Yeni nesil neden evliliğe sıcak bakmıyor?

aşka inancımızı neden yitirdik?

Yeni nesil neden evliliğe sıcak bakmıyor?

0|7
2587

En İyi Erkek Görüşleri

• Bence çok güzel bir soru sordun. Cevabı aslında herkes biliyor. Öyle bir zamanda yaşıyoruz insanlar artık aşırı derecede yozlaşmış. Kibir desen en fazlası onun eşi şöyle senin eşin böyle deyip çekemezlik ve öyle bir zamandayızki boşanmaların fazla olduğu evlilikkerin azaldığı bir toplum. Bir insan bunları görüp ne yapsın ki. Fujuş taciz cinsel istismar artmış bilmiyorum Allah sonumuzu hayırlı etsin. Birde üstüne hayat çok pahalı...

3|0
    0|0
  • Neden mi?
    Melih Cevdet'e sormuşlar 'evlilik nedir' diye. Eskiden demiş, kız tarafının ve oğlan tarafının ailesi biraraya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva için beraber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. Tabi o zamanlar evler genelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna 'evlenmek' denirdi. Şimdi ise yeni evliler apartman dairelerinde yani katlarda oturuyorlar, bu yüzden artık evlilik 'katlanmaktır' demiş.'

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

• Türkiye bu konuda bitmiş tükenmiş, berbat bir kültüre sahip. İlişkilerin çoğu sorunlu, insanlar mutsuz, sevgili bulmak ise hepten zor. Bir ilişkiye sevmek için başlanır. Aşık olursunuz. İki taraf da birbirini mutlu etmeye çalışır. Sevgilin en iyi arkadaşın, dostun, her şeyin olur. Ömür boyu bu sevgiyi devam ettirmeye çalışırsınız. Jayata bakış açınız aynıysa, değerleriniz uyuşuyorsa, sorumlu, bilinçli, akıllı bireylerseniz ilişkiniz hayat boyu devam eder ve çok mutlu olursunuz. Gel gör ki ülkemizin rezil kepaze ilişki kültürü buna izin vermiyor. Erkekler cinsellik peşinde zombi gibi dolaşırken, kadınlar da karadul örümceği gibi erkeği bekliyor, bulunca da ham yapıyor. İnsanlık yok bir kere. Ama ne var? Beni evden alsın, evlenmeden önce olmaz, kadına şiddet, erkeğin maçolukları, düğün, kız isteme, tek taş, ailelerin gerginlikleri, yok bilmem ne mobilya takımı, yok balayı, nişanda ne takıldı, çalgıcılara kim bahşiş verecek? Bayramda önce bizimkilere gidelim. Çocuğun kırkı çıkınca zottirik günü yapalım. Off saçma sapan şeyler... Cidden nefret ediyorum bu ülkenin insanlarının çoğundan. Olan bize oldu. Ne birini bulabildik, ne mutlu bir ilişki yaşayabildik. Bomboş rezil rüsva hayatlar.

1|0
    0|0
  • Eskiden ne zorluklarla evleniyormus insanlar ;sicak suyu kaynatip banyo yapmak -erkrklerin sabah aksam cima duskunlugu de var siz düşünün- , sobayi yakmaktir, odun kesmektir, yemek yapmak, cocugu zibina sarip altini kendi elleriyle citileyerek yikamak, sadece çamasirlari yikamak icin bir gününü heba etmak..
    Simdi her sey kolay hep makineler ywpiuor isin buyuk kısmını ama bilmiyorum evlenmek niye zor geliyor insanlara

1|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 85

• Kadınlara pozitif ayrımcalık ve feminist yasalar yüzünden evlilik kurumu çöktü yakın gelecekte de parmakla sayılır dereceye gelecek evlilik. Bir ülkeyi yok etmek istiyorsanız aile kavramını ve evliliği yok etmeniz veya azaltmanız gerek.

1|0
    0|0
  • Evlilik hadi imza atalım beraber olalım demekle olmuyor ki? Bunun maddi yönü var; düğün masrafı, çeyiz, o, şu, bu... İnsan evlenince mutlu olması lazım ama ben bakıyorum evlenen herkes borç batağında :D
    Bu yaşta o batakta olmayı şahsen istemiyorum. :)

1|0
    0|0
  • insanlar artık özgürlüğüne fazlasıyla düşkün oldular buda bağlı kalma korkusu veriyor, evliliğin kişiyi kısıtlaması bazı şeyleri öldürdüğü fikrine kaplamaları, ilişkilerin yeterince şu zamanda basit olması, duyguların aşırı değişken olmasi, evlilik için kendine sorumluk görmeyenler, sosyal vealile yaşamaktan kopuk yetişmeleri... bunun gibi şeyler

2|0
    0|0
  • Evliligin kurallarından kacıyorlar ve elleri eyakları tutuyorken birde kendi kendilerini idare edebiliyorsalar zevke sefaya dalıyorlar evlilik dusunulmuyo ne zaman emekliye ayrıldı zevkten sefadan o zaman gecim koseme oturayım diyorlar nede olsa her boku yedim diyorlar :)

1|0
    0|0
  • Yatak işleri daha rahat geliyor sanırsam :) gösterip elletmeme modasına geri dönün bence kızlar

1|0
    0|0
  • Ben evliliğe bişey demiyorum da düğün dernek işleri saçma geliyo bana. Yurt dışında evlendim (ayrıldım da neyse) eş dost arkadaşlar geldi toplam harcamam 1000 dolar bile değildi. Mis gibi de herkes eğlendi

1|0
    0|0
  • Yeni nesil o kadar dirençsiz boş ve ana kuzusu yetisiyorki aileden ayrılıp kendi ayakları üzerinde duracak cesaretleri yok ee hayatta malum zor herkez istiyor üstü başı tertemiz terlemeden para kazansın ama olmuyor maalesef işte bundan ötürü bir çoğunun totosu yemediği için evliliğe sıcak bakamiyorlar 😉

2|0
    0|0
  • Kandırıp, kullanıp atma peşinde erkekler, ev geçindirebilecek para kazanamıyor çoğu erkek, kız ev istediği zaman erkeklerde para olmadığı için kullanp atıyor.

1|1
    0|0
  • aşka inancımı yitirmedim de aşık oldugumuz kişiyle olma durumunu yitirdik. evlilik gibi sorumluluk cidden zor olmalı hele ki şu günümüz Türkiyesinde ne olacağın belli değil çoluğun cocugun olsa maazallah

1|0
    0|0
  • Evlenip düzenli bir hayat kurmak gibisi var mı bencee yok ama yeni nesil kafa nirvana evlilşk sorumluluk ister o sorumluluk yok kimsede

2|0
    0|0
  • Para yok para ondandır! Evlilik ucuz mu sanıyonuss siz a...

1|0
    0|0
  • Yorumlarda neler saydırmışlar öyle. Sanki herşeyi yaşamış insanlar.
    Benim cevabım basit. Bir yere bağlı kalmak istemiyorum. Sorumluluğu çok.

1|0
    0|0
  • evliliğe gerek kalmıyor ki. Herşeyi yaşıyorlar. Evliliğe birşey bırakmıyorlar.

3|0
    0|0
  • evlilik dediğin para sosyal hayat özgürlük yoksa gerek olmayan şeyler bir çok kadın için artık. yazık çok yazık

1|0
    0|0
  • Sorumluluk almak zor geliyor ikincisi kendine ve karşısındakine güveni yok veya zayıf alternatifler çoğaltılabilir

1|0
    0|0
  • Yeni nesil özgürlüğüne düşkün... Evliligin sorulumluluk getireceginden, özgürlüğün kısıtlayacağını düşünüyorlar.

1|0
    0|0
  • Ask mesk, rezil iliskiler pesinde kosmaktan...
    Evlilik trenini kaciriyoruz.
    Akil basa gelince de.. evlenilecek " kiz " "erkek " bulamiyoruz

1|0
    0|0
  • Aşka inancımızı elbette yitirmedik, evlilik sıkıntılı bir mesele özü bu.
    Aşka evet, evliliğe hayır.

1|0
    0|0
  • Karsiliksiz oldugunda anliyor insan aslinda ask diye birsey yok hersey gelip gecici keyfine bakacaksin

1|0
    0|0
  • Cicim çünkü evlilik şart değil. saçma bişey kağıt üstünde bişey kalplerimiz bir olacaksa bu kağıt parçasına ne gerek var? Halk için değerli işte başka bir anlamı yok ben evlenmiycem geceden geceye yaşiycam 😼

0|0
    0|0
  • Herkesin sebebi farklıdır ama çoğunun ortak noktası aşık olmam gerek der beklerde bekler, halbuki kafalar ve aileler uyuşuyorsa evlenöek gerek. Ekonomik sebepler çoğumuzu etkiliyor ister istemez ve sıkılma çağındayız flörtleşiyor, çıkıyor hatta sözleniyor sıkılıyor ayrılıyor, ufak tefek tartışma olur ayrılır vs aileler ve çevremiz üniversite kazan, memur ol der senelerce kpss vs debelenirler bir bakmışsın yaş 28 evde kalma sınırına varırsın sonra karmaşık duygular hem fazla bir şey aramıyayım evleneyim geçeyim dersin ama bir yandan da seçici davranırsın.

2|0
    0|0
  • Neden sıcak bakmayalım. neden yitirelim ki? Aşk yaşayana güzeldir. Aşkı yaşatacak insan var mı ki?

3|0
    0|0
  • Erkekler genelde serbest haraket etmeyi özgür yaşamayı isterler bir genel demeyeyimde çoğusu bir kişiye belli bir yaşa jadar bağlı jalmaköistemiyorlar

1|0
    0|0
  • Ben 34 yaşındayım eşimden ayrıyım şu zamane kızlarıyla aslaaaa evlenmem büyük konuşmayımda çünkü kadın erkek eşitliğine inanıyorlar

1|0
    0|0
  • Baglanmak artık zor ya insanlar güven duygusunu da kaybetti

1|0
    0|0
  • evlilik artık aşk sonucu olmaktan öte bir araç hatta bir amaç oldu. külfeti çok ağır onun için gereksiz bir kurum haline geldi.

1|0
    0|0
  • 32 yaşında erkek kardeşim var 4 yıldır gelin arıyoruz piyasada yok 😀
    Sebeo okuyorum ya da memur istiyorum

1|0
    0|0
  • Bizde arayım bulamıyok
    Bide büyük konusuyorlar neymiş para araba kimse bir avuc mutluluk zaten peynir ekmek degil mi nede olsa karnın doyar

1|0
    0|0
  • sebep 1: ev geçindirmek: para kazanmak zorlaştı, kazanılan paranın bir aileye yetmesi için ilk önce mesleğinde yetkin olman gerekir.
    sebep 2: kişisel nedenler: evlenmek yerine kazandığın parayla yapılabilecek çok şey var, mobilyaya beyaz eşyaya para yatırıp geçinme savaşı vereceğime her ay dünyanın bir köşesini gezerim kendime yatırım yaparım

ayrıca evlilik insana bişey katmıyor etrafımda gördüğüm kadarıyla 40 lı yaşlarındaki meslektaşlarımın hepsi boşanmış insanlar.
    evlilik bir yatırımdır şirket yönetir gibi ilk yatırımı yaparsın ancak ne zaman patlayacağını bilemezsin. belki iflas verirsin belki konkordato verirsin belki de sevdiğinle geçinir gidersin tamamen kumar bence.

1|0
    0|0
  • evlenmeden de her istediklerini yapıyorlar ondan gerek duymuyorlar

1|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    55

Kızlar Ne Diyor 23

• Çünkü yaşanılıcak herşeyi bir anda yaşıyolar ve heyecanı kalmıyo bişeyi yapmak için zamanı kollarsın onun heyecanı bile kalmadı artık herşey anında her istedikleri anında olduğu için heyecanı cilvesi kalmıyo evliliklerin tadı vardı evlenince böyle yapıcaz şöyle yapıcaz diye ort 24-25 yaşta evlenicez üni bitsin hayallerimizi gerçekleştirelim falan adamlar ünide ayrı eve çıkıyolar sevgilileriyle çok değiştik çokk

1|1
    0|0
  • Sadakatsizlik, Tutarsızlık, Saygısızlık, Sevgisizlik.
    İhanet, İşsizlik, Nankörlük, Bencillik, Sorumsuzluk.
    Bir çok sebebi var :)

1|1
    0|0
  • Dünya berbat biyer oldu böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyoruz da ondan

1|0
    0|0
  • Güven yok artık. Doyumsuzluk var. Bağlanmaktan korkuyorlar..

1|1
    0|0
  • Çünkü kimseye güven kalmadı evleniyorlar 1 ay bile sürmeden tekrar bosanıyorlar simdiki evlilikler çocuk oyuncağı önceki evlilikler gibi değil

1|0
    0|0
  • Yeni evlilerin evcilik oyunlarını görünce evlenme fikri suya düşüyor

1|1
    0|0
  • Düğün yapmak çok masraflı ve stres veren bir süreç bence. Neden sıcak bakalım ki 🙄

1|0
    0|0
  • Sevgi+Güven yok

1|2
    0|0
  • Çevremde o kadar çok kötü evlilik örneği var ki...

1|1
    0|0
  • Çünkü boşanmalar cok fazla ve güven yok

1|2
    0|0
  • Fotoya güldüm 😂😂

1|3
    0|0
  • sadece mutsuz çiftleri görünce insan soğuyor

1|0
    0|0
  • Neden baksın ki

1|1
    0|0
  • Yenk nesilin neresi düzgünki...

1|0
    0|0
  • Benim gibi evlileri görüp korkuyor çünkü.

1|0
    0|0
  • Yaşadığım çevrede boşanmalar arttı soğudum artık.

1|0
    0|0
  • Çünkü herkez boşaniyor zaten ve aşk yokki...

1|1
    0|0
  • Her çiçekten bal almak hoşlarına gidiyor galiba

1|0
    0|0
  • Dost hayatı yaşadıkları için

1|1
    0|0
  • Aynı benim gibi 😊

1|0
    0|0
  • Her gce farklı kız pesınde gezmek daha cazıp gelıyormus onlara

1|1
    0|2
  • Her haltı yiyorlar bekarken evliliğe niye sıcak baksınlarki.

1|3
    0|1
  • Bence sevişme izni ben evlenip bosanmayi dusunuyorm erkeklerde ztn yapiyor evlilige gerek kalmiyor onlar icin

1|1
    0|0
Yükleniyor...