Konfor ve İpeksi Pürüzsülüğü Bir Arada İsteyen Kızlar Buraya!
Kapat
18 gü

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Bu devirde araba almak bence dünyanın en güzel olayıdır. Alınan araç beklenti ve ihtiyaçları karşıladığı zaman, geriye keyifle binmek düşer. Fakat bunun tam tersi olursa can sıkıcı olur. Bu can sıkıcı durum adabaya her bindiğinizde devam eder. Satmak istediğinizde düşük fiyatlara gidebilir. Çünkü o arabadan bir an önce kurtulmak isteyeceksiniz. Bu Bence'mde araba alırken dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğim.

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

⚠ Kullanım amacı ve boyutuna

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Alacağınız arabayı ne kadar süreyle ve nerde kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin aracı eğer ki şehir içinde sıklıkla kullanacaksanız, küçük motor hacimli araca almanızda fayda vardır. Şehir içinde kullanım açısından rahatlık sağlar. Küçük olması manevra kabiliyeti açısından, yakıt tüketimi açısından uygun olur. Ama aile arabası olacaksa, bu durum değişecektir. Aile aracı geniş olmalı, motorunun güçlü olması ve uzun yolculuk için konforlu olması gerekir.

⚠ Konfor ve performansına

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Alacağınız araçta neyin olmasını istiyorsanız ona göre seçim yapın. Eğer ki performans bekliyorsanız alacağınız araç dizel ve yüksek beygirlik araçlar tercih etmelisiniz. Ekonomik olsun derseniz, küçük motorlu araçlar tercih etmeniz gerekiyor. Donanım ve konfor istiyorsanız alacağınız arabanın paketlerine iyi bakmanız gerekiyor. Ayrıca araba alırken milletin ne dediğine kulak asmayın. Çünkü herkes birşeyler söyleyip kafanızı karıştırır. Arabaya kendiniz binip test sürüşü yaparak karar vermeniz daha kolay olur.

⚠ Benzin mi, dizel mi olmasına

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Ülkemizde akaryakıt fiyatları oldukça yüksektir. Araba alacak kişilerin ilk dikkat edeceği durum aracın yakıtının ne olacağıdır. Dizel araçlar yakıt konusunda benzinli araçlara göre daha iyidirler. Fakat dizel araçlar benzinli araçlara göre, fiyat konusunda alırken ve satarken yüksek olur. Benzinli araçlar daha düşük fiyatlı olur. Fakat yakıt değerleri biraz yüksektir.

⚠ Otomatik vites mi, manuel vites mi olmasına

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Araç almaya karar verilince en çok kararsız kalınan durum, arabanın otomatik mi, manuel vites mi olacağıdır. Otomatik vitesi çok tercih eden vardır. Fakat manuel vitesi kullananlar daha fazladır. Vites konusuna birde fiyat farkı eklendiğini unutmamak gerekir. Ama aracı kullanacağız alanın neresi olduğunu göz ardı etmemeniz gerekiyor. Eğer ki fazla trafik varsa, otomatik vites daha karlı olacaktır. Ama burda en önemli etken kişilerin hangisinden keyif aldığıdır.

⚠ Yıllık vergisine ve motor hacmine

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!

Araç motorundaki silindirlerin hacmi motor hacmini verir. Benzinli veya dizel farketmez, hangisine karar verdiyseniz geriye motor hacmine karar vermek kalıyor. Motor hacmi aracın vergisini, yakıtını ve motor gücünü belirleyen en önemli etkendir. Motor gücü güçlü bir araç sizlere yüksek performans sağlar. Fakat haliyle yakıt tüketimi artar. Bir diğer konuysa yıllık ödenen araç vergisidir. Motor hacmi küçük olan araçlar düşük vergi öderken, büyük motor hacmine sahip olan araçlar yüksek vergi öderler. Araç almadan önce bu hususlarada dikkat etmek gerekiyor.

# gadasından sevgilerle 🤗

Yeni Araba Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar!
5
16
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • temayuz9876
  Araba almak için faydalı bir paylaşım olmuş. Parası olan için, konfor ve performans öne çıkarken, parası kısıtlı olan için, fiyatı, vergisi, ikinci el satışı gibi kıstaslar öne çıkıyor.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Artemisin_kızı
  Arabam yok gadssı bu gidişle olur diye görünmüyor
  Bilgiler güzel ehline hayrlı olsun
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

415
 • Valla gadası araba alacağım zaman babam ve erkek kardeşim bana en uygununu alacaktir😂😂 esim kendi seçimini yaptı bana sormadı 😎 bende ona sormiycan parayı veren kararı verir😂😂 yani babam 😁 bu etiket benim iyice araba hevesimi perçinledi 😂😂
  Klavyene sağlık 👍
  • Kırmızı al bence sen gadası şöyle küçük tam sana göre, trafikte seni yormayan otomatik bir araba harika olur

  • Siyah otomatik olacak gerisini bilmiyorum 😂

  • Hahhaa illa siyah olsun diyorsun

 • çocukadam34
  Dizel candır gerisi heyecan, araba dediğin de manuel olacak benim zevkim bu. Ayrıca alırken düzgün yerde ekspertiz yaptırmak lazım ne videolar izledim adamlar lüks aracı arkadan kesip eklemişler, hava yastıkları dirençle kandırılmış. İkinciye kaza yapsa akordiyon gibi dağılır yani
 • ALIAVSAR
  Hızlı olucak dizel olucak
  Turbo yazılımlı
  Kara duman atacak bastinmi turbo sesi çıkacak
  Fosssss diye marka bmv M4 OLSUN BEŞ FAZLA OLSUN HIZDA 330 OLSA YETER
 • Araba seçerken konfor ve performans fazlasıyla dikkat edilmesi gereken bir husus :)
 • satenfetish
  Saçma sapan iş bu siteye takılan kaç kişiden kaçı milyonluk araç alicak düzeyde veya 150.000 TL vb üstü ekonomi bitmiş millet can derdinde ekmek derdinde
 • kardeşim çok güzel anlatmışsın :) ellerine klavyene sağlık
 • HürreemSultaaN
  Araba tutkunları için fevkalade bir içerik olmuş 🌺
 • bazen sıfır araçlar bile kullanışmış çıkıyor çok dikkat etmek lazım
 • Konfor ve performanstan önce, aracın kilometresine ve hasar kaydına dikkat edilmelidir.
 • NutellaPopisi
  Bu info için thanks😉
 • dr_alp
  Bu devirde araba mi alinir salaklik net.
 • Hawkeye01
  İki tane de devlete almak istemem.
 • VayHain
  Bu devirde araba alanıda bilemiyorum yani 🤣
 • tayfub0011
  Marka önemli marka
 • En önemlisi bence: Konfor ve performansına
 • Gizli Üye
  ikinci el pek güven vermiyor sıfır desen çok pahalı. yani araba hayel bizler için. Eline sağlık güzel paylaşım için. Müziği açıp keyifle okudum yazıyıhttps://www.youtube.com/embed/hT769oJU32c
 • Gizli Üye
  Para olmayınca alamıyoruz
 • Gizli Üye
  Güzel yazı da bu devirde araba alınmaz. 5 kuruşluk mala 35 40 kuruş istiyolar.
 • Gizli Üye
  He he gadasi. biz can derdinde sen araba derdindesin gadası.
YÜKLENİYOR...