Konfor ve İpeksi Pürüzsülüğü Bir Arada İsteyen Kızlar Buraya!
Kapat

Üçüncü Bir Şahsın İlişkiye Etkisi: Objektif Olabilmek Ne Derece Önemli?

Üçüncü şahsın objektif olabilme yetisi

Üçüncü Bir Şahsın İlişkiye Etkisi: Objektif Olabilmek Ne Derece Önemli?

Her ilişkide üçüncü bir şahsın dolaylı veya doğrudan etkilerini görebilmek mümkün, pek çok kez şahit olunan bir durumdur bu...

Üçüncü bir kişinin ilişkiyi olumsuz etkileyen durumlarından söz edersek, ilişkide bireyin doğruları göremeyecek ve zihnini kullanıp olguları analiz edemeyecek duruma geldiği anlarda daha baskın olur.

Herhangi bir ilişkiyi ele alacak olursa, bu ilişkiye ait sınırların olduğu aşikardır ve erkek ya da kadının üçüncü kişiyle ne kadar süredir tanışıyor olduğuna bakılmaksızın, karşılıklı saygının azalmaması adına, etrafındakilere de benzer saygının duyulması beklenir.

İlişkiye tarafsız bir bakış açısıyla yaklaşabilen bir üçüncü kişi, doğru kararların verilmesi adına tanıdığı insana yardımcı olabilir, görmemeyi seçtiğimiz veya göremediğimiz şeyleri, daha net yorumlayabilir ve bize bu konuda yol gösterebilirler. Bu gibi durumlarda üçüncü bir kişinin dahil olması, zarardan ziyade fayda sağlar ilişkiye...

İlişkideki her iki taraf da ne yaşanırsa yaşansın, sakin kalmayı başarabilmeli ve her şeyden önce bu durumun, kimin kimi suçlayacağı ile ilgili bir konu olmadığını, konunun tamamen ortadan kaldırılması için bireylerin ne yaptığıyla ilgili olduğunu unutmamalıdır.

Objektif bir bakış açısıyla ilişkinizi yorumlayamayan bireylerin etkilerinden bahsedecek olursak, bu kişinin yanlış yorumlamaları ve yönlendirmeleri doğrultusunda, karşınızdaki insana olan güveninizi kaybetmeye, rutin kararlar almaya, ilişkiye konsantre olmakta zorluklar yaşamaya ve çizdiğiniz sınırların neler olduğunu unutmaya başlayabilirsiniz.

Üçüncü bir şahsın düşüncelerine duyulan ihtiyaç

Üçüncü Bir Şahsın İlişkiye Etkisi: Objektif Olabilmek Ne Derece Önemli?

Yorumlama yetinizi kaybettiğiniz durumlarda, üçüncü bir kişinin yorumlamasına veya yardımına ihtiyaç duyuyorsanız, ilk olarak ilişkinizde olumlu veya olumsuz neler yaşandığını, çevrenizdeki insanların danıştığınız konular hakkında ne düşündüğünü ve hissettiğini bir kenara not edin. Kendi iç dinamiklerinizi analiz edin, bu sayede karşınızdaki kişiyle iletişim kurmak daha da kolay bir hal alacaktır. İlişkiye ait yaşanan olaylara olan cevabınızın, mevcut olay ile mi ilişkili yoksa edinilen bir tecrübenin benzerliğine karşılık veren, ezber bir yanıt olup olmadığını düşünün.

Üçüncü bir kişiyi de direkt olarak ilişkiye dahil etmek, mantıklı bir karar olmayabilir. Beraber olduğunuz kişi ile sizin, üçüncü bir kişiyle aynı algılara sahip olamayacağını unutmayın. Objektif bir bakış açısıyla ilişkinizi yorumlayamayan kişilerin, bu durumun altında yatabilecek sebepleri de olabileceğini unutmayın. Kıskançlık, art niyet veya kişiye olan bir nefret, bu gibi durumlara objektif olarak yaklaşamamaya sebep verebiliyor.

Siz ve beraber olduğunuz kişi, algılar ve fikirler konusunda anlaşamadığınızda, sizinle ayrı bir fikre sahip olan bir üçüncü taraftan destek istemeden, bu fikir ayrılıklarının sebeplerini çözmenin yollarını bulmanız gerekir. Mevcut deneyimin özelliklerine bağlı kalmak ve çıkarımlar yapmak, bu yaklaşımın eski senaryoların tekrarlarına dönüşmesini önlemeye yardımcı olabilir. Beraber olduğunuz kişi ile, üçüncü taraflarla nelerin paylaşılabileceği konusunda fikir birliği içinde olun. Sevgi ve saygının egemen olduğu, güven bağlarının güçlü olduğu bir ilişkinin, kimsenin yönlendirmesi ve objektif olmayan bakış açıları ile zedelenmeyeceğini unutmamak gerekir.

Üçüncü Bir Şahsın İlişkiye Etkisi: Objektif Olabilmek Ne Derece Önemli?
1
3
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Trèfle
  İliskiye asla ve asla 3 üncü şahıs dahil edilmemeli aile bile olsa anne baba abi kardes hiç kimse karıştırılmamalı
  Evlilik sadece 2 kişiden ibaret bu anlaşılmadığı sürece o evlilik asla yürümüyor
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

03
 • LuisBlit
  bir ilişkide 3. şahıs boynuzdur
 • brhnnn
  2 kişilik yere 3 kişi sığılır mı?
 • 3. şahıs olmamalı.

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...