29 gü

Yeni Volkswagen Golf 8'i nasıl buldunuz?

Pullman
Yeni Golf’ün motor seçenekleri arasında 5 hibrit motorlu seçenek sunuluyor. 48V elektrik teknolojisine sahip olan bu hibrit motorlar lityum-iyon bataryalara ve en son teknolojide üretilen TSI motorlara sahip. eTSI diye geçen hibrit üniteler 110, 130 ve 150 beygir güç üretebilecek.

Bu üç hibrit motorlu versiyona ek olarak 2 adet plug-in hibrit yani kablo ile şarj edilen motorlu versiyon var. Bu versiyonlar ise sportif olan GTE modellerini oluşturuyor. GTE versiyon Golfler 204 ve 245 beygir güç üreten iki seçenekte olacak. GTE versiyonlu otomobiller elektrik motoruyla 60 km mesafe gidebilecek.
VW mühendisleri yeni Golf’ün yeni motorlarıyla eski motorlara göre yüzde 17 daha ekonomik olmayı başarmışlar. Golf TSI, TDI ve TGI olmak üzere 3 farklı yakıt alternatifine sahip olacak. Golf’ün 2 adet 4 silindirli benzinli motoru 90 ve 110 beygir güç üretecek. 4 silindirli 2 adet dizel motor seçeneği ise 115 ve 150 beygir güce sahip olacak. LPG’li versiyon olan TGI motorlu model ise TSI motorla kombine edilecek ve 130 beygir güç üretecek.

Volkswagen TDI motorlarında yeni nesil çevrenin daha az kirlenmesine sebep olan SCR katalitik konvertörünü kullanıyor. Bu sayede egzoz gazından çıkan azot oksidi yüzde 80 azaltmayı hedefliyor.

Türkiye pazarı için önemli bir Volkswagen modeli olan Golf’ün hangi motor seçenekleriyle geleceği ise belli değil.
Yeni Volkswagen Golf 8i nasıl buldunuz?
Yeni Volkswagen Golf 8i nasıl buldunuz?
Yeni Volkswagen Golf 8i nasıl buldunuz?
Yeni Volkswagen Golf 8'i nasıl buldunuz?
7
17
Görüşünü yaz