12 gü

Kaza yaptım, masrafı ne olur. Kim haklı kim haksız?

murat543
Merhaba,
Yaklaşık 2 saat önce yoğun trafikte gaza basmaksızın bir aracın arkasında ilerliyordum. Sürücü sinyal verdiğini iddia ediyor ancak ben görmedim. Aniden sağa kırıp park etti o sırada sol arka kısmını görseldeki gibi çizdim. Kaportacıma götürdüm yarım saat uğraşarak pasta ile düzeltti. Benim aracım da görseldeki gibi durumda. Daha sonra kendi aracımı da götüreceğim ve o zaman hesaplaşacağız. İki araç toplam masrafı ne olur?

Adam diyor ki ben 30 yıllık şoförüm takip mesafesi denen bir şey var falan. 30 km hızla gidiyorduk trafik de yoğundu. 20 araç olarak düşünürseniz zaten 1,5 kmlik toplam bir mesafe olacak. O trafikte hele de kırmızı ışıktan yeni çıkmışken takip mesafesini korumadığım için haksız mıyım? Yoksa adam sinyal vermediği, verse bile tam dönmeden önce (bir saniyeden kısa süre önce) verdiği için haksız mı?

Ek not: Görselde göreceğiniz üzere önünde mesafe olmasına rağmen düzgün park edememiş araç neredeyse yolun ortasında. Burada da niye hatalı sollama yapıyorsun mu derler? (Siyah aracın arkasındaki kaportacıma ait)
Güncellemeler:
12 gü
Diğer aracın hasarını atarken yanlış görseli seçmişim. Yine de dediğim gibi yarım saatlik pasta işleminden sonra düzeldi. Ufaktan da oje sürer gibi fırça ile (tahminimce) boya sürdü.
1
6
Görüşünü yaz