1 ay

Kendinize ait bir aracınız var mı ve genel olarak memnun musunuz?

çocukadam34
Kendinize ait bir aracınız var mı? Genel olarak memnun musunuz? Beklentilerinizi karşılıyor mu?

Bu sefer de araç incelemesi yapalım dedik 😊

Kullandığım araç Renault Fluence 2015 model touch paket, dci motor sayesinde 1 depo mazot ile ortalama 1200 km yol yapabiliyorum. 530 lt geniş bagaj ve iç hacmi sayesinde aracımı uzun yıllar motor ölene kadar kullanmayı düşünüyorum. Parça ve yakıt konusunda kullanıcısını üzmez, dci motordan anlayan ustayı her yerde bulursunuz, fakat arıza olduğu zaman tamirini genelde kendim yapıyorum. Hız sabitleme yoktu kendim taktım, soğutmalı torpido gözünü kendim aktif ettim. Ayrıca kumandadan otomatik bagaj açma, alarm gibi araçta olmayan bazı gizli özellikleri bilgisayardan yazılım müdahalesiyle kendim açtım, böylelikle orta paketten full pakete çıkarmış oldum. En çok sevdiğim noktası ise hız sabitleme ve göze hoş gelen dijital kadran araca şık bir görünüm katıyor. Bu araç 2009 yılı sonunda ülkemizde çıktı ve 2013 yılında ön tarafı makyajlanıp 2016 sonunda da üretimi bitmiştir. Son olarak altı oldukça yüksek olduğu için dağ bayır köy rahat rahat gezersiniz.

Peki bu aracın eksi yönleri nelerdir diye soracak olursak, trim sesleri insanı rahatsız ediyor, ancak yalıtım çalışmaları yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Almak isterseniz dci motor ve manuel vites olmasına dikkat edin. Edc otomatik şanzımanlısını alırsanız ortalama 4000 civarı beyin ve 6000 tl civarı da kavrama değişir. Karar sizin. Dizelde 2009-2013 arası 85 ve 105 bg 2013-2016 model arasında ise 90 ve 110 bg olmak üzere 2 seçenek mevcut ancak 110 luk manuel olanlarda baskı balata değişimi 90 lıklara nazaran neredeyse 2 katıdır.
Evet
A seç
Hayır
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
1
6
Görüşünü yaz