Bebeğiniz sinirlendiğinde onu nasıl sakinleştiriyor, öfkesini kontrol altına alıyorsunuz?

Dikkatini başka yöne çekmeye çalışıp pedagojide muazzam yere sahip olan sarılma eylemini gerçekleştirirdim.
Bebeğiniz sinirlendiğinde onu nasıl sakinleştiriyor, öfkesini kontrol altına alıyorsunuz?

2|2
2127

En İyi Erkek Görüşü

• Ona sevdigi seyleri yaptırın mesela parka götürün orda öteki cocuklarla hemen kaynasıcaktır eve geldiginde ona işler verin düzeltme olur yemek yaparken size yardım etmesine izin verin onu sürekli sasırtın calıstırın yorun iste o zaman hırcınlıgı ortadan kalkıcaktır

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• 4 yasundaki kiz = Yegenim sinirli ise eğer bana kizip vurabiliyor. Ben optugum icin trip atabiliyor sipa =) Sonra birsey alarim vb diyince geliyor kucagima =) Maalesef butcem oldumadigi için pek birseyler alamiyorum param varsa goturuyorum onlarin gözlerindeki mutluluk paha bicilemez. ( buyuk erkek 9 yaşında, o bayagi sinirli sakinlestirmek mumkun olmuyor tosuncugu )

1|0
    0|0

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 26

• Bebeğim olduğu zaman yanıtlamak istiyorum. Teşekkür ederim.

1|0
    0|1
  • Bebeğim olursa eğer omzuma alırdım onu, aynanın başında suratımızı boyardık😄 ona halley alırdım, mamasını pişirir yedirirdim, çizgi film izlerdik. En güzeli de sarılıp uyurduk 😊

1|0
    0|1
  • Bugune kadar susturamadigim ya da benden hoslanmayan bir bebege cocuga rastlamadim :)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ilgilenmem o anda.. oyle bir durum yokmuş gibi davranırım

1|0
    0|1
  • benim kızım çok asabi tırmalıyor ve ısırıyor her tırmaladığında elini yakalıyorum öpüyorum :) sonra ona şirinlikler yapıyorum gülmeye başlıyor

1|0
    0|1
  • Kardeşim var ondan örnek veriyim bir oyuncak olabilir sonra onu alıp dışarıya götürün aa kedi köpek kuş gibi şeyler gösterin kesin geçiyor 😅

1|0
    0|1
  • Bebeğim yok, ama yeğenim sinirlenince sarılıyorum teselli ediyorum, derdini anlatıp sakinleşiyor 😸

1|0
    0|1
  • Daha bebeğim olmadı ama olursa kendi kendine sakinlesmesini beklerim

1|0
    0|0
  • Şimdiki çocuklara sarılsanda nafile, hepsi birer canavar 😒

1|0
    0|1
  • Onun ağzını burnunu yerim sinirlenemez babasını delirtmesin 😎😂

1|0
    0|1
  • Alamıyorum efenim çığrından çıkıyor 😂

1|0
    0|1
  • Suratına 5 kardeşi görünce susuyor

1|0
    0|2
  • Sakinleştirici bir piyano çalıyorum :D

1|0
    0|0
  • Damarına anestezi vererek

1|0
    0|1
  • Uçak geçiyor deyince mum gibi oluyorlar

1|0
    0|1
  • Bilemem ama bende çok sinirliyim şu aralar

1|0
    0|0
  • sarılırdım..

1|0
    0|0
  • Aa gel bak şeker vercem sana birazdan :d

1|0
    0|0
  • Onu eglendirecek seyler yapiyorum

1|0
    0|1
  • fotoya bak😂

1|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 20

• Dikkatini baska yöne çekmek etkili olabiliyor. Sarılmak ise mükemmel :)

1|0
    0|1
  • Sarılarak ya da onu kendi haline bırakarak

1|1
    0|1
  • ayyy cokk tatliya senin ben o agzini yerim ben iki kuzenimi buyuttum ama kucuk kuzenlerim genellikle agladiklarinda kendi haline birakiyorum sakinlesmesi icin koltukta uzaniyom ayaz kucagima yatiyo agliyo agliyo saclarimla oynaya oynaya yatiyo askiligimu cekiyo bide manyak diyo abla sut var mi kopek cok tatli ya

1|0
    0|0
  • Oğluma sarılıp sakin ol der sakinlesene kadarda sıkı sıkı sarilirim sakinleşince konuşurum kızım daha küçük o sinirlenince ısırıyor vuruyor elinde ya da çevresinde birşey varsa fırlatıyor ama yine de kucaklayıp sarılıyorum beni parçalasa da bırakmıyorum olmuyorsa dikkat dağıtıyorum hemen düzeliyor :)

1|0
    0|1
  • Dikkat dagitma yontemi oldukca ise yariyor elini yuzunu yikamak etkili, emzirmek, biraz disari cikarip hava aldirmak, kucaklayip hafif sallantilarla sarkilar soylemek fayda gordugum yontemler.. ama hic birinin ise yaramadigida olmustu😃

1|0
    0|0
  • Bebeğim yok ama yeğenlerim var. Kucağıma alıp sarılıyorum.

1|0
    0|1
  • Ben oğlumun elini yüzünü yıkıyorum sonra evin içinde gezdiriyorum oda yetmezse kapı önünde biraz oynatıyorum ya da park a götürüyorum vs...

1|0
    0|1
  • Kesinlikle dikkatini dağıtmak duruşunu ve ortamı değiştirmek heyecanla onun sevdiği merak duyduğu bir konuyla ilgisini çekmek mümkün gibi

1|0
    0|0
  • Oyy kiyamamm olsada sakinlestrsem keşke. Sakin ol ne istersen yapalm derdim , seçenek sunardm ona oyuncaklar mi oynican parka mi gidelim diye.

1|0
    0|0
  • Hic bir seyle ilgilenmeden sakinlesmesi icin alan birakiyorum.

1|0
    0|0
  • Dışarıya cikartiyorum ya da balkondan disariya baktiriyorum yegenime

1|0
    0|1
  • Bebeğim yok fakat yeğenim var. Onları taklit ediyorum gülüyorlar. Basit.

1|0
    0|0
  • Çok zor ya

1|0
    0|0
  • Dövüş yaparız birlikte sorun yok.

1|0
    0|0
  • Sarılip öperek 😊

1|0
    0|0
  • baska birseye odaklayarak.