Bebeğimiz olmuyor sorun var mı yok mu emin olamadım, bebeği olanları kıskanmaya başladım artık?

Gizli Üye
arkadaşlar 14 aylık evliyim. hiç korunmadım ve 32 yaşındayım. eşim de 31 yaşında. uzun dönem flört etmiştik, iş gereği olsun, farklı şehirler, aile mevzuları derken evlilik hep ertelenmişti ama ben anne olmayı o kadar çok isteyen biriydim ki, sırf bu yüzden evlenmeyi çok istemiştim eşime de çocuk sahibi olmak istiyorum evlenelim diye baskı yapmıştım. o da evlenmek istiyordu ama koşulların daha iyileşmesini bekliyordu. herneyse evlendik, koşullarımız düzeldi şükürler olsun. bu seferde bebeğimiz olmuyor. her regl olduğumda ağlıyorum. eşim de çok üzülüyor, o da takip ediyor 1 gün gecikse ümitleniyor hemen. evliliğimizin 4. ayında kimyasal gebelik yaşadım. adetim 2 gün gecikmişti ve kanda beta hcg 42 çıkmıştı. midem bulanmıyordu ama sağ kasığımda iğne gibi batmalar vardı. gecikmenin 7. gününde kanamam oldu. 2-3 ay daha denedik ve hastaneye gittim. bazı tetkikler yaptı doktor, hormon değerlerime baktı, ultrasona soktu. herşey normal gözüküyor, 1 yıllık süre dolmadan detaylı inceleyemeyiz dedi. 1 yılı doldurduk yine gittim. adet sürecimin 2. günündeki hormon değerlerine baktı o da normal çıktı. eşin sperm tahlili verecek dedi. ama eşim yapamam ben bunu diyor, çok geriliyor. devlet hastanesine gidiyoruz. istersen özele gidelim dedim, o da 5 yıldır çocuk olmuyormuş gibi davranıyorsun deyip tartıştı benimle. utanırım veremem diyor. devlette androloji bölümündeki doktor da çok iyiydi, özel bir oda var deyip eşimi ikna etmeye çalıştı. evden getirelim dedik, doktor kabul etmedi, sağlıklı olmaz dedi filan.. eğer eşim sperm tahlili yaptırır ve normal çıkarsa, benim rahim filmim çekilecek ve tüpler açık mı kontrol edilecek. önce benim tüplerim kontrol edilse ve sorun yoksa en son eşimin sperm tahlili yapılsa sizce doktorlar bunu kabul eder mi?, bir de kimyasal gebelik yaşadım, bu tüplerin açık olduğunu göstermez mi? ne yapsam bilemedim. eşimin kuzenlerinin bebeği oluyor. resim atıyorlar. herkes soruyor siz ne zaman yapacaksınız diye.
Bebeğimiz olmuyor sorun var mı yok mu emin olamadım, bebeği olanları kıskanmaya başladım artık?
4
19
Görüşünü yaz