Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Merhabalar, keyifler nasıl iyisinizdir umarım.

Bugün bir bencem de hepimizin hayatında bir kez olsa reddedilmek, istenmezlik, platonik aşklar yaşanmışlıklar vardır. Peki bizim sevip de karşılık bulamadığımız aşkların sebebi peki neydi? Bizi istemeyen insanlar neden istemedi? Neden reddedildik? Herkes bir şansı hak etmez mi? Peki neden karşılık bulamadık sevdiklerimizden? Bu sorularımızın cevabını bu bencemde bulabilirsiniz.

Evet gelelim neden sevilmedik, bizi neden sevdiklerimiz sevmedi?

1. Öz güvensizlik

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Öz güvensiz insanlar hastalıkların en acısını yaşıyordur. Kimse yanında öz güvensiz, vasıfsız birisini istemez. Belki de sizin reddedilme sebebiniz öz güvensiz olmanızdır.

2. Sevgilisi olmasa da sevdiği vardır

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Bazılarımız 'sevdiğim var benim' demeye çekinir bunu başka dillerde reddetmeye bağlar. Sevdiği olan kişiler sevgilisi olanlardan daha fazla aşktan uzak durur. Siz siz olun sevdiği olan insanlara yara bandı olmayın.

3. Sizi beğenmiyordur

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Belki de aradığı yanına yakıştıramamakta, sizi kendisine uygun görmüyordur. Hayallerindeki insan siz değilsinizdir.

4. Aşka inancı yoktur

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

O kadar umutsuz vakadır ki aşk onun için sadece üç harflik bir kelimedir. Aşk insanı olmadığı için de sizin de vaktinizi çalmak istemiyordur.

5. Sizi arkadaş olarak görüyordur

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

O kişi için sadece arkadaşsındır belki de. Aşık olacağı kişinin sizinle alakası yoktur. Sizin onu sevdiğinizi kendine yediremiyor olabilir. Birlikte eğlendiği, kavga ettiği, gezip tozduğu insanı hayatına bu şekilde almak belki istemiyordur.

6. Onu sıkıyorsunuzdur

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Aşk aşk diye boğulan insanlar o kişiyi hayatında istemez. Kimse kendisini sıkan insana kalbini vermek istemez. Biraz sevdiğimiz kişiye özgürlük sağlarsak belki de ona ulaşmak daha basitleşmiş olur.

7. Onu kandırmayı bilmiyorsunuzdur

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Kandırılmak ister her insan. Belki bir gülüş, belki bir tebessüm belki de ufacık bir söz. Kandırılmak isteyen kişiyi kandırmayı bilmiyorsan işiniz çok zor.

Peki buraya kadar her şeyi anladık. Reddedilmek kimse istemez, herkes sevdiği kişiden karşılık ister. Karşılık görmeyince üzüntümüz çok olur. Peki hayat sadece onlardan mı ibaret? Tabi ki değil. Herkesin bir ruh eşi vardır, belki o kişi sizin ruh eşiniz değildir.

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!

Peki uzman görüşleriyle bizi aşk konusunda bilgilendiren Aşk İlişkileri kategorisinin fenomenleri bu konuda neler diyor.

Size aşık birisinin aşkına hangi sebeplerden dolayı karşılık vermezsiniz?

@novel;

Oldukça zor bir durum bu kısaca "platonik" diyebiliriz.
Öncelikle aşık olmak ve sevmek için o kişinin herhangi bir şeyinden hoşlanmak şarttır. Gözler, kaşlar, gülüş derken bu örnekleri çoğaltabiliriz. Sırf o bana aşık diye onunla olmak o kişiye daha çok zarar verir ki bu bana göre değildir. Şöyle bir örnek vereyim. Sitede biri öyle olmuş ve bana kızlarla samimi görünce sağa sola zarar veriyorum bunu yapma dedi. Ama hiç tanımadım ve sohbetim olmayan biriydi. Ne yapacağımı hiç bilemedim ilk yaptığım işe konuşmamak olmuştu.
Bir sebep ve neden aramamak gerekli içinde his yok ise ne olursa olsun o ilişkide gerçi ilişki bile olmamalı. Hep seven o kişi üzülecektir. Bu yüzden net tavır ile daha çok üzülmesini engellemek mümkündür.
Umarım bu durum kimsenin başına gelmez.

@Chloé_

Kişisel olarak cevap vermem gerekirse, bana aşık olduğuna emin olduğum birine mutlaka şans veririm. Tabi benim de ondan az da olsa hoşlanmam kaydıyla.. Çünkü ben sevmekten çok sevilmeyi tercih eden bir kadınım. Belki bunca zaman yaşadığım ilişkiler sonucu böyle olmaya karar verdim bilmiyorum, ama uzun zamandır bu şekilde yaklaşıyorum ilişkilerime.

Genel olarak bu soruya cevap vermem gerekirse, sizi seven kişiden hoşlanmamak, elektrik alamamak veya birilerinin sürekli peşinden koşmasından hoşlanmak da bu sorunun cevapları arasındadır.
Ben her ne olursa olsun, gerçek sevgiye bir şans verilmesi gerektiğine inanıyorum ve öyle de yapıyorum..

@Acar25

Aşk' kavramını düşündüğümüzde, genelde aklımıza mutlu aşk gelir. Bunu bana kimsenin hissettireceğini düşünmediğim için karşılık vermiyorum. Aşk damarlarımda bir tıkanmada olabilir.

@Paart3

Mantığımızın/fikirlerimizin ve hal,hareketleriyle bana uyum sağlayamayacağı gibi bir çok sebep buna etken. Lakin genel olarak geçmişte yaşadığım "acı deneyim" olarak nitelendirdiğim "güven problemim var" diyebilirim. Ne yaparsa yapsın; eğer karşımdaki kişi güven veremiyorsa o iş olmaz. Tabi ek olarak; İlişkiye o an hazır değilimdir, gerek iş, gerekse ailevi sıkıntılarım olabilir. Gerçekten çok kapsamlı bir soru. Bir çok yönden bu durumu etkileyebilir.

@Asuca

Aslında birçok sebebim olabilir 🙂 Her zaman karşılıklı aşkı bulamıyoruz maalesef. Bazen sadece tek taraflı, acı çeke çeke yaşanıyor aşklar. Onun adına üzülürüm ama bir şey hissetmiyorsam karşılık da vermem.

Bencemi yazarken bana sıkılmadan ve üşenmeden cevap veren Aşk İlişkileri konu etiketinin fenomenlerine çok teşekkürlerimi iletiyorum. Klavyemin yettiğince sizinle paylaşımda bulunmak istedim. Sizin de görüş yapan elleriniz dert görmesin. ♥️

Aşkınıza Karşılık Vermeyenlerin Sırrını Çözdük!
39
13
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Asuca
  Kandırmayı bilmiyorsundur seçeneği bana çok mantıklı geldi ve masum :) Bu tam olarak yalan söylemek değil, hislerini güzel cümlelerle ifade etmek, ne olursa olsun yanında olacağını hissettirmekle alakalı hakikaten. Aynı şekilde aşka inancı olmayanı yeniden ikna etmeye de bağlanabilir. Keyifle okudum yanıtlar çok güzel elinize sağlık ♥
  Görüş hala geçerli mi?
  • imprecation__

   Teşekkür ederim sizinde destekleriniz için ❤

En İyi Erkek Görüşü

 • Çok güzel bir bence olmuş
  Ellerinize sağlık söyleşiye katkı sağlayanlarında yüreklerine sağlık. :)
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1238
 • Chloé_
  Rica ederim <3
  Eline sağlık bu harika bence için ve bizim düşüncelerimize önem verip bencende paylaştığın için.. Bencelerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum..
 • Her ne kadar bence'ne cevap veremesem de güzel bir bence yazmışsın eline sağlık, bir dahakinde ben de olmak isterim.😃
  • imprecation__

   Bir daha üşenmem yazar ve seni en başlara koyarım umarım 😀

  • Bak bu fikri sevindim.😀

 • Hoş bir Bence ve Fenomen görüşleri ile renk almış. Ellerine sağlık ve beni de eklediğin için teşekkür ederim. Umarım seni de Fenomen görürüz o ışık var 😊
  • imprecation__

   İlk bencem, ilerleyen zamanlar da umarım daha iyisini yaparım. Çok acemi işi bir bence olmasına rağmen sevdim. Size de tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum 🤗

  • Yapacağına eminim. Rica ederim 😊

 • Özellikle "7" maddeye katılıyorum. Hoş ve güzel bir bence olmuş. Keyifle okudum, eline/koluna emeğine sağlık. :)
 • IAmarPresterAen
  Aşkıma karşılık vermeyenin aşkına karşılık verilmesin :Dd
  Dejavüüü :Dd
  Emeğine sağlık
 • Emeğine sağlık çok hoş bir bence olmuş. Başarının devamını dilerim.
 • ellerine sağlık güzel bence olmuş :)
 • Volkan933
  Onlarca derin nefes aldıktan sonra yazıyorum bu yazıyı çok haklı ve mantıklı sebepler satırlarda gördüğüm yasanmışlıklarınız hayaller umutlar uzun zamandır kaybettiğim yaşama sevincini geri getiriyor gibi oluyor
 • Aşknerdesin35
  Güzel bence ellerine sağlık... Genelde kızlar sevdiğim var diyip reddeder erkekler daha çapkın bu konuda ama ben kız olsam hep erkeklerle takılır paralarını yerdim birşeyler ısmarlattırır gezdirtirdim ona harcattırırdım 😊😊😊
 • fangoria
  Güzel cevaplar gelmiş üyelerimizden özellikle de @Chloé_ nin yorumu harika
 • ersnkrcn
  Senin de belirttiğin gibi özgüveni yoksa O kişiden hiçbir şey bekleme, farkı değildi ama, güzel bir bence okudum keyifliydi, teşekkür ediyorum emeğine sağlık.
 • Brawler
  Ellerine saglik fenomen değiliz görüşlerimiz paylaşılmamış 😂😂
  • imprecation__

   Altını doldurmaya çok üşendim yazdıklarının 😂

  • Brawler

   Yemekten sonra yatmaya gitmiştim 😂😂

 • @novel'in dediği gibi o kişiye karşı hiç bir duygu beslenmiyorsa bu konuda net olunmalı ve o kişinin ümidi üzülecek bile olsa kesilmeli.
 • Aşk o kadar kutsal ki, bence o aşka yakışanlar sadece yorum yapsın. İyi bir aşık olabilmek önemli her şeyden önce. Güvenebileceğimiz ve sadık.
 • Kiminekimono
  evet güzel açıklamışsın tek tek, ve sans veririm demende çok güzel keşke herkes senin gibi düşünse
 • EemeraldD
  İlk benceniz olmasına rağmen çok güzel bir iş çıkarmışsınız, bence yazmaya devam edin fenomenlik kapıda.. Emeğinize sağlık 😊
 • _Emirhan_
  Bu kadar arastirmaya gerek yoktu bence 😄
  Belli değilmi sizcede neden karsilik vermedikleri.
  Sevmiyordur illa herkes sizin sevdiginiz kadar sizi sevicek diye bir kural yok. Sen sevdin diye oda sevecek değil ya '
 • v0lkn
  Çok güzel olmuş eline sağlık, bir ilgiye gerçek saf ve temiz bir ilgiye karşıksız kalmak karşı tarafı çok üzüyor lütfen size ilgi gösteren kişileri üzmeyin..
 • clark_kent
  2 kere friednzone a düşen biri olarak 4. madde tek ilgimi çeken oldu.
 • liliaaaa
  Benceni beğendim. Bir ben yapamıyorum sanirim bunu sjsjsj
 • 1centilmen34
  Aslında herkesin bildiği bir şey de kimse kendine kondurmuyor
 • Yahudi genlerim yüzünden hiç kız arkadaşım olmadı hiç gerek duymuyorum :(
 • Nodrt
  Aşkına karşılık bulamayanlar olarak toplanıp dövelim onları bence.
 • Because_Me
  O kişiye karşı hiçbir hissiyatım yoksa kalbimde bir tek kıpırtı bile oluşturmamışsa tek taraflı olur
 • Brooklynx
  Evet artik kendimi izah edebiliyorum bnde... Aşk Damarlarimda bir tikanma olarak kaldi!!
 • zupperzonick
  Bunlar hepimizin bildiği şeyler bize bilmediklerimiz lazim
 • nazzional
  Katılmıyorum vermeyen vermesin problem değil.
 • Mantıklı tespitler 🌺
 • Elinize sağlık.
 • AynrNew
  bilgilendırme ıcın mersi ıyı yazmıssın
 • sssm12
  bana hep beni beğenmeyenler denk geldi
 • SahteKabadayi
  Ellerine sağlık ama ben aşka inanmıyorum.
 • Fkusna_Huy
  Doğru tespitler.
 • Dogfights
  Bancelerin en okunması gerekeni bence :)
 • İk-Emre
  onların sırrı çözülmez boşuna uğraşmayın.
 • Eline sağlık güzel bir bence olmuş.
 • _CeSuRTüRK_
  Ellerine sağlık
 • arthur777
  cözmek imkansız bence bunu
 • Mıırrrrrrrrrr
  Güzel bir bence olmuş eline sağlık
 • Emeğine sağlık
 • eline sağlık çok güzel olmuş
 • muratvyzc
  Neden bence öyle değil bakalım
 • gamiyaras
  Güzel paylaşım
 • ᴉqᴉƃᴉʞɔᴉu
  7yi her insan yapamaz
 • Ardasanli
  Sağol teseklür ederiz paylaşım için
 • aşka inanacak kadar ahmak değilim
 • Yalnzüye
  Bilemiyorum
 • bosver14s
  Çok doğru
 • Ver bana
  Cevap ver karşılık ver
  Ver
 • Gizli Üye
  Idare eder bir bence
YÜKLENİYOR...