Honda Jazz mı, Citroen C3 mü?

Gizli Üye
Fiyatlar uçuk biliyorum ama duzelir diye 2 sene bekledik daha da kotu oldu her şey. Evde hasta biri var hastane isleri sık oluyor araba bir lüks degil yani gunumuzde bir ihtiyaç.(bizim ulkemize gore luks kaçsa da) 2. el alalim dedik baktik ilanlara adamlar 5 para etmez arabalara ne fiyatlar yazmışlar. Bunun yerine sıfır alir en az 10 yil kullaniriz dedik. Yani belki almayadabiliriz kesin degil boyle bir dusuncemiz var ve bu iki araba arasinda gidip geliyoruz.

Yeni jazzın dış tasarımını pek sevmedik ama içi gayet iyi, aile icinde yeterli gibi geldi bize. Hem uzun yolculuklarda hemde şehir içinde yeterli bir sürüş saglamasi önemli bizim icin. Az yakmasi onemli. Jazzin verileri ise bu konuda arastirdigimiz kadariyla iyi. Cok arıza cikarmamasi önemli alacağımız arabada. Iki arabada da otomatik düşünüyoruz.

Yeni C3 ise bizi biraz hem yüksekliği ile hemde dış tasariminin cazibesine kapılıyoruz biraz. Içi de guzel ama bilemedik yani artik araba almak zor oldugu kadar satmakta zor hale geldi. O yuzden biraz ileride cazibesini kaybetmeyen, satmakta zorlanmayacagimiz bir araçta önemli. Bize sıkıntı cikarmayacak, konforlu, rahat kullanabilecegimiz, sürüşü keyifli, az yakan, iç hacmi geniş gibi kriterlerimiz var.

Şu siralar ulkemizre cok satan clio, fiat grubunun modellerine falan baktık ama fiat sevmiyoruz, clio ise iç hacmi dar, clio sanki bekar tek kişi arabasi gibi biraz. Bu iki araba hoşumuza gidiyor. Hangisini önerirsiniz bu ikisinden? Ya da baska öneriniz varsa alabilirim? Sedan ya da aile arabasi deyince hafif ticari geliyor bizim halkin aklina boyle araçlar sevmiyoruz. Bir de olursa eger ilk arabamiz olacak. O yuzden teknik detaylara pek hakim değiliz.
Honda Jazz mı, Citroen C3 mü?
13
1
Görüşünü yaz