Evladını kaybetmenin etkisi gerçekten bu kadar şiddetli mi?

Gizli Üye
Soru başlığım yanlış bir tabir olabilir ama nasıl sorsam bilemedim... Yakın bir arkadaşım 10 yıl öncesinde 17 yaşında dünyalar güzeli kızını kaybetti. Allah kimseye yaşatmasın. Ameliyattan sağ çıkamadı ama o gün bugündür, hala acısı taze gibi. Her yıl doğum gününü sosyal medyada kutlar, uzun uzun yazılar yazar altına ve bebeklik fotoğraflarını, birlikte olan fotoğraflarını atar. Bilmiyorum, çekindiğimden soramadım ama kızını kaybettikten sonra gece bir ilaç içmeden yatmıyor. Sakinleştirici mi veya depresyonla alakalı bir şey mi anlayamıyorum ama gece içmeden ondan yatmaz. Hep düzenli ziyaret eder, evinin duvarları rafları kızının resimleri, birlikte oldukları resimlerle dolu. Hala o ilk kaybettiği zamanları anlatamaz, veya hastanelerde çok etkilenir. Böyle içi bir kötü olur her zaman. Eskiyi anlatırken onun hakkında hep gözleri dolar. Allah gerçekten yaşatmasın, ilk zamanları çok kötüydü. Çok güçlü bildiğim insan resmen yıkılmıştı hemde param parça. Çok zayıflamıştı, ağlama krizleri geçiriyordu. Böyle birkaç kez dizlerinin üzerine çöküp bağıra bağıra ağladığını hatırlıyorum. Yerlere düşüp ağladığını. İlk zamanlar serum taktırdıklarını da hatırlıyorum. Hatta ilk bir ölümden sonra şok geçtikten sonra, ailesi yanında kalmak zorunda oldu çünkü depresyonu onu intihara teşvik ediyordu sürekli. Allah kimseye yaşatmasın ama etkisi 10 yıl olsa da nasıl geçmiyor? Geçenler de yine doğum günüydü ve attığı gönderiyi ve yazdığı şeyleri okuyunca aynı acıyı hala aynı şekilde hissettiğini anladım...
Evladını kaybetmenin etkisi gerçekten bu kadar şiddetli mi?
6
2
Görüşünü yaz