Ebeveynliğin güzel ve yorucu yanları sizce nelerdir?

Sanırım bu durumdan en çok etkilenen babalar olsa gerek :)
Anne-baba olmak güzel bir duygu olsa da sanırım çok yorucu ve meşakkatli bir olay.
Ve en kötüsü de çocuklarınızın büyüdüğünü görüp "yalnızlaşmak" olsa gerek..

0|0
1610

En İyi Kız Görüşleri

• Anne hiç olmadım ama eminim çok güzel bir duygudur. Çok fazla sorumluluk istiyor. Ama doğar doğmaz hayata merhaba dedikten sonra sonra bebek ve anne arasında büyük bir bağ oluyor. Ne kadar zor bir yanı olursa olsun o minik beden için her şeye katlanırım gerek uykusuzluk olsun eminim değer.

0|1
    0|0
  • Evlisin aynı evi eiinle paylaşıyorsn sonra çocukların doğuyor büyüyor ihtiyaçlaro artıyor anne baba olarak dünyaları sermek iateriz onlar için koştururuz lakin bazen onlarla vakit geçrmeyi unutuyoruz onları nekadr sevdiğimizi söylemeyi yorucu bir zamam dilimine giriyorsun çocuklar olunca iş yoğnluğu stresi bnları çocklara eve yanstmama çocklara zaman ayrma ciddi anlamda babaları yoruyor brda biraz eşlerede iş düşüyo babanın üstündeki stresi yorgnluğu almak eşini seven anlayan bir kadınsa eşine her konuda yardmcı olur diye düşünüyorum

0|1
    0|0
    • Hikâyede anlatılan efsaneye göre bir kadın, bir gün kucağındaki çocuğu ile
      birlikte bir mağaranın önünden geçerken içeriden gelen bir ses duyar:
      "İçeri gir ve ne istersen al, ama en mühim olanı unutma! Ayrıca:
      Sen çıktıktan sonra kapının bir daha asla açılmayacağını da dikkate
      al... Ancak bu fırsatı kaçırma, ama yine de en mühim şeyi unutma..."
      diyor, durmadan ikaz ediyordu.
      Kadın mağaraya girer ve büyük bir servetle karşılaşır. Yığınla altın ve mücevherleri görünce
      şaşkına döner ve çocuğunu yere bırakarak hemen büyük bir hırsla mücevherleri toplamaya başlar.
      Bu sırada o esrarengiz ses yine duyulur:
      "Yalnız sekiz dakikan var..."
      Sekiz dakika çabuk geçer. Kadın toplamış olduğu kıymetli taşlar
      ve altınlarla birlikte mağaranın dışına koşar ve kapı kendiliğinden
      kapanır...

• Bu sırada çocuğunu içerde unutmuş olduğunun farkına varır, ama
      iş işten çoktan geçmiştir. Ağlamak, sızlamak, dizini dövmek, saçını-başını yolmak fayda vermez.
      Kapı bir kere daha açılmamak üzere kapanmıştır.
      Zenginlik uzun sürmez, ama ümitsizlik hep yaşar.
      Aynı şey çoğu zaman çoğu insanın başına da gelir.
      Bu dünyada yaklaşık 80 senelik ömrümüz vardır ve bir ses daima bize:
      "Sakın en mühim şeyi unutma!" der gibidir.
      Mühim olan açık, net bir şekilde bellidir, o da: "Ebedi hayatı kazanmak..."tır.
      Kaybedilme ve riske sokamayacağımız şeyler:
      Manevi değerler, doğru inanç, doğru arkadaş, doğru çevre, doğru aile, hakiki dostlar ve sana ayrılan sınırlı hayattır.
      Maalesef biz en mühim şeyleri çoktan unutmuşa benziyoruz...

• Maalesef doğru biz değerlerimizi çoktan unuttuk ama hala bazı yerlerde bazı insanların değerlerine sahip çıktığını düşünüyorum ve insan çocuğunu eğitirken bu değerleri blip öğretmesi lazım

En İyi Erkek Görüşleri

• Güzel yanı tüm yorgunluğumu unutturması ve stresimi alması, zor yanı ise hastalanması, mutsuz olması.

0|1
    0|0
  • Kadınlar bile senin kadar meraklı değil çocuk sahibi olmaya 😎

0|0
    0|0
    • Bu defa bu ülkede çocuk sahibi olmam demedin hayret :)

• Onu toplumu bilinçlendirmek için söylüyordum ama artık toplumcu değilim, ilgilenmiyorum yani toplumsal sorunlarla 😉

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Dışarı çıktığımız zaman en güzel şekilde eğlenmemize rağmen hala isteklerinin devam etmesi. Senin yapma dediğin şeyleri ısrarla yapmaları, yeni serdiğin halının üstüne meyve suyu dökmeleri😱.
    Koskoca günün yorgunluğunu tam yatağa uzanıp oh be dedikten sonra ağlamaları.

İyi yönleri ise herkesten önce seni düşünmeleri, en üzgün olduğun zaman yüzüne bakıp gülümsemeleri her şeyi unutturuyor ilaç gibi geliyor.

Yoruyorlar, bazen usandırıyorlar ama değiyor ya kesinlikle değiyor.

0|0
    0|0
  • Kabul edelim babaların papucu dama atılıyor. 😀

0|0
    0|1
    • Kadın çocuk sahibi olduktan sonra, erkeğe maddiyat dışında ihtiyaç duymuyor ki. Çalışsın baksın moduna geçiyorlar. 😒

• @mavikutu 😊 demek ki öylesini hak ediyorsunuz..

• Yine kabahatli erkek oldu he? Bence siz işiniz karşı tarafa geçene kadar seviyorum ayaklarına yatıyorsunuz. Öylesini hakediyormuşum. 😒 Hadi ordan 😒

• Güzel yanı artık hayatınız daha da renkli ve oncelikleriniz tüm planlariniz çocuklara göre.. Yorucu yanı dinlenememek ve aşırı sabırlı , sakin olabilmek. Yalnz babaya değil anneye de çok sorumluluk düşüyor maalesef. Ha bu arada kimsenin papucunun dama atıldığı yok sevgi ve baginiz dahada kuvvetlenir, Evet büyüdüklerinde kendi sorumluluklarını üstlenmiş vede kendi düzenlerini kurdukları için biraz yalnizlasiyor insan buda hayatın gerçeği canı sağolsun iyi olsun dersin kendi düzeninde.

0|1
    0|0
  • Ben büyüyünce sevsin, sevilsin benden biraz uzak dursun isterim. Ömrü hayatımda anne anne diye peşimde olmasın ben. ölünce çok üzülmesin. Herhalde en. kötü yani onun üzüldüğünü görüp, elimden bişey gelmemesi olurdu

0|0
    0|0
  • Fotoğraflara bayıldım ❣️
    Anne olabilmek bile yeterince özel... 😇

Sadece korumak zor bu zamanda... en endişe duyduğum yanı bu...

0|2
    0|0
  • Bu aile ne kadar tatlıymış böyle ya. Bir ebeveyn değilim daha ama bence ne kadar bazı yorucu yanları olsada çocukların gülüşü, sıcaklığı, sarılışları tüm kötü şeyleri unutturacaktır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Daha bekarım bilemeyeceğim
    Ama büyük sorumluluk olduğu kesin

0|0
    0|0
  • bence hiiç zor bir yanı yok. sadece doğum zor oluyor ama onu kucağına aldığında sana koşulsuz sevgi ve muhtaç bakışları var ya o zaman diyorsun ki bin doğum sancısına bile değer. eşimle birbirimizin pabucunu dama da atmadık. önceden iki kişilik bir bedendik şimdi üç kişilik bir beden sevgimiz aktivitelerimiz ortak onsuz eşimle biryere gitmiyoruz tabi bazen oğlumu anneme bırakıp eşimle yalnız vakit geçiriyorum. demek istediğim hiç bir zorluğu yok. aksine çok eğlenceli. onun için eşek oluyoruz elimizi yüzümüzü boyuyoruz evi dağıtıyoruz sonra birlikte topluyoruz vs.. çocuk harika bişey. sağlık problemim olmasa çok çocuk yaparım :)

0|1
    0|0
  • Dünyanın en zor şeyi çocuk büyütmek ya

0|2
    0|0
  • Çocukların sözüne itat etmemesi

0|2
    0|0
  • Babalar bebekler gelince siz unutuluyorsunuz

0|2
    0|0
  • Uykusuzluk.

0|1
    0|0
  • 2. resimi anlamadım

0|0
    0|0
  • resimler çok tatllıı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• güzel yanı onunla tekrardan çocuk olabilmek..
    zor yanı ise onu vatanına milletine hayırlı bir insan, iyi bir birey olarak yetiştirebilmek..

2|1
    0|0
  • Bu zamanda da baba olmak zor.

0|0
    0|0
  • Sorumluluk :)
    #hacıemre

0|1
    0|0
  • Sorumluluk

0|0
    0|0