte istemem.

9|7
    2|0
  • Riskli bir sey bu aslinda cunku ilerde kucuk bir sorun oldugunda ilk basina kakilacak sey o oluyo gecmis zaten adi ustunde ne o vardi nede ben dimi kimseyi ingilendirmiyo elimizde sadece su an var onun kiymeti bilinmeli tabiki o varken gecmisi ayagina takilmamak sartiyla

1|0
    0|0
  • Durumun gerektirdiklerinin dışında fazlasını anlatmak ilişkiye zarar verir bence.

Düşünsene bir yerlere gidiyorsunuz ve sürekli eski sevgilimle de buraya gelirdik vs. diye, söyleyip duruyorsunuz. Bu ilişkiyi yıpratmaz mı?

Kısaca, önemli şeyler anlatılmalı. Geri kalanı ilişkiyi yıpratır.

0|0
    0|0
  • Ben anlatırdım :) eğer ki onun da vardıysa, dinlemek isterdim. Şu an ki yaşadığım büyük aşkın üstüne geçebilecek bir kadın olursa ve birbirimizi gerçekten sevicek olursak, anlatıcam.

0|0
    0|0
  • Anlatmalılar. Neden ayrıldıkları bu ilişkide nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair bilgi verebilir. Aynı hataya düşmemek için önemli. Ve şeffaflık birbirine olan güveni artırıyor. Güven bir ilişkinin temeli.

0|0
    0|0
  • düşük çeneli bir milletiz efendim çoğu zaman söylüyoruz, ama asla söylenmemeli aslında, insan kendini hazır sandığı gerçeklerle yüzleşmediği sürece hazır olmadığını anlayamaz ve melek sandığın eşinin zamanın da yaptığı şeylerle yaşamak her eşin yapabileceği şeyler değil, kuşku tohumları zamanla yeşerir ve büyür.

0|0
    0|0
  • Her kim geçmişini anlatırsa mutsuzluklarının başlangıcı olur yok ben anlatayım birşey olmaz diyenleri bir iki yıl içinde görürüm...

1|0
    0|0
  • Anlatilmali bence eger kisi durustse kendinden eminse ici rahat anlatir ama bir korkusu olanlar hep yalanlarla bogusur sunu hic bir zaman unutmayin bir kadinin zari evlenmeden once patlatildiginda nasil kucuk gorulup horlaniyorsa bir erkekte evlenmeden once ayni durumdadir ha bunu kimse bilmez der gecersen o ayri evet sende anladilmaz belki ama seninde yiregindeki zar patlamis demektir bunu unutma

1|0
    0|0
  • Çünkü bir insanı geçmişi ile yargılamam geçmişinde ne yaşadığı benim için önemli değil her insan hata yapabilir ya da her insan birebir olmaz tercihleri onu bana getirdi sonucta ben daha çok benimleyken ne yaptığı ile ilgilenirim

2|0
    0|0
  • Anlatılmalı bence yalan dolan üzerine ilişki kurulamaz ve emin olun hiç bir şey gizli kalmaz illaki er geç ortaya çıkar o zaman daha ağır ve üzücü sonuçları olabilir her zaman dürüst olun en azından sevdiğinize dürüst olacak kadar yürekli olun ;)

1|0
    0|0
  • Eşin içinde bir kuşku bir yara bırakmak istiyor, her kavgada abartılarak önüne gelmesini istiyorsan cevap evet olabilir😉😉😬😬

0|0
    0|0
  • Sadece ilişkiye başlama şekilleri ve ayrılma nedenlerini anlatmalılar, daha fazlasını değil. Bu durum karşılıklı olarak birbirlerinin karakterlerini anlamak için en kestirme ve en somut yoldur.

0|0
    0|0
  • Belki geçmişte yaşanılan yanlış veya doğruları göz önüne alıp cümlelere sığdırırcasına ifade şekli yaratılırsa ikili için bir noktadan sonra acı bir hayat biçimi olabilir çünkü aynı şeyleri yaşamaya ya da yaşatmak için çabalamaya girilebilir buda iyi bir sonuç doğurmaz

0|0
    0|0
  • Ben anlatirim bilsin ki ileride bilmedigi birsey basimiza gelirse daha fazla uzulur etkilenir ben soylerim soylenmesinide isterim

0|0
    0|0
  • Anlatmak iyi değildir bilinmesin. Ne ona anlat ne de ondan bekle.
    Nasil isinize geliyorsa öyle düşünün

0|0
    0|0
  • Eğer ki ileri de sorun çıkartacak önemli bir durumsa şimdiden söylemesi gerekir. Lakin önemsiz eski sevgili meselesi ise demesede olur

0|0
    0|0
  • Seks partisinden seks partisine koşmak gibi olağanüstü eylemlere katılmışsa açıkça söylesin ki ayrılayım. Böyle normal dışı şeyleri sonradan öğrenmek daha köyü olur.

Ha, sıradan insanlar gibi ciddi-seviyeli ilişkiler yaşayıp ayrılmış sonunda beni bulmuşsa sorun yok. Anlatmasın daha iyi, ne gerek var.

0|0
    0|0
  • Karşı tarafın geçmişte yaşanılanları yüzüne vurmayacağını biliyorsa tabiki.

1|0
    0|0
  • Geçmişi olması gereken yerde bırakmalı, konuşmamalılar.

0|1
    0|0
  • Olmuş bitmiş bir şeyi anlatamazsın anlatmaya luzum yok ama anlatıyorsa demek tam bitirememiştir zaten Allah a karşı utanma duygusu olanlar için pişmanlık duyanlar için geçerlidir öteki kesim için çok da mühim olmaz sanırım

0|0
    0|0
  • evet bence anlatılmalı sonuçta bunun ucunda ölüm yok... bunun sonucunda terkeden kişi ; o halde yalan duymayı istemiş olur.. hem bu ileride anlatılıp kahkahalar atılacak komik anılar olabilir sevgililer arasında

0|0
    0|0
  • Gerek duyulan cok onemli bir konuda anlatilabilir belki ama geri kalanini anlatmak istemem. Dinlemeyi hic istemem 👎

0|0
    0|0
  • Baştan sonra anlatılmalı. En azından ben o yönde davranıyorum. Anlatsın ki herkes birbirini o şekilde ediyorsa etsin. Etmeyende diğerinin zamanının meşgul etmesin.👍🏻

0|0
    0|0
  • Ya baştan anlatmalı ya da hiç konusunu açmamalı. Gelip de kaç yılın ve yaşanların ardından serilirse eski defterler ilişki haddinden fazla yıpranıyor.

0|0
    0|0
  • varsa yüregin.. tertemiz ise gecmisin anlatirsin...
    ama...
    ister anlat ister sakla
    ILAHI ADALET diye birsey var.. inansan da inanmasan da...

1|1
    0|0
  • İki gün sonra ufak bı kavgada yüzüme virulacagini bildiğim için anlatmam ben..

1|0
    0|0
  • Elbette anlatmalidir bu ilişkideki guveni temsil eder (soyleyecek kadar cesareti istegi varsa gecmisdeki iliskisini umursamıyor demektir)

1|0
    0|0
  • Ne olacaksa olmalı. Şeffaf olmak her zaman iyidir. Güveni arttırır sonra açığa çıkacağına baştan ne olacaksa olsun

0|0
    0|0
  • 2 taraftan biri bunu anlatırsa sonu hiç iyi bitmez her zaman bunun karşılığı olur o yüzden girmeyin örneklerini biliyoruz ben dahil

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    153

Kızlar Ne Diyor 138

• Çok boktan ilişkiler de yaşamız olabilir evet, ama bunu o zaman yaptı. Ve ben şu an o zamanki adama değil, şu an gordugum haline aşıksam geçmişi umrumda olmaz. Benimle neler yaptığına bakarım daha çok. Geçmişten kurtulamadıkca mutlu olmayi beklememeli insan.

0|1
    0|0
  • Güzel soru aslında insani su an ki konuma getiren geçmişteki yasantilaridir tabi bunu bilmesi gerekir kişilerin ve eskiyor kendilerini karsilastrmalari ya da kahrolmalarina da anlam veremiyorum. Sonuçta çoğu insan ilk aşkıyla evlenemiyor ve boşanıp yeniden evlenmelerinde fazlaca olduğu bir zamanda olduğumuzu dusunursek bu gibi durumlarin önem teşkil ettiğini dusunmuyorum. Hatta öğrenince karşı tarafa bir fayda kazandirdigini da düşünmüyorum. O yüzden ne sorarim ne sorulması taraftariyim.

0|1
    0|1
  • İki taraf birbirinin ruhuna hitap ediyorsa her şey anlatılabilir ve her şeyi birlikte çözebilirler. Geçmiş sonuçta... yalnız arada çıkarlar, güvensizlik, ego gibi sorunlar varsa anlatılmamalı.

0|2
    0|0
  • Anlatmak artık boşanma sebebi eski sevgilim böyle güzeldi eski karım böyle yemek yapardı yok bilmem 7 sevgilim böyle beni sevedi buna örnek şeyler yanlış yeni başladığın ilişkini bozmak demek. hata evlilik uzmanları da diyor. ayrıntılı anlatmayın sorarsa olduysa oldu de geç üstü kapalı sadece ayrıntıya girmeyin deniyor

0|0
    0|0
  • Hayır, gecmis yaşanmış ve bitmiştir. Bittigi icin de su an olduğu kisiyle beraberdir.
    Bunlari sonra ilerleyen zamanlarda ancak iliski bir yon kazandiktan sonra kişiler israrla bilmek istiyorsa konusulabilir. .
    Ama bence gereksizdir.

0|1
    0|0
  • Geçmişini sorgulayıp öğrenmek istemem çünkü kafama takabilirim olmadık şeylerde o şeyi kendisininde kafasına kakabilirim. Neden olmuş bitmiş şeyler için ilişkimi bozayım

0|1
    0|0
  • Evet anlatmalılar ama bazı geri kafalılarda ben yaparım karşımdaki yapamaz ben erkeğim ben yaparım düşüncesi olduğundan böyle doğruluklar bile yanlış anlaşılabiliyor. Öyle düşünenler siz bir gebersenize!!!

0|0
    0|0
  • Çünkü başıma böyle bir olay geldi, ben sormadan anlattı şimdi en ufak ilgisizliğinde o kıZla arasında bişey var diyim ilişkiyi dayanılmaz bir hale sokuyorum. Buda her iki taraf içinde yıpratıcı oluyor. Benim tavsiyem şudur ki kimse kimseye geçmişini anlatmasın

1|0
    0|0
  • Ben şahsen anlatsın biliyim isterim baskasindan duyarsam affetmem ama kendi söylerse geçmiş gitmiş derim takmam bile önemli olan benimleyken nr yaptığıdır yinede bilmek isterim geçmişini

0|1
    0|0
    • 6gün

İşte benim demek istediğimde bu bence geçmiş hiç kurcalanmamalı çünkü deştikçe zarar veriçi bir hale gelebilir yaşam şekli

• 6gün

Ama birde şöyle düşünün eşiniz sizin elinizi tutarak sizinle beraber yaşayarak size karşı sevgisini ıspatlayarak geçmişe singer çekmiş olmayacakmı geçmişi deşmenin bir anlamı var mı sizce

• 6gün

Tamam zaten o öyle geçmiş elbet geçmiştir benim için ama elimden tuttuğu sırada başka bir kadın kasilarak eski sevgilisi olduğunu söylerse ve ben bunu bilmezsem sorun olur ama. Soylemisse bende biliyorum canim bende esi memnun oldum der geçerim

• Hayır çok önemli bir konu olmadığı sürece anlatmam dinlemekte istemem geçmiş geçmişte kaldı önüme bakarım

0|1
    0|0
  • Eski defteri aşırı kurcalamdan, geçmişin geçmişte kaldiğinin Bilincinde anltılmalı. Başkalarindan duyulmasından iyidir ya da gizlilikden dolayı oluşan Güvensizlikten.

0|1
    0|0
  • Karşı tarafın diger kisi ile ne yaşadığının detaylarını bilmesine gerek yok. Simdiki yokken once ki ozel ilişkindi sonucta

0|0
    0|0
  • Ne gerek var geçmişte kalmış birşeyi irdelemeye? Eğer birgün çıkarsa birşeyler durumu açıklarsın. Ama o sorguluyacak sen bir bir anlatacaksın öyle mi? Saçmalık! Hem böyle şeyleri anlatmak karşıdaki kişinin kendisini eskisiyle kıyaslamasına sebep olabilir. Geleceğe bakamazsın zaten kendini yer durursun. Bir ilişki daha biter!

0|0
    0|0
  • Bence herşey bilenmeli ve dinlenmelli sahsen biz öyle yaptık ve sağlıklı bir ilişkimiz var Şu an , eğer bilinmezse ilerde duyuldugunda karsımıza birden cıktığında küçük bir tartısma ile basayıp ayrılığa kadar gidiyor :) ikide test edildi :D :P

0|0
    0|0
  • Eşim bana anlatmışdı. benimde gecmisimi araştırmış ilk buluşmadan önce. Zaten ufak bir yerde oturuyoruz zamanla duyulur.

0|0
    0|0
  • Bence her iki tarafta ilişkilerinin ardından belli bir süre geçtikten sonra ciddi düşünüyorlarsa geçmişini anlatmalı ve konu bittiği an başka sefer açılmamalıdır. İlişkiye başlanırken anlatılırsa ilerde yüzüne vurulacak şeyler olabilir. Ama ciddi düşünen bir insan için geçmiş önemli olmayacaktır. Ve hiçbirşey saklı kalmaz ilerde sorun teşkil edilmemesi için iki tarafta anlatmalı bence..

0|0
    0|0
  • herseyi bilmek çok iyi değil bayanlar özellikle eslerininkini çok bilmemeli esleriyle sorun yasadıklarında önceki yasadıkları aklına gelip acaba mı sorusu aklında oluşmamalı

0|3
    0|0
  • Geçmiş geçmişte kalmalı. Bence ilişki başladığı an önemli gerisi sadece huzursuzluk olur..

0|1
    0|0
  • Birbirilerinin karakterleri çözdükten sonra buna karar verirler. Kısacası kişinin karakterine göre değişir. Ama bir çok yaşanmışlık sır olarak kalır.

0|1
    0|0
  • Yuz kizartici hatalar varsa anlatilmali. (En guzeli duzgun yasamak) Gercekler mutlaka cikiyor. Gercegin pesinde adli program ispati.

1|0
    0|0
  • Bence anlatmalı hiç birieyi gizlenmeli her konuda dürüstlük olmalı yoksa ilerki zamanda işim içinden çıkamaz geçmişini bilmeli

1|0
    0|0
  • Ne gerek var. Kişinin benle tanıştıktan sonraki hayati beni ilgilendirir.

0|2
    0|1
  • Geçmiş yaşanmış bitmiş ama yinede söylenmeli fazla detaya girmeden ama 😊

0|0
    0|0
  • Evet, çiftler arasında hiçbir konuda gizli saklı olmamalı

2|1
    0|0
  • üstü kapalı anlatılsın sadece detaya indikce bozuyo knk

0|2
    0|0
  • Sonradan öğrenildiğinde gerilim olucağına en başta birbirlerinden duyunca güven de artar

0|2
    0|0
  • Bence her iki tarafı birbirine karşı acabalarla yaklaştırmaya sebep çok az insan bunu geçmiş bitmiştir der her bildiğin doğru her yerde söylenmez

0|0
    0|0
  • İlişkiden ilişkiye göre değişir. Benim için arkada kalmasa yeni bir ilişkiye başlamazdım zaten. Duymak isteyip sorarsa açık yüreklilikle anlatırım.

0|0
    0|0
  • Bence evet çünkü hiçbir insan aynı hataları yapmak istemez yeni bir ilişkiye başlıyorsun ve hiçbir ilişkiye bitsin diye başlanmaz ama karşı taraf sormadığı sürece anlatmayı tercih etmem

0|1
    0|0
  • Kesinlikle anlatılmamalı yoksa aşırı tartışma sebebi

0|1
    0|0
  • Kızlardan görüşlere devam
    108
Yükleniyor...