8 ay önce

10 yıl sonra öldü sandığınız eşiniz geri gelse ve siz de bu sırada başkasıyla evli olsanız nasıl bir yol izlersiniz?

Detaylı olarak anlatıyorum, iyi okuyun, güzel cevaplar verin. Başlıyorum;

Eşinizle çok aşık olarak evlenmişsiniz, öyle ki o sizin ilk aşkınız deli gibi seviyorsunuz. 2 tane de gül gibi evlat vermiş size. Sonracığıma eşinizle yurt dışı tatili yapmaya karar veriyorsunuz. Çocukları da annenize bırakıyorsunuz. Siz uçakta tam okyanusu geçerken uçak arıza yapıyor pata küte okyanusa düşüyor. Uçaktan siz kurtuluyorsunuz ama eşinizin ölüsünden de dirisinden de haber yok. Neyse bir 5 yıl eşinizin yasını tutuyorsunuz, çocuklar da biraz büyüyor falan, artık evlensem mi düşünceleri kafanızda dönmeye başlıyor. Eşinizi de öldü kabul ediyorsunuz artık, haber gelmemiş hiç. Anneniz de sürekli bir kısmetle geliyor evlen evlen diye. Sizin de bekarlık canınıza tak ediyor kafanıza uygun biriyle evleniyorsunuz. İyi, güzel de anlaşıyorsunuz vs.

Flashback: Kaza Günü

Haber alınamayan eşiniz, okyanusta dalgaların sürüklemesiyle Gulu Gulu Ada'sında kıyıya vurmuş. Oradaki Hunga Munga yerlileri denizden ansızın gelen bu yabancı kişiyi Tanrı'nın gönderdiğini varsayıp kabile reisi ilan etmiş. Tabii hafızası da gidik bu sırada. Neyse 8 yıl böyle zaman geçirmiş derken, bir ağacın altında gölgelenirken kafasına coconat düşmüş ve hafızası yerine gelmiş. Deniz kaplumbağalarından sal yaparak evine dönmüş.

Ayrıntılara çok fazla giremiyorum harf sayısı yetmiyor.

Günümüze dönelim;

Her neyse, sizin de şimdiki eşinizden 2 yaşında bir çocuğunuz var. E öldü sandığınız, çok aşık olarak evlendiğiniz eşiniz de karşınızda. Onu görünce kalbiniz hala ilk günkü gibi çarpıyor. Değişen hiçbir duygunuz yok. Şimdiki eşinizle de iyi giden bir evliliğiniz var, bir şikayetiniz yok. Düzen tam, her şey tam, her şey kafanıza uygun.

Böyle bir durumda ne yapardınız? Nasıl bir yol izlerdiniz?
10 yıl sonra öldü sandığınız eşiniz geri gelse ve siz de bu sırada başkasıyla evli olsanız nasıl bir yol izlersiniz?
10
26
Görüşünü yaz