Sığmadığı için tekrar soruyorum?

Gizli Üye
4 yıldır evliyim ve 10 aylık bir oğlum var. Eşim Kahramanmaraşlı ben İstanbulluyum. Oğlum doğduğundan beri farklılıklar beni rahatsız ediyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Eşimler 12 kardeşler ve takdir edersiniz ki üstlerine çok düşülmemiş ve sokaklarda Allah'a emanet diyebileceğimiz bir tarzda büyümüşler, ki kayınvalidem bunu kendisi söyledi. Bir gün onlardayken eşim dikkat etmediği için oğlum kafasını sehpaya vurdu ben de oğlumu kucağıma alıp sakinleştirirken biraz daha dikkat etmesini söyledim, kayınvalidem de bir şey olmaz olacak olsa onun babası şimdiye ölmüştü dedi bana. Ben ise eşime nazaran daha pamuklara sarılarak büyüdüm. Oğluma da aynı şekilde davranıyorum. Sürekli okuyorum, araştırıyorum onun daha sağlıklı ve iyi bir birey olarak yetişmesi için. Beslenmesi, uykusu, temizliği, gelişimi, oyunu ayrı ayrı hep. Fakat işte bu noktada benim anneliğimle çatışılıyor. Orada şu an bile bebeklere 4 aylıkken ek gıda başlanıp yememesi gereken ne varsa yedirildiği için benim tuzu bile 1 yaşına kadar bebeğime yedirmemem, abur cubur vermelerine izin vermemem, kitap okumam, çeşit çeşit kitap, oyuncak vs almam gibi şeyleri eleştiriyorlar. Hadi bunları bir şekilde duymuyorum yine kendi bildiğimi yapıyorum, onlara güzelce nedenlerini anlatıyorum hallediyoruz bir şekilde ama amcalarının hali beni gerçekten oğlumun geleceği için endişelendiriyor. Çünkü evde herkes küfürbaz, kayınbiraderlerimin hepsi annelerine ve babalarına dahi küfür edebiliyor. Evde şiddet komikmiş gibi anlatılıyor. Şu an yok ama eskiden kayınbabam çocuklarını ve eşini dövermiş. Az dayak yememişler yani ve bunu komik bir şeymiş gibi anlatırlar hatta bir ara 2-3 yıl önce eşimin kuzeni yaramaz kızını kayınbabama döv de uslansın diye götürmüş ve kayınbabam gerçekten dövmüş ve bunu komik bir şeymiş gibi bana anlattılar. Ben ne ailemden ne de başka biri tarafından hiç böyle bir olaya maruz kalmadım. Aileme küfür etmek aklımdan bile geçmez. Yani böyle bir ortamda çocuğum için gerçekten endişeleniyorum. Uzak oturuyoruz Allahtan ama oğlum doğduğundan beri daha sık görüşülmeye başladılar çünkü nedense en çok benim oğlumu seviyorlar hatta büyüyünce bizde kalsın dediler ciddi ciddi ben olmaz gelir gideriz görürsünüz dedim. Bilmiyorum ailesi ile görüşmemeyi isteyemem eşimden anlamaz zaten beni, Onlar bana gelir. Bir sorun da eşim küfür ediyor sürekli uyarmak zorunda kalıyorum, bebeğime sürekli el ve parmak kaldırıyor yaramazlık yaptığında, büyü de o zaman döveceğim diyor, tokatlar gibi yanaklarına vuruyor ona sürekli yapmamasını rahatsız olduğumu söylüyorum biz oyun oynuyoruz diyor oğlumda babasının bu yaptıklarına gülüyor. Bu arada eşim gerçekten bunu normalleştirdiği için oyun olarak yapıyor ama ben şakasına bile tahammül edemiyorum ve oğlumun babası gibi şiddetti, küfürü normalleştirmesinden korkuyorum. Boşanmak da istemiyorum çünkü başka bir problemimiz yok. Evlenmeden önce bilmiyor muydun diye soracaklar için hayır bilmiyordum eşim ailesi ile görüşmüyordu 2 yıldır falan görüşüyoruz.
Sığmadığı için tekrar soruyorum?
6
8
Görüşünü yaz