Anaokulunda oğlumun aksanıyla dalga geçmişler, çok üzülmüş, ne yapabiliriz?

ismimAylinnn
Merhaba.
Benim eşimin ailesi çok karmaşık. Anne tarafı yarı Japon, yarı Türk ve baba tarafı da İngiliz. Ve bu yüzden oğlumuz da doğal olarak 3 dil biliyor. Biz de yurtdışında yaşama kararı almıştık oğlum doğduğunda. Daha iyi eğitimi, arkadaşlıkları, doğası olsun diye. Ama şimdi bir süreliğine Türkiye'ye geldik ve burada anaokuluna gidiyor. İlk öğrendiği dil İngilizce olduğu için, Türkçe konuşurken biraz zorlanıyor.
Gittiği anaokulunda Türkçesi biraz İngilizce aksanlı olduğu için diğer çocuklar gülmüşler. Oğlum da biraz özgüven düşüklüğü yaşamış tabii. Dün eşimin doğum günü olduğu için, gece geç saatlerde oğlumuzu yatırıp, odada yatağa uzanıp, sohbet falan ediyorduk. Daha sonra oğlum elinde peluş oyuncağı ve battaniyesiyle geldi, kucağıma yatıp, ağlamaya başladı ve sonra bize anlattı bunu.
Sürekli başka bir okula gitmek istiyorum diyor. Ama yakınlarımızda sadece bu okul var ve eşim buraları hiç bilmiyor ve ben de onunla birlikte tüm gün annemlere yardım ediyorum. Çok yoğunuz o yüzden onu başka bir yere almaya da gidemeyiz. Sizce anaokuluna gidip, o çocuklar ve anneleri, öğretmenleriyle güzelce bu konuyu konuşup, bir çözüm yolu mu bulalım, yoksa zor da olsa anneme biraz daha az yardım edip, oğlumuzu yuvaya getirip, götürelim mi?
Anaokulunda oğlumun aksanıyla dalga geçmişler, çok üzülmüş, ne yapabiliriz?
2
5
Görüşünü yaz