Erkeklerin Hiç Tasvip Etmeyeceği Nokta ! Kadınlar Artık Erkeklere Ihtiyaç Duymadan Çocuk Sahibi Olabilecek?

ϜϓſϞReis
Bilim adamları, kemik iliğinden olgunlaşmamış sperm hücreleri elde etti. Bu hücrelerin tam olarak gelişmiş spermlere dönüştürülmesi halinde, erkeklerde kısırlık tedavisi için önemli bir adım atılmış olacak. Ancak bu gelişmenin etik tartışmalara yol açan bir yanı daha var. Zira, bu gerçekleşirse gelecekte kadınların erkekten alınan sperme gerek duymadan hamile kalması mümkün olabilecek ve yöntem erkekleri çocuk yapmada devre dışı bırakabilecek...

Almanya’da yürütülen kök hücre çalışmalarında, kısırlık tedavisi için önemli bir adım atıldı. BBC ve Daily Mail’in internet sitelerindeki habere göre, Göttingen ve Münster üniversiteleri ile Hannover Tıp Okulundan araştırmacılar, kemik iliğinden alınan kök hücrelerin, testislerde bulunan ve spermleri oluşturan hücrelerin benzerlerine dönüşmesini sağladı.

Bu olgunlaşmamış sperm hücrelerinin, tam gelişmiş spermelere dönüştürülebilmesi halinde, kısır ya da kemoterapi sonucu sperm üretemeyen erkekler için umut ışığı doğacak.

Araştırmanın çok tartışılan bir yanı da var. Zira, bu yöntemle kadınlar da teorik olarak erkeklere ihtiyaç duymaksızın çocuk yapabilecek.

Ancak, bu hücrelerde sadece erkekte bulunan “Y” kromozomu olmadığından kadınlar sadece kız çocuk sahibi olabilecekler.
Erkeklerin Hiç Tasvip Etmeyeceği Nokta ! Kadınlar Artık Erkeklere Ihtiyaç Duymadan Çocuk Sahibi Olabilecek ?Erkeklerin Hiç Tasvip Etmeyeceği Nokta ! Kadınlar Artık Erkeklere Ihtiyaç Duymadan Çocuk Sahibi Olabilecek?
12
7
Görüşünü yaz