24 gü

Motor konusunda çözemediğim güven, bakar mısınız?

Gizli Üye
Merhaba, henüz motosiklet ehliyetim yok. Uzun süredir motorlara ilgim var fakat kendi motorum olmadığı için ehliyet alma gereği duymadım. Yakında alacağım. Aktif olarak dükkanın scooter’ını kullaniyorum 5 yıl oldu (hero 110) —küçük bir şehirlerdeyim trafiğe pek çıkmadan—Sormak istediğim ve bana da garip gelen; yüksek CC ve torklu motor kullanabileceğimi düşünmem. Bunu kendime kanıtlamak için (daha önce hiç vitesli motor kullanmadım) kendi şehrimde KTM 250 EXCF kullanmak istedim. Gittim motor sahibi ve arkadaşları tehlikeli olabilir hiç kullanmadıysan önermiyorum dedi. Ben de rica ederek kullanmayı denedim. KTM gibi special bir motoru stopsuz gayet rahat bir şekilde kullandım. Gaz açtım, 2-3 e sorunsuz çıktım. Hissi güzeldi. Yapabildiğimi kendime kanıtladım. Son bir kez emin olmak için de yakın bir akrabamın Yamaha WR450F motorunu kullanmak istedim. Onlar da kullanamazsın dedi. İnce viraj dönüşleri dahil sorunsuz onu da kullandım. (dar alanda dahi dengeli dönüş yaptım) şimdi bunları kullanabildiğini görünce önceki güvenim daha da pekişti. Oradaki motorcular bu işe yetenek/yatkınlık dedi ben halen çözemedim. Sizce bu bir yetenek mi? Yoksa Çok istemenin yapabilir hale gelmesinin sonucu mu? MV Agusta 998r var onu da kullanmak istiyorum şimdi. Biliyorum çook tehlikeli anlık hataya bakar ama diğer insanlar üzerinde duramazken (special motorlar çok yüksek) ben ilk denememde başarabildim. Bu konuyu açıklığa kavuşturmak ne olduğunu öğrenmek için motosiklette usta diye tabir ettiğimiz hocalarımızdan görüş almak isterim. Sevgiler
Motor konusunda çözemediğim güven, bakar mısınız?
0
1
Görüşünü yaz