Ek gıdayı reddeden bebeğime nasıl kolay geçiş sağlatırım, tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi?

sarrelli
Anneler merhaba,
Bebeğiniz ek gıdayı red ediyormu/du? Ne zamana kadar sürdü bu reddi? Nasıl başa çıktınız, deneyimli anneler benimle paylaşır mısınız?
Bebeğiniz ek gıdayı red ediyor mu?
Bebeğiniz ek gıdayı red ediyor mu?
Kızım 11 aylık sadece anne sütü içiyor. Ek gıdayı red ediyor, süt ve süt ürünlerine / yumurtaya alerjimiz var. Bir sürü tarifler çorbalar, püreler yaptım / kıymaya geçtim onların tarifinide yaptım hiç bir şey yemiyor hele çorbaları hiç ağızına koymuyor bende zorlamıyorum. Meyve pürelerini az bir şey yiyor günde 1-2 çay kasığından alıyor, 1 biberon 200 ml kadar şu içiyor ve meme emiyor. Yani ağlamıyor, aç falanda değil, anne sütü yetiyor diye düşünüyorum yetmese aç olsa zaten durmaz ağlar. Çok şükür değil.
Ama bu durumdan biraz endişelenmeye başladım, ne zamana kadar devam eder , ne zaman başlar ek gıdayı normal yemeğe? Aranızda bu durumla karşılaşan var mı? Nasıl atlattınız?
Aslında bende artık biraz bizim yediğimiz yemeklerden (pistikten sonra (baharatını tuzunu falan alsın diye) sudan geçirip az az tabağına koyuyorum kendi yeşin denesin diye) 1-2 nokta alıyor ama tabiki oyuna çeviriyor. Çünkü işin sonunda meme var olduğunun biliyor sanırım 🧿🤲
Bu durumu yaşayan anneler deneyiminizi paylaşır mısınız lütfen?
Şimdiden teşekkür ederim ❤️🤲
Ek gıdayı reddeden bebeğime nasıl kolay geçiş sağlatırım, tecrübeli anneler yardımcı olabilir mi?
2
1
Görüşünü yaz