Her kadın ebeveyn olabilmek için hassas birer anne adayı mıdır?

Anne olduğumdan beri o kadar değiştim ki, çocuk görmek istemeyen seslerine dahiii tahammül edemeyen ben, boynu bükük bir çocuk görünce içim sızlıyor.
Rüyamda yetimhane camından düşerek can veren bir çocuk için gözlerim nemli uyandım.
Her kadın anne olunca hiç tanımadığı çocuklara karşı bile hassasiyet sahibi olur mu?

0|0
1827

En İyi Erkek Görüşleri

• Senin için ne mutlu. Ama maalesef her kadın/erkek ebeveyn olamaz. Bu gözler sevgilisiyle tatile gidip 9 aylık bebeği evde bırakıp açlıktan ölmesine neden olan bir öğretmenin haberini de gördü tv'de. Demekki herkes doğum yapmakla anne/baba olamazmış. Ya da öz kızına tecavüz edenler... Vs vs. bunun örneği maalesef çok. Hiç olmamasını temenni edip gelecek nesillerimizi güzel yetiştirirsek belki bir gün olur.

0|0
    0|0
    • Haklısınız. 😐 O haberi izlerken kanım dondu.

• Bak hatırlamışsın sende. Dün gece yatarken hayvan barınağında çalışan birinin (yabancı) yazısını okudum. Ağladım o hayvanlara yapılanlara, haberlerde çocuklara hayvanlara yapılan işkencelerden dolayı soğudum hayattan. Küfürbaz manyağın teki oldum bu türlere sövmekten. Sokak ortasında bile bahsi açılsa kim var kim yok demeden küfrediyorum. Ama senin için ne mutlu. Böyle senin gibi insanlar olduğunu bilmekle hayata olan soğukluğum bir nebze olsun azalıyor. Kendine ve çocuğuna iyi bak

En İyi Kız Görüşleri

• Asla!
    Buna inanmıyorum... Önce vicdan, sonra merhamet...

0|0
    0|0
  • Fıtratımızda var esasen fakat kimi doğurup atiyo kimi doğurup öldürüyo kimide her anını ona sahip olduğu için şükrederek geciriyo Allah hakkıyla anne olmayı analık etmeyi nasip etsin inşallah

0|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Bence değil zaman kötüye gidiyor.
    Hergün şahit oluyoruz haberlerde surda burda çocuğu çok iğrenç şekilde öldüreni.
    Bunların hepsi bir yana gayrimeşru yollardan çocuk yapıp sahiplenmeyen bir sürü karakter hiç gerçek anne ile böyle karakterden yoksun anneler bir tutulabilir mi sizce 🤔

0|0
    0|0
  • hayır. cocuk doğurmak anne olmak değildir. aile olmak cocuk yetiştirmek herkezin yapabileceği birşey de değil.
    teknik olarak evlenirsin cocukta doğurursun ama bu senin aile veya anne baba olduğun anlamına gelmez bence

0|0
    0|0
  • Hayır herkes için geçerli değil. Senin böyle hissetmenin sebebi zaten çocuklara ilgi duymazken bir anda kendi kanindan kendi canından sevdiğin adamdan doğan bir çocuğunun olması, çocuklara karşı şefkat duygunun artmış olmasından kaynaklı.

0|0
    0|0
  • Senin için çok güzel olmuş. Her zaman bir dönüm noktası vardır.

Aslında çoğu kadın anneliği güzel başarıyor ama bazıları bence bu vasıftan çok uzak. Çocuğunu bırakıp kaçanlar gibi.

1|0
    0|0
  • kesinlikle değil o herkese bahşedilen bir içgüdü değil

1|0
    0|0
  • Allah her anneye öyle bir sevgi bahşeder ki bu sevgi sadece kendi çocuğuna değil bütün çocuklara yansır...

1|0
    0|0
  • Elbette, annelik içgüdüsü ile yaratılıyorlar sonuçta.

0|0
    0|0
  • Her kadın ebeveyn olabilir. Her kadın hassas bir anne olamıyor o kutlu vazife her kadına nasip olmuyor maalesef

0|0
    0|0
  • Her kadın değildir bence annelik herkesin yapabileceği bir şey değil

0|0
    0|0
  • Her ne kadar hassas olsada bu kendi çocuğuna narin olduğu kadar değildir..

0|0
    0|0
  • Doğurup cami avlusuna bırakanlar da var, kişiden kişiye değişir

0|0
    0|0
  • Hayır, her kadın anneliği kaldıracak psikoloji ve karaktere sahip değil ne yazıkki.

1|0
    0|0
  • Feminist felsefeci bayan hocamizin sınav sorusuydu alacağın oldun hocaa

0|0
    0|0
  • Her kadın olmayabilir.

1|0
    0|0
  • hormonal konudur her birey için farklıdır

0|0
    0|0
  • Adayıdır

0|0
    0|0
  • oluyormuş demek

0|0
    0|0
  • Değildir.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 16

• Şahsen ben kıyamam şu halimde bile anne olmadan bir çocuğa boynunu bükük görmeye dayanamam o an mutlu olsun diye bişeyler yapmaya çalışırım %1000

1|0
    0|0
  • Bence olur ya. Bütün hormonlar falan değişiyo. Artık evi temizlemek için değil yeni bir gülüş görebilmek için uyanıyosun falan

0|0
    0|0
  • Bunun bir hormonu vardı onunla alakalı diye biliyorum erkeklere de verilebiliyor adını unuttum

0|0
    0|0
  • Annelik başkaymış, evlattan öte bişey yok muş... insanın kendi cocugu gibisi yok... Allah tüm isteyenlere versin

0|0
    0|0
  • Hepsi değil maalesef, güzel örnekler yanında kötüler de var elbet.

0|0
    0|0
  • Ya o nasil oluyor bende istemiyorum cocuk ama herkes anne olunca degisiyor diyo dogrumu bu

0|0
    0|0
  • Her kadın 'anne' adayı değildir.

0|0
    0|0
  • Annelik hormonu diye bir şey var

0|0
    0|0
  • Bu hormonlarla alakalı bir şey herkeste olur

0|0
    0|0
  • Daha anne olmadan hasssasım